Milá redakce "Žena-in",

již delší dobu "brouzdám" na vašich stránkách. Jsou opravdu zajímavé, a hlavně povzbuzující. A jelikož i já jsem žena, která patří do skupiny "neustále hubnoucích a dietami posedlých žen", ráda bych vám napsala svůj příběh.

Doufám, že na konci tohoto příběhu mi pomůžete změnit to, co já sama asi nedokážu.

Jmenuji se Radka, je mi 32 let, pracuji jako asistentka ředitele jedné společnosti. Jsem sportovní typ, od malička jsem sportovala, hrála závodně tenis, dělala aerobic, fitness, plavání, volejbal, zkrátka veškeré sporty. Toto jsem provozovala na vrcholové úrovni.

Ve svých 18 letech jsem si začala uvědomovat, že nejsem sice žádný tlusťoch, ale svalnatá holka, ale i přesto někteří poukazovali na mou postavu a tak trochu ji kritizovali (měla bys zhubnout, podívej na ty špeky, atd.). Mě to moc trápilo, a tak jsem nastoupila drastickou dietu. Přestala jsem jíst normální jídla a začala 3x denně jíst 1 jogurt a 1 jablko.

Po 3 měsících se dostavil můj největší úbytek váhy, a to 23 kg. Okolí se zhrozilo (samozřejmě), ale já byla nadšená. Moc se mi to líbilo, mohla jsem nosit oblečení, jaké jsem chtěla, byla jsem zkrátka štíhlá (asi ale už vyzáblá). V takovém stavu jsem se pohybovala asi tak půl roku. Po půl roce jsem váhu opět nabrala zpátky a měla jsem 72 kg.

Bylo to strašné, cítila jsem se mizerně a myslela si, že skoncuji se životem.

A zase nastal ten kolotoč diet: nejezení, sport...  a opět šla kila dolů.

Takto jsem během 12 let zhubla a ztloustla nejméně 4x. Hodně velké výkyvy váhy, ale tím i zdravotní problémy (špatné trávení, lámání vlasů, nehtů, ...).

Nyní jsem opět během krátké doby (4 měsíce) ztloustla o 10 kg a nemohu se vrátit zpět na svou váhu. Jsem z toho nešťastná, nejím, cvičím, ale ručička váhy se nepohne a nepohne. Spíš nahoru než dolů. Jsou to už marné pokusy a já se bojím, abych už takhle nezůstala a nedalo se s tím nic dělat.

Proto Vás, vážená redakce, prosím:
Poraďte mi, jak mám začít se správnou výživou. Vím, že je důležité jíst 5 x denně, ale já mám strach, že pokud jsem 10 let jedla jen 1x denně (ale zase takové množství, které by se dalo klidně rozložit na 5 porcí denně), že ještě přiberu, než abych zhubla.

Prosím Vás, ubezpečte mě, případně nějak vysvětlete, že se mi to nemůže stát a že bych opravdu měla takto jíst. Já se bojím, že když začnu jíst častěji, že to bude ještě horší.

Prosím, jsem opravdu na dně a nevím, jak se z něj vyhrabat. Je to opravdu začarovaný a bludný kruh a já se pomalu psychicky hroutím. A to mi je teprve 32 let, jsem bezdětná, svobodná a život bych si měla spíše užívat, než se užírat a ubíjet tímto stresem a depresemi.

Mockrát Vám děkuji za radu.

Vaše věrná čtenářka RADKA

P.S. Nynější váha 65 kg, výška 170 cm.
Reklama