Cestování

Zábava až do rána

Chtěli byste letošní dovolenou strávit někde, kde jste ještě nebyli? Pokud ano, pak navštivte Kapverdské ostrovy. Určitě nebudete litovat. Dnes vám představíme jeden z nich.

Je to OSTROV SAL a je turisticky zřejmě nejznámějším ostrovem, jelikož je zde mezinárodní letiště, a tudíž je to také první ostrov, na kterém přistanete, rozhodnete-li se toto krásné souostroví navštívit.

Ostrov má rozlohu 200 km2 a má 11 000 obyvatel. Turistická vesnice Santa Maria se nachází u 17 km dlouhé bílé písečné pláže s azurově čistou vodou a podél pláže zde pomalu směrem na západ od vesnice roste spousta prázdninových objektů, které jsou jako stvořené pro letní radovánky v období, kdy u nás je zem pokrytá sněhem. V současné době je Santa Maria považována za největší turistickou oblast celého souostroví Cabo Verde a na pláži Santa Maria se nachází nejvíce hotelových komplexů. Hotely nabízí svým klientům spoustu zábavy a vodních sportů. V noci v restauracích a barech můžete slyšet živou kapverdskou muziku, můžete si posedět na venkovních zahrádkách či si jít zatančit na diskotéku.

Velkou atrakcí je zejména solný důl s jezerem s velkým obsahem soli, které má léčivé, až zázračné účinky na kůži. K tomuto jezeru se dostanete autem cca za 15 minut z vesnice Santa Maria. Nachází se uprostřed bývalého sopečného kráteru, kde se dodnes těží sůl a dováží se na okolní ostrovy Kapverdského souostroví. Doporučuje se zejména osobám, které jsou nemocné lupenkou či jinými kožními chorobami. U jezera jsou instalovaná lehátka a denně se sem sjíždí  koupat turisté z celého ostrova.

Ostrov Sal je určen především těm, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu přímo na pláži a se zábavou až do rána. Doporučujeme novomanželům, ideální pro svatební cesty či rodinné dovolené vzhledem k množství animačních programů v hotelových komplexech.

Všechny hotelové komplexy mají zahradu s bazénem a skládají se z hlavní budovy, která má maximálně 2 patra, a dále pak množství vilek a bungalovů.

Vybrat si zde můžete z mnoha hotelů, podle Vašich možností. V nabídce jsou dvouhvězdičkové až pětihvězdičkové. Podívejte se zde na více informací.

Jestliže jsme Vás naší nabídkou zaujali, určitě navštivte cestovní kancelář Snailtravel, kde Vám ochotní a fundovaní pracovníci poskytnou spoustu užitečných informací.

Více na www.snailtravel.cz

   
09.05.2005 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Visnery [*]

  Hannah01:

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:46:13
 2. avatar
  [1] Hannah01 [*]

  To je fajn, že mají na stránkách ceny do 19.3.05

  superkarma: 0 09.05.2005, 08:41:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme