Prázdniny nemají jenom děti, prázdniny mají také divadelní herci. Pokud přes léto netočí filmy nebo televizi, čerpají novou sílu a energii, aby ji pak ze sebe vydali na prknech, která znamenají svět. Na divadelních jevištích. A vězte, že to není jednoduché...

Mám ráda divadlo. Miluji vůni jeviště i zákulisí, stejně jako některé herecké výkony mě fascinuje také přehlídka dobových kostýmů, mám ráda živý kontakt s hereckými představiteli, díky němuž se snadněji přenesete do děje.

Můj tatínek byl léta nadšeným divadelním ochotníkem. Pokud by vás třeba on měl pozvat do některého z divadel, bylo by to určitě jeho rodné Slovácké divadlo Uherské Hradiště. Já zůstanu s dovolením v Praze, mám to přece jenom blíž.

Většina divadel startuje zářijovou sezonu ještě uvedením úspěšných představení z předchozích období. Nové premiéry přichází na řadu většinou až v říjnu, listopadu, prosinci. Najdou se však i taková divadla, která jsou premiérově připravena už v září.

Mými tipy jsou:

DIVADLO KALICH

8. září 2011 uvádí divadlo Kalich premiéru muzikálu Osmý světadíl.

Nestárnoucí hity legendární československé kapely Elán poprvé na divadelním jevišti. Nejslavnější písničky skupiny Elán doprovázejí příběh ze současnosti. Mladá dívka se zřekne rodiči podporovaného vztahu s mužem z lepších kruhů a s novým přítelem se poddává upřímné touze bez ohledu na společenské předsudky, zdraví či důsledky. Jejich milenecká idyla sice dosáhne naplnění, ovšem štěstí může být pomíjivé... Děj muzikálu  je volně inspirovaný románem francouzského dramatika Alexandra Dumase ml.

V hlavních rolích se v alternacích představí: Michaela Doubravová/Nela Pocisková, Kateřina Steinerová, Tomáš Savka/Tomáš Löbl, Roman Tomeš, Zbyněk Fric/Jan Kříž ad.

 

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ

Divadlo ABC uvádí 17. září 2011 premiéru adaptace slavného románu o posedlosti, vášni a poznání: Sto roků samoty, autorů Gabriel García Márquez / György Schwajda.

Začalo to nedovolenou láskou a prokletím, které na sto let poznamenalo osudy jedné rodiny a jedné civilizace. Středobodem příběhu je Úrsula, milenka, manželka, posléze matka a babička. V jejích rukou se ocitá rozhodování o osudech dětí, vnoučat a nakonec i manžela, který začíná dětinštět a být nebezpečný sám sobě.

V hlavních rolích se představí: Jitka Smutná, Vladimír Čech, Jan Vlasák ad.

www.mestskadivadlaprazska.cz/program

storoku

 

DIVADLO KOMEDIE

22. září 2011 uvádí divadlo Komedie v režii Alexandra Riemenschneidera hru AGNES.

AGNES sugestivně, rafinovaně a s humorem vypráví o hledání lidské identity, o touze po společném bytí, o strachu před konečností a současně o uchylování se do bezpečí fiktivní existence. Stáváme se svědky a adresáty zpráv o milostném vztahu Petra a Agnes, který je poznamenán stále výraznějším stíráním hranic mezi představou a skutečností - rozhodnutím napsat příběh jejich vztahu, vytvořit portrét Agnes.

V hlavních rolích se představí: Ivana Uhlířová a Martin Pechlát

www.prakomdiv.cz

div

 

ŽiŽKOVSKÉ DIVADLO JÁRY CIMRMANA

V rámci programu Hosté Žižkovského divadla uvede 26. září 2011 Divadlo A. Dvořáka Příbram premiéru hry Každý den, šťastný den!

Česká premiéra estonského dramatika Jaan Tätte nabízí nestandardní léčbu manželské nudy. Experiment přináší řadu svérázných situací, nekončí však jako tragédie, ale jako fraška, která se vysmívá kýčovitým představám o lásce.

V hlavních rolích se představí:  Bára Hrzánová j.h., Libor Jeník j.h., Helena Lapčíková, Zbigniew Kalina ad.

www.zdjc.cz

zizkov

 

DIVADLO HYBERNIA

Pro velký zájem se na jeviště divadla Hybernia vrací muzikál Dracula v limitované sérii 18 představení v září a v říjnu 2011.

Dracula je nejúspěšnější muzikál všech dob v ČR autorů Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese, v režii Jozefa Bedárika, se vrátil do Prahy v obnovené premiéře, tentokrát na jeviště divadla Hybernia. Mystický příběh hraběte Draculy přitahuje již od prvních okamžiků svého vzniku tvůrce všech uměleckých žánrů.

www.hybernia.eu

drac

 

O uvedení říjnových a listopadových premiér pražských i mimopražských divadel vás budeme průběžně informovat.

Reklama