Jelítka, jaterničky, prejty, tlačenky… kdo by neznal tradiční českou zabijačku. Tento typicky zimní sortiment je již druhým rokem na trhu také pod značkou OD NÁS Masna Studená.

Krahulik

U zabijačkového sortimentu je pro úspěch stěžejní kvalita a chuť. Češi jsou v tomto směru velmi sofistikovaní zákazníci a „dobrou jitrnici“ zkrátka poznají. Už proto považují ve Studené za velký úspěch rozruch, který vzbuzují právě jejich špejlované jaternice. Reakce zákazníků jsou totiž nad očekávání silné a pochvalné, v duchu citace: „…už jím jen domácí zabijačku a tu OD VÁS“.

Krahulik

Není divu, řada výrobků OD NÁS pod značkou Masna Studená se vyznačuje vysokou kvalitou surovin i řemeslného zpracování. Je postavena na tradičních recepturách, většina výrobků z této řady neobsahuje éčka. Vedle jaternic, jelit a prejtů jsou v nabídce i různé druhy tlačenek. Zejména pokud narazíte na Studenskou tlačenku, určitě ochutnejte, jde o jeden z nejkvalitnějších výrobků vůbec, navíc dle místního tradičního receptu.

Krahulik

Masna Studená byla založena už v roce 1875 Františkem Satrapou. Jeho syn a následovník Jan Satrapa pak nejen pokračoval v jejím rozvoji, ale založil všechny dodnes prosperující masné podniky na Vysočině – Kostelecké uzeniny, Vysočina Hodice, Krahulík. Od roku 2012 je výrobní závod ve Studené součástí akciové společnosti Krahulík. www.krahulik.cz

Krahulik

Reklama