.

Zábava až do rána

Cestování

Zábava až do rána

Chtěli byste letošní dovolenou strávit někde, kde jste ještě nebyli? Pokud ano, pak navštivte Kapverdské ostrovy. Určitě nebudete litovat. Dnes vám představíme jeden z nich.

Je to OSTROV SAL a je turisticky zřejmě nejznámějším ostrovem, jelikož je zde mezinárodní letiště, a tudíž je to také první ostrov, na kterém přistanete, rozhodnete-li se toto krásné souostroví navštívit.

Ostrov má rozlohu 200 km2 a má 11 000 obyvatel. Turistická vesnice Santa Maria se nachází u 17 km dlouhé bílé písečné pláže s azurově čistou vodou a podél pláže zde pomalu směrem na západ od vesnice roste spousta prázdninových objektů, které jsou jako stvořené pro letní radovánky v období, kdy u nás je zem pokrytá sněhem. V současné době je Santa Maria považována za největší turistickou oblast celého souostroví Cabo Verde a na pláži Santa Maria se nachází nejvíce hotelových komplexů. Hotely nabízí svým klientům spoustu zábavy a vodních sportů. V noci v restauracích a barech můžete slyšet živou kapverdskou muziku, můžete si posedět na venkovních zahrádkách či si jít zatančit na diskotéku.

Velkou atrakcí je zejména solný důl s jezerem s velkým obsahem soli, které má léčivé, až zázračné účinky na kůži. K tomuto jezeru se dostanete autem cca za 15 minut z vesnice Santa Maria. Nachází se uprostřed bývalého sopečného kráteru, kde se dodnes těží sůl a dováží se na okolní ostrovy Kapverdského souostroví. Doporučuje se zejména osobám, které jsou nemocné lupenkou či jinými kožními chorobami. U jezera jsou instalovaná lehátka a denně se sem sjíždí  koupat turisté z celého ostrova.

Ostrov Sal je určen především těm, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu přímo na pláži a se zábavou až do rána. Doporučujeme novomanželům, ideální pro svatební cesty či rodinné dovolené vzhledem k množství animačních programů v hotelových komplexech.

Všechny hotelové komplexy mají zahradu s bazénem a skládají se z hlavní budovy, která má maximálně 2 patra, a dále pak množství vilek a bungalovů.

Vybrat si zde můžete z mnoha hotelů, podle Vašich možností. V nabídce jsou dvouhvězdičkové až pětihvězdičkové. Podívejte se zde na více informací.

Jestliže jsme Vás naší nabídkou zaujali, určitě navštivte cestovní kancelář Snailtravel, kde Vám ochotní a fundovaní pracovníci poskytnou spoustu užitečných informací.

Více na www.snailtravel.cz

   
09.05.2005 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Visnery [*]

  Hannah01:

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:46:13
 2. avatar
  [1] Hannah01 [*]

  To je fajn, že mají na stránkách ceny do 19.3.05

  superkarma: 0 09.05.2005, 08:41:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme