Čtenářka Simonka vzpomíná, jak jí v roce ´89 bylo jen 13 let a tak z událostí, které se děly, ještě neměla rozum. Včerejšek oslavila s manželem a dětmi po svém - zachraňovali ježka, pouštěli si pohádky a večer šli na lampionový průvod...

Jak prožila včerejší volný den čtenářka Simonka? Přečtěte si to v jejím příspěvku...


Krásný pátek!

Jelikož to máme do Prahy hodně „z ruky“, abychom si připomněli události před 22.lety, strávili jsme den volna po svém. Samozřejmě že jsme s manželem vzpomínkami zabloudili do roku 1989, zavzpomínali a našli dokonce i pár fotek z té doby. Oběma nám bylo 13 let, oba jsme byli oděni do kousavých kamaší, bundě po starších sourozencích, na hlavách pletené čepice s nepřehlédnutelnou bambulí. Opravdu slušivé. Ale bylo nám 13 let, a to, co se dělo kolem nás, jsme ještě nějak moc nevnímali a ani moc nechápali.

simonka

Dnes si jen hrstka lidí užije oslavy dne boje za svobodu a demokracii, většina spíš uvítá den volna. My jsme si ho taky užili po svém. Ráno jsme skoukli pohádky, zašli si na dobrý oběd, odpoledne jsme zachraňovali ježka, stloukali mu příbytek, zateplili ho listím a senem a děti vystrojily ježkovi hody. Nanosili mu piškoty, mléko, dokonce mu chtěli vyrýt i žížalu, ale půda byla zmrzlá, tak to brzy vzdali.

simonka

Večer jsme vyrazili na lampiónový průvod, který se u nás každoročně koná. Děti jsou nadšené a navzájem se škádlí, kdo má krásnější lampión a komu shoří jako první. Průvodu se účastní docela hodně lidí, děti se zahřívají běháním, dospělí obsahem plucky ukryté pod tlustou bundou. Krásný průvod plný světel je ukončen ohňostrojem a sečítáním shořelých lampiónů. Každý rok je to moc fajn, i když zima nám všem zalezla až do morku kostí.

Simonka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 18. listopadu 2011: 17. Listopad

  • Posílejte mi své fotky ze včerejšího svátečního dne!

Doufám, že jste si volno náležitě užily, milé čtenářky, a něco pěkného vyfotily. Zajímá mě, jak jste volný den trávily. Posílejte mi proto fotky a doplňte je krátkými příběhy. Vezmu i příběhy bez fotek, ale s fotkou máte větší šanci, že je uveřejním, když bude příspěvkový přetlak. A pokud chcete, zavzpomínejte i na 17. listopad 1989, ale zde opravdu jen s fotkou! Docela mě zajímá, jestli na tento den máte nějakou fotovzpomínku.

Za svůj příspěvek můžete získat Knihu o kávě od Petry Veselé a krásný kávový set dvou hrníčků ZESPRESSO CAFÉ. Abyste si mohly lépe vychutnávat volné dny plné pohody.

Příspěvky očekávám 18. 11. 2011 do 15.00 hodin na následující e-mailové adrese...

hrnekkniha

Reklama