Vítám vás při posledním pondělí před Vánoci. To další se již probudíme do Štědrého dne. Nás čeká možná nejnáročnější týden. Přípravy finišují, většina okének adventního kalendáře je otevřená. Co nás čeká dnes? Dozvíme se hned.

Dnes si vezmeme do ruky nůžky, balicí papír a stužky. Tušíte správně. Jdeme balit dárky a udělat jejich inventuru. Než se do toho pustíme, budeme muset zabavit rodinu. Pošleme je na procházku, pustíme dětem oblíbenou a hlavně dlouhou pohádku. Možná jim bude podezřelé, že s nadšením dovolíme pohádku druhou, možná i třetí. Manžela pasujeme do role hlídače. Bude stát u dveří a nedopustí, aby dítka opustila gauč. My se zavřeme do místnosti s uschovanými dárky. Ke dveřím přirazíme skříň a dáme se do práce. Obdivuji zabalené dárky, které dostávám od celého příbuzenstva. Jsou tak úhledně zabalené, s pěknou mašlí a bez kousku izolepy. Zato dárky, které balím já, připomínají izolepový patvar s mašlemi.

hot wine

Manžel umí krásně balit dárky, tuto činnost však nesnáší. Mně balit nevadí, ale zase se všichni pod stromečkem pořádně potrápí. V dárkových taškách by to měli moc snadné.

Loni jsem izolepou šetřila a v záchvatu kreativity na pár dárků vyráběla ozdoby sama. Andělíčky, vějířky, motýlky, kytičky, mašličky. Zabralo mi to půl dne. Efekt nula. Stejně se všichni na dárky vrhli a trhali papír na cáry. Letos to vidím opět na izolepu a kupované mašle.

Při balení uděláme inventuru dárků. Vezmeme si k ruce seznam lidí, které chceme obdarovat. Jakmile pro ně dárek zabalíme, odškrtneme si. Ověříme si tak, jestli máme skutečně dárky pro všechny, a vyhneme se faux pas.

Balení není věc namáhavá, zato však časově náročná. Nic jiného dnes zřejmě nestihneme. Manžel by mohl uznat naši obětavost a provést masáž rozbolavělých zad, k tomu připravit výborný svařáček.

Na dobrý svařák je třeba dobré víno. Z krabicáka dobrý svařák neuděláme. Manželova babička byla svařáková královna. Dělala svařáky z vína bílého, červeného, z borůvkovo-brusinkového sirupu, z černého bezu a jablečného moštu.

Můj oblíbený je z červeného vína. Do litru červeného vína přidáme kávovou lžičku perníkového koření a zahříváme. Nesmí se vařit. Před bodem varu odstavíme, přidáme rovnou polévkovou lžíci cukru a pár kapek citrónu. Přes plátýnko nebo kapesník přecedíme a podáváme. Kdo chce, může si přisladit. Nevýhoda je, že rychle leze do hlavy. Mnohem rychleji než svařáček z bílého vína.

Do litru bílého vína (nejraději mám moravský muškát) přidáme 4 celé hřebíčky, jednu celou skořici, jednu hvězdičku badyánu, sáček vanilkového cukru a vymačkám šťávu z 1/2 grepu. Směs ohříváme a zase dáváme pozor, aby se tekutina navařila. Přecedíme přes sítko do sklenic. Do každé sklenice dáme kolečko pomeranče a můžeme podávat.

Svařák pro děti a řidiče z jablečného džusu nebo moštu je také dobrý. Smícháme půl litru vody s litrem jablečného džusu, přidáme sáček vanilkového cukru, 4 hřebíčky a 1 celou skořici. Zahříváme až téměř k varu. Odstavíme, přecedíme a podáváme.

Těšíte se na večer? To je dobře. Zkraťte si čas přečtením minulosti ženy-in

Podívejme, odkud se vzal betlém.

Starou televizi nevyhazujte a přetvořte jí na betlémek.

Heleme se, jak to dopadne, když si muž po sobě neuklízí boty.

Nic tak bezpečně nepobaví jako dětské hlášky

Nebaví vás pracovat? Jistě oceníte čtenářský typ.

Je pinglování dřina nebo legrace?

Na pivo s rozumem a na cukroví s humorem

Reklama