.

Zábava na celý den

Cestování

Zábava na celý den

Když máte na krku děti, když nevíte co s nimi, když máte pozitivní přístup k vodě o teplotě 30 stupňů Celsia a když to nemáte do Liberce přes půl republiky - máme pro vás doporučení. Jeďte do vodního ráje – Babylon centra v Liberci. Otestovali jsem ho za vás.

 

Cesta: Pokud je dálnice upravená a bez problémů, neměli byste do Liberce jet déle než hodinu. Aquapark Babylon se nachází na hlavní příjezdové cestě v centru města po pravé ruce. Až uvidíte budovu, na které je velkými písmeny napsáno Babylon Centrum, hned sjeďte, budete přímo u něj. Zaparkovat můžete v nadzemních garážích za 50 Kč na den. 

Vstupné: Připravte si ve všední den 240 Kč za sebe, 190 Kč za dítě do 140 cm a zdarma vpustí vaše i cizí nemetrové potomky. V sobotu a o svátcích si připravte o 50 korun za celodenní vstupenku více. Hodina a půl vás vyjde levněji, stejně jako pobyty v pozdějších večerních hodinách. Kompletní ceník najdete ZDE . Pokud jdete s dětmi, zapomeňte na to, že byste stihli koupání za hodinu a půl. V areálu bez problémů strávíte tři a více hodin a vaše děti nebudou chtít stále odcházet.

 

Převlékání: Na ty, co jsou zvyklí na koupaliště z dob socíku, čeká překvapení. Šatny se nedělí na pánské a dámské a věci si musíte uložit do skříňky. Převlékárny jsou malé kabinky, průchozí ze dvou stran, zamykatelné otočným madlem. Na skříňku na věci potřebujete dvacet korun. 

 

Koupání: A už jsme vevnitř. Je tam třicet stupňů Celsia teplý vzduch. Stejně tak teplá voda. Celý areál lze rozdělit do několika částí:

 

1. Dětské brouzdaliště s malými klouzačkami. Nandáte rukávky, vypustíte do vody a hlídáte, zda vám to vaše dítko nějaký jiný agresivnější andílek netopí. V brouzdališti najdete i šlapací kola, která mají fungovat jako stříkačky. Ty  jsou však pro malé caparty nevhodná, děti nedosáhnou nohama na pedály. Za to dvě cca metr dlouhé klouzačky si děti rychle oblíbí. 

2. Tobogány: V areálu najdete čtyři. Tři klasické anakondy různých délek. Bezpečné, pomalé a zábavné. Pro ty, co nemají rádi tmu, však nedoporučuji červený. Půlka se jede v absolutní tmě.

Navíc dopad všech tobogánů je minimálně do 130 cm vody, takže neplavci, nebo děti, které se vody bojí, mohou mít po dojezdu problémy. 

Čtvrtým tobogánem je takzvané Tornádo. Klasický tobogán vás vyvrhne do velké zkosené mísy, která nemá dno, a vy po objetí několika koleček propadnete do bazénu. Je to zábavné, ale v exponovaných dobách se na Tornádo čekají nejdelší fronty. Pro ty, co znají zahraniční Aquaparky plné tobogánů, je to jen slabý odvárek, ale nejen vaše potomstvo se jistě dobře zabaví. 

3. Bazény: V Aquaparku Babylon nečekejte klasickou padesátku, nebo pětadvacítku. Voda se rozprostírá v kanálech a větších či menších plochách v celém areálu. Tuhle bublá silný pramen, tam na vás svrchu padá vodopád. Na jednom  místě je udělán ostrůvek, jinde se můžete položit do anatomicky přizpůsobených podvodních lůžek s bublinami. Část vodní plochy se nalézá v podvodních jeskyních barevně nasvícených. Tady prostě chybu nenajdete... viz MAPKA 

4. Občerstvení: tak to je snad největší slabina celého areálu. Nebo jsme neměli štěstí. Nejdříve zjistíte, že nemůžete platit penězi. Že musíte vyměnit peníze v přiblblém automatu, na kterém je napsáno, že vlhké peníze automat neveme. Ale jak máte ty papírové bankovky udržet v suchu, to už vám neporadí. Za každou padesátikorunu obdržíte 4 stříbrné nebo jednu zlatou minci. Na první pohled jsou obě mince těžko rozeznatelné. Jeden čtvrťák je 12,50 Kč a cola, která stojí v obchodě 20 Kč, tady stojí tři čtvrťáky. Řízek s chlebem a okurkou 4 čtvrťáky, stejně jako rizoto a porce kuře. Čert to vem, multikina jsou ještě dražší, ale tady navíc při naší návštěvě ani nestíhali. Jako 10. zákazník ve frontě jsem čekal na to, až se dostanu na řadu, přes 25 minut a pak ani neměli všude inzerované grilované kuře, ani smaženku, na kterou jsem při dlouhém čekání dostal velkou chuť.

 

Další atrakce: Když už budete mít zkrabatělá chodidla i ruce a vaše děti prošoupané plavky z tobogánů, bude čas odejít. Nespotřebované zlaťáky a čtvrťáky vám vymění zpět na peníze v hlavní pokladně. V areálu centra mimo aquapark najdete mnoho restaurací, spoustu krámků s hadříky a jinými zbytečnostmi. A pro děti tam je Lunapark. Za 80 Kč do něj můžete své potomky strčit a nechat dovádět. Oni tam už pak budou mít vše zadarmo. Autíčka, jednoduché videohry, kolotoč, nafukovací hrad, trampolínu, vláček i hernu s dřevěnými kostkami a další...

 

Závěr: Pokud chcete a máte na to, tak se zde můžete celý den bavit. Náklady na čtyřčlennou rodinu bez dopravy na jeden den (standardní jídlo, pití, vstupné) dosáhnou cca 2 000 Kč.

 

Plus: Teplota vody a vzduchu, tobogány.

Mínus : Cena vstupného a způsob placení v občerstvení.

Webové stránky: http://www.centrumbabylon.cz/cz/index.htm

   
04.01.2005 - Zahraničí - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [17] risina [*]

  Radši chodím do "normálního" libereckého bazénu než do Babylonu - líp se tam plave, tobogan je tam taky a není to tak drahé. Do Babylonu jdeme tak jendou ze rok na večerní plavání, kdy už je vstup levnější - a 2 hodiny tam mi bohatě stačí.

  superkarma: 0 04.01.2005, 17:28:22
 2. avatar
  [15] Susina [*]

  taky jsme v Babylonu byli se synem,ale rozhodně ne,, že bychom na víkend jeli do Liberce, ale byli jsme na dovče v Bedřichově a při příležitosti návštěvy příbuzných v Liberci jsme zajeli i tam. Upřímně řečeno, strávili jsme dvě hodiny v bazénu a naprosto nám to stačilo. Bazény sice prima,voda teplá, malý zkoušel plavat bez rukávků, ale my prostě nemáme rádi tyhle obrovský zábavní centra s milionem lidí...navíc fakt drahý jak prase...on je totiž celej Babylon dost prodělečnej ...tímhle provozem si na sebe nevydělá, potřebuje kongresovou turistiku a plný hotel.. nechápu, proč se teda v Liberci má stavět další podobné centrum na místě bývalé Textilany..

  superkarma: 0 04.01.2005, 13:47:40
 3. avatar
  [14] emma [*]

  Vivian: jo, to vstupný je fakt dost velký, byli jsme tam ve všední den a natřískáno bylo jen tak tak...
  a 30° jsem tam teda taky nikde nezažila - snad ve vířivce... ještě, že je tam sauna a turecké lázně (pára)

  superkarma: 0 04.01.2005, 13:45:43
 4. avatar
  [12] Vivian [*]

  No ta cena vstupnýho - 240 za osobu - je teda docela drsná... když si k tomu přičtu cenu za cestu, je to docela drahej víkend Taky bych se bála, že tam bude natřískáno, to by mi těch pěti stovek za vykoupání pro nás dva přišlo docela líto ...

  superkarma: 0 04.01.2005, 11:55:30
 5. avatar
  [11] Žábina [*]

  mě by asi vadil ten dojezd z tobogánů do 130 cm...máme rádi pozvolné dojezdy a myslím že by tam víc než jednou nešel ..až by zjistil že se při dojezdu potopí...

  superkarma: 0 04.01.2005, 11:03:28
 6. avatar
  [9] hermína [*]

  Babylon jsme navštívili s dítkem.Je to krásné zařízení co do atrakcí,ale celkově jsem byla zklamaná,Jednak z toho co je již v článku podotknuto - místní občerstvení v areálu bazénu - nazvala bych téměř otřesné a pokud jsem dítěti vyndala tatranku z vlastních zdrojů a podotýkám,že jsme se usadili v koutku u stolečků,přesto jsme byli s vlastním jídlem vykázáni,ovšem v té pidirestauraci nebylo kde si sednout.A v druhé fázi jsem byla zklamaná,no vlastně naštvaná,protože o víkendu je tam šíleně našlapáno.Takže naše představa,že tam vydržíme celé odpoledne se smrskla tak na hoďku a půl,protože byla hlava na hlavě.Ani jsem se nedivila,když jsme vyšli před bazén,stálo tam tak odhadem 20 autobusů.Když k tomu připočteme soukromá auta,tak se není čemu divit.Jo kšeft je holt kšeft,to je jedno,že po sobě v bazénu šlapete.Babylonské městečko se svými obchůdky je krásné,ovšem přiznejme si,že místní ceny jsou pro obyčejné lidičky nasazené.

  superkarma: 0 04.01.2005, 10:34:45
 7. avatar
  [7] marta-b [*]

  Jen přijeďte, aquapark máme moc hezkej

  superkarma: 0 04.01.2005, 10:01:28
 8. [5] Rikina [*]

  Trochu drahá zábava, ne ? Dva tácy za jeden den cachtání - copak kradu ?

  superkarma: 0 04.01.2005, 09:53:43
 9. avatar
  [4] Wiki [*]

  hmmm, asi si tam nekdy zajedu :)

  superkarma: 0 04.01.2005, 09:36:14
 10. avatar
  [3] Pajinka [*]

  Taky se tam určitě někdy podíváme, i když určitě pojedeme déle než hodinu. Určitě to stojí za to.

  superkarma: 0 04.01.2005, 08:41:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme