Takhle krásně začala svůj příspěvek čtenářka s nickem Tina5. Rozhodla se, že tentokrát si bude púředvánoční čas užívat a nebude se stresovat. Tak uvidíme, jestli jí to její předsevzetí vydrží. My jí v tom držíme palce

Milá redakce, děkuji za toto téma. Včera po probuzení při pohledu do zasněžené krajiny jsem měla pocit, že už budou Vánoce a moc jsem se na ně začala těšit, zároveň jsem začala být velmi nervozní, kdy vše stihnout. Umýt okna, nejlépe vymalovat  celý dům, přerovnat všechny skříně, prostě takové to zbytečné předvánoční stresování. Snažím se jet na 100%, požaduji to od okolí a výsledek?

Sama jsem strhaná a doma je napětí. Tak jsem si řekla DOST! Vánoce jsou i bez vymalovaného domu(nepoznali byste, že jídelna je malovaná předloni, no prostě máme malé děti), bez přerovnaných skříní a podobných věcí, na které je čas jindy.

Na Vánoce se chci těšit, užít si přípravy, kde s dcerkami vybíráme, co budeme péct, při pečení mi velmi rády pomáhají, zdobí, krásně provoníme celý dům, nějaké cukroví podarujeme lidem, kteří jsou samotní a občas se je snažíme navštěvovat nebo jim pomoci, můžeme-li (takoví babičky a dědečkové adoptovaní naši milí), samozřejmě vyrábíme přáníčka, která připojujeme k dárečkům pro radost.

Takže i adventní věnce vyrábíme. Držíme se klasiky, symbolů. Adventní věnec má být kulatý, zelený, tři svíčky fialové, jedna růžová. Zdobíme tak lehce, já bych ani nemusela, ale dcerkám se to velice líbí. A svíčky, ty kupujeme veliké, protože je zapalujeme několikrát denně. A na první adventní neděli nezapomene věnec vzít do kostelíčka na požehnání od pátera.

Takto to už praktikujeme několik let a všem mohu jen doporučit. Žádné šílenství, šmudla nejsem, ve špíně nežijem, tak proč si kazit předvánoční čas nějakým šílenstvím. Vychutnat si tento čas, který nám je dán, mít čas na sebe, už tak je všude spěch, shon a nervozita, proč si ještě nakládat další.

Zítra s holčičkami vyrazím na větvičky, vykrájíme s citrusů a jablíček kolečka a nasušíme, mám moc ráda přírodní zdobení, nenásilné.

Hodně si hrajeme s perníkovým těstem, různé svícny, krabičky, nazdobené perníčky jsou taky bezvadnými dárky a navíc jedlými. Jen mám dojem, jak dcerky rostou a přibývají jim různé aktivity a koncerty a předvánoční akce, mají méně a méně času, tak se snažím opravdu užít si s nimi každý den, kdy je to možné.

Přeji vám krásný poklidný předvánoční čas.

A pamatujte, že dnešek má svých starostí dost, proč si přidělávat další.

Krásný den Tina5

Milá Tino5, jsem ráda, že jsem se vám trefila do vkusu. Držím vám palce, ať vám ta pohodička vydrží

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama