Při večerním návratu s dvěmi kamarádkami z vinárny domů, jsem zaslechla volání o pomoc.  Vycházelo to z křoví před námi, ležela tam maminka od mého spolužáka a kolem ní byli 2 vojáci. Chtěli si s ní užít, ale paní se to nelíbilo, tak volala o pomoc. Zvedly jsme ji ze země a odvedly domů.  

Byla nám hodně vděčná, oblečení na sobě měla potrhané a byla celá vyděšená. Tím to pro mne skončilo, ale najednou po 10-ti letech se mi ozvala moje maminka, že by se ta paní, které jsme tenkrát pomohly,  nám chtěla odvděčit.

Neměla asi do té doby lehký život a přehodnotila určité životní hodnoty. Mojí mamince řekla, že jsme pro ni udělaly dobrý skutek, který jí zachránil možná i vlastní život.

Tak si našetřila peníze a koupila každé z nás krásný zlatý řetízek, který od té doby nosím na krku.  Každému,  kdo mi řekne, že mám krásný řetízek, vyprávím, jak jsem k němu přišla.  

Je to pro mne docela silný zážitek s dobrým koncem. Dnes vím, že bych se zase zachovala stejně. Nemám ráda násilí, ubližování slabším a hlavně mi vadí domácí násilí a šikana.   

Krásný den přeje FAXÍK.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mílý Faxíku, to od Vás bylo opravdu hrdinské, samy jste riskovaly nakládačku od vojáků. Jenom škoda, že jste na ně nezavolaly policii. Zasloužili by si pěkný malér. A na vojně by jim to určitě hezky osladili. Simona

Téma ZÁCHRANÁŘSTVÍ

Dnes se, milé čtenářky, celý den zabýváme dobrými skutky. Jsou přece Vánoce! Jaký dobrý skutek, potažmo záchrannou akci, jste vykonaly vy? Nebo snad někdo zachránil vás? Nemusí jít vždy o život - co taková práce, rodina, peníze, majetek?

Moc se těším na vaše dnešní příběhy na adrese:

redakce@žena-in.cz

Reklama