Magie

Zabil jsem sedm lidí. Jsem zlý dům!?

Jednomu se může zdát povídání o karmě, kterou může mít místo či věc, trochu přitažené za vlasy. Vždyť, jak by mohl neživý kus hmoty, mít povahu? Jsou ovšem příběhy, u kterých právě ten racionální přístup, ať chceme, nebo ne, prostě selhává…

Náhoda. To je to oblíbené slovo, které suneme všude tam, kde logicky není oč se opřít.

Jenže, co je vlastně „náhoda“? Definovat to pomalu nelze. Hlavně, že máme termín pro to, co se vymyká rozumu a obecně platným zákonitostem světa, ve kterém žijeme.

Povím vám o domě blízko Berounky, kterému místní lidé neřeknou jinak, než „Zlý dům“. A pokud máte racionální vysvětlení, sem s ním …

d


Anna Drahokoupilová a její manžel stavěli tento dům dávno před tím, než vypukla druhá světová válka.

„Jo jo, sedm lidí, sedm osudů…posledního zachránil kamarád!“

1.„Byli to nějací mladí lidé, on byl tuším něco u dráhy a ona byla doma. Říká se, že všechno začalo, když jim tragicky zemřel syn. Malý chlapec tehdy spadl z nějakého stromu tak hloupě, že se zabil. Ale to se povídá. No a ta máma potom, já nevím, za nějaké dva roky, přímo na Vánoce dostala zásah od blesku někde támhle u tratě. Ten otec se oběsil asi za čtrnáct dnů po pohřbu“, vypráví místní elektrikář ve výslužbě, pan Ernst Heschl.

dVlastně byste se tady mohli zeptat kohokoli, protože mrazivého příběhu o zlém domě číslo 7 je plná víska. Já jsem si tady vybrala právě Heschla. Sedmaosmdesátiletý paměntník zde žije od svých deseti roků.

Zařvala tam celá rodina, když se to tak vezme, a protože to stavení neměl kdo zdědit, dala ho obec nějakým Polákům, už nevím, za jakých okolností, ale snad se jmenovali Stankovi, nebo tak nějak.

2. Nebydleli tu prý ale dlouho a tomu pánovi utekla žena i s dětmi. Zůstal tady sám. Ale dlouho ne. Taky se oběsil a představte si, že taky v tom sklepě. Lidi se normálně věšej na půdách, ale v tom baráku se prostě všichni kromě jednoho zabili zrovna v tom sklepě.

3. Zakrátko se sem nastěhoval jeho synovec. To bylo někdy za války. Nikdo neví, co se přesně stalo ale lidé tvrdí, že po něm šlo gestapo, protože snad měl ukrýt nějaký parašutisty, nebo co.  No a oni po něm šli a ten chudák se zase v tom sklepě zastřelil, než ho stihli v tom, prokletym baráku najít. Do konce války už ten dům zůstal prázdný.

V téhle fázi příběhu už člověk pochybuje, že by se všechny ty události daly nějak skloubit s termínem „náhoda“, ale bude hůř.

"No, počkejte, teď abych to nezvojtil….moje paní to pochopitelně má zmapovaný líp, no, ženský…

…jo, pak to byli ti Stehlíkovi. Jasně a ti tady vydrželi dlouho, bydleli tu snad ze všech nejdýl. Tak starej Stehlík, byl švec. Byl to alkoholik a tu svojí paní tloukl. Neměli děti spolu, ale ona měla dceru z prvního manželství. Nějakou Lídu. On se postupně uchlastal. Stehlíková si sem nastěhovala tu dceru, se kterou  se ten Stehlík za života nesnesl. Jako jeden z mála lidí v tom baráku, ta Stehlíková zemřela nějak přirozeně.

4. Tahleta Lída se údajně stýkala se synem nějakýho pohlavára z tehdejšího družstva, jenže jí to s ním nevyšlo. No a ta se pro změnu otrávila, nějakýma tabletkama.

No a hádejte, kde jí našli….“

Ve sklepě?

„Jo, na schodech do sklepa.

Pak je ta historie už o hodně průsvitnější, protože to už není tak dávno a hodně lidí si ty poslední majitele tady pamatuje.

d

5. Nějakej Němeček, ale ten tu byl jenom krátce, si vzal život jako jedinej mimo ten dům. Skočil pod vlak. Prý byl nějak psychicky nemocnej.

6. Potom to dostalo družstvo v rámci nějaký obrody a tady se nastěhoval zootechnik tady z kravína. Tomu taky utekla žena a on to zasekl tak, že si pustil plyn.

7. Pak to koupil nějakej podnikatel z Prahy. Jezdil sem sám. Dal novou střechu a dělal hodně i kolem plotu a elektriky. Pořád ho bylo vidět, jak to tu zvelebuje. Ani jsme netušili, že má syna.

Toho jsme viděli poprvé, když toho podnikatele našli vevnitř mrtvýho. Nikdo neví, co se vlastně stalo, ale to víte. Lidem tady nevymluvíte, že si ho vzal ten barák.

Ten syn se tady párkrát ukázal s paní. Byli to slušný lidi, ale ona pořád chtěla pryč. Nakonec to prodali. To se asi zachránili.


Ten poslední majitel, Pavlíček,  tady nikdy nebydlel, ale často tu spal. I v hospodě jsme ho viděli. Měl to nějak nahnutý doma, myslím, že se rozváděl, nebo tak něco. Pak se pokusil taky otrávit.

My si myslíme, že ho zachránil jeho kamarád. Jezdil za ním v takovém nóbl autě. Snad v Mercedesu. Byl to Švýcar.

Moje paní říkala, že se dobře znal s někým od policie z Berouna, a že ten Pavlíček se odstěhoval k němu. Prý to byl ten homosexuál.

No, každopádně ho asi zachránil.

Co já vím, tak ten dům už nikdo nechce. Visí všude, že je na prodej, ale zatím se nikdo nepřihlásil, a tak ho tady vesele vykrádaj bezdomovci.

Já bych ho nechtěl, ani zadarmo. Myslím, že by to obec měla zbourat.

Jenže ono to stavení zřejmě někomu furt patří, ale je to tak zamotaný, že vlastně nikdo neví komu. Prodává to nějaká realitka.

Já myslím, že je to pořád toho Pavlíčka. Jenže ten je kdoví, kde ve Švýcarech“.

Myslíte, že je to vážně prokletý dům, jak se říká? Myslíte, že je možné, aby to nebyly náhody?

„Hele já jsem rozumnej chlap a jsem dost starej na pohádky, ale řeknu vám jedno, já bych tam bydlet nechtěl a myslete si o mě co chcete“.


Myslím, že bych tam bydlet taky nechtěla. Takhle nakumulované náhody není radno pokoušet. Ono, jedna věc je náhoda a druhá statistika.

A statisticky vzato, s ohledem na procento pravděpodobnosti a pohledem zpět, ne, děkuji ani náhodou!

   
25.06.2010 - Záhady současnosti - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [19] lekorka [*]

  ZNAMMI MELI TAKY DUM KDE MUZ ZABIL SVOJE 3 DETI MANZELKU A POTOM I SEBE, NEMOHLI TAM VYDRZET NAPADALO JE TO VSECHNY ,MUSELI SE VYSTEHOVAT NEZVLADALI TO  NO PROSTE MAZEC

  superkarma: 0 29.06.2010, 09:23:58
 2. avatar
  [18] Alenka0010 [*]

  Michaela Kudláčková — #16 A jak se to dělá? Existuje nějaký návod?

  superkarma: 0 28.06.2010, 09:06:24
 3. avatar
  [17] bubidani [*]

  No fuj, běhá mi z toho mráz po zádech. Věřim tomu a myslím, že "sémě zla" zasadila první rodina, která prostě neunesla smrt syna Sml80. Škoda, dyť byli dle vyprávění mladí, mohli mít spoustu dalších dětí...

  Ten dům by prostě potřeboval něco hodně silného na pročištění enerigii. Dle potřeby i několikrát zopakovat nebo zkombinovat několik očistných rituálů naráz.

  Jinak ja jsem bydlela v podnájmu s jednou rodinou, kterým se malý syn utopil, no nesli to špatně, ale přenesli se přes to a dnes mají 2 velký děti.

  superkarma: 0 28.06.2010, 06:54:06
 4. avatar
  [16] Michaela Kudláčková [*]

  Milanka — #14 ...to je jistě pravda a často to pomůže...ale tady jde už o energii fyzických příběhů a vědomí každého potencionálního nájemce  a to půjde eliminovat těžko.Sml23

  Musel by to být hodně silný člověk, vlastně rodina - tedy každý jeden.

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #18
  superkarma: 0 26.06.2010, 11:46:15
 5. avatar
  [15] Michaela Kudláčková [*]

  ToraToraTora — #13 Sedmičkou to není - energeticky to není vůbec špatné číslo - je jako houba - je Neptunovo, tedy jakoby nasaje to, co se mu dá.

  superkarma: 0 26.06.2010, 11:43:44
 6. [14] Milanka [*]

  Možná by se měl dům vykouřit a vysvětit, ale pochybuji, že bude mít ještě někdo zájem, takový dům koupit.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #16
  superkarma: 0 25.06.2010, 20:11:17
 7. avatar
  [13] ToraToraTora [*]

  bydlela jsem v domě číslo 7. Ale kromě hnízda sršní, nic dramatického Sml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #15
  superkarma: 0 25.06.2010, 14:45:04
 8. avatar
  [12] Eva Soukupová [*]

  Kdo viděl horor T.M.A.? Sml57

  superkarma: 0 25.06.2010, 13:32:05
 9. [11] YvetteSi [*]

  Kamarád si koupil dům a vůbec mu nebylo divné, že je tak levný. Když pak skončil na psychiatrii, tak se od místních dověděl, že se tam povraždili tři lidé.

  Já si zase pronajala byt, ve kterém se nedalo spát a přitom všude jinde se spala jak mimino. Moc se v něm nepobývala a nakonec jsem se ho rychle zbavila, bylo to o zdraví.

  superkarma: 0 25.06.2010, 12:37:19
 10. avatar
  [10] ValinaK [*]

  Na zachování špatné energie na místě, kde se stalo nějaké neštěstí, věřím... měli jsme v domě takový byt. Mladý muž si v něm pustil plyn a od té doby tam nikomu pšenka nekvetla..... Ne, že by se v něm každý další nájemník zasebevraždil, ale každému se dřív nebo později přestalo dařit.....

  superkarma: 0 25.06.2010, 10:09:30
 11. avatar
  [9] Michaela Kudláčková [*]

  Anime Otaku — #7 ...zákon synchronicity tak, jak jej popsal například Jung je trochu něco jiného.

  Nejde tam o to, co se říká, ale jde prakticky o soubor nahromaděných jevů, nezávislých na tom, zdali je někdo před tím vyslovil.

  V zásadě  se jedná o model, kdy se z nějaké příčiny, nebo bez ní, přitahují podobné věci, nebo věci, které spolu později souvisí a vytvoří celek.

  A ty souvislosti zpravidla pak opravdu reálně existují.

  superkarma: 0 25.06.2010, 09:54:34
 12. avatar
  [8] Michaela Kudláčková [*]

  monkee — #6 ...ne ne myslím si, že máš pravdu :-)

  superkarma: 0 25.06.2010, 09:48:19
 13. [7] Anime Otaku [*]

  Nevím, třeba to ani není domem, ale tím co si lidi vyprávějí. Pak stačí aby se člověk vyhodil z duševní rovnováhy (ztráta příbuzných, rozvod a podobně), vzpomene si na všechny ty smutné události a půdjde se taky oddělat, nejradši tam kam ostatní.

  Jinak se tomuhle jevu říká synchronicita, když se nashormáždí hodně informací o nesouvisejících událostech v jednom čase nebo místě, tak si to lidská mysl dá dohromady a najde souvislosti které neexistují.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #9
  superkarma: 0 25.06.2010, 09:45:06
 14. avatar
  [6] monkee [*]

  Historie domu zajímavá... 

  Jen ta čeština, Míšo, zase dostala trochu na pr*el: "kdoví, kde ve Švícarech" = kdovíkde (nebo kdoví kde bez čárky) ve Švýcarech; myslete si o mně, co chcete. Sml79Sml79Sml79

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #8
  superkarma: 0 25.06.2010, 09:32:39
 15. avatar
  [5] koryna [*]

  Michaela Kudláčková — #4 Chápu tě,taky bych tam nevlezla i kdybych byla hodně zvědaváSml22 ale zase na druhou stranu,co by se mi mohlo stát,kdybych se dovnitř jen podívala a zase šla snad bych to i přežilaSml54

  superkarma: 0 25.06.2010, 09:30:34
 16. avatar
  [4] Michaela Kudláčková [*]

  koryna — #3 ..děkuju ne...fotila jsem zvenku, jsem srab Sml54

  1. na komentář reaguje koryna — #5
  superkarma: 0 25.06.2010, 09:15:01
 17. avatar
  [3] koryna [*]

  Hmm to je teda něco Sml80 a co takhle se tam podívat dovnitř,jaká je tam energie,chápu zamčeno a majitel nezvěstný.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #4
  superkarma: 0 25.06.2010, 09:13:05
 18. avatar
  [2] Alenka0010 [*]

  Takmůže to bejt třeba i tak, že prostě tohle místo přitahovalo komplikovaný povahy, nemuselo to být nutně nejdřív v tom baráku...ovšem teď už tam ta atmosféra asi je Sml80. My taky bydlíme v domě, kde umřeli 2 lidi, stářím by se dalo říct, a nemyslím si, že by to na naši rodinu mělo nějaký negativní vliv. Vždyť většinou v každým domě někdo umře, pokud teda neumře v nemocnici.

  superkarma: 0 25.06.2010, 09:07:59
 19. [1] Anai [*]

  Ty jo.... troška horroru dnes k snídani nezaškodila Sml16 - musíme doufat, že ten dům nakonec srovnaj se zemí, nikomu nic zlého nepřeju... A věřím všemu, když v nějakém domě může strašit, tak proč ne tohle? Zřejmě kumulovaná negativní energie...

  superkarma: 0 25.06.2010, 08:36:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme