Na 6 kilometru dálnice D1 v komerční zóně Průhonice – Čestlice u Prahy leží Aquapalace Praha. Největší aquapark ve střední Evropě obvykle přitahuje zejména lidi, kteří se chtějí jen pobavit, zarelaxovat ve zdejším vodním a saunovém světě, fitness či spa centru. Na několik dní se ale z pouhého zábavního centra změní v jakési zdravotně osvětové středisko. Mezi pátky 17. října a 31. října se tu budou konat dva Týdny zdraví. Během nich proběhne celá řada speciálních akcí zaměřujících se na péči o tělo a zdraví.

„Na zákazníky bude připraven tým profesionálů, takže se na cvičení a celkovou péči o tělo a duši mohou těšit,“ poznamenal ředitel společnosti provozující akvapark Radek Steinhaizl.

Aktivity ve Vodním světě budou během Týdnů zdraví rozšířeny například o mimořádné lekce aquaaerobiku, v restauraci naleznou návštěvníci nabídku jídel obohacenou o další zdravé pokrmy a nápoje s uvedeným počtem kalorií. Zároveň je připravena řada zajímavých soutěží a výher. A 18. října se v areálu bude konat také první Noc naturistů.

Ten, kdo se v průběhu Týdnů zdraví vypraví do zdejšího fitness centra, bude mít možnost zacvičit si s profesionálními sportovci, vyzkoušet si produkty značek Oxylife a Nutrend. Spektrum služeb se rozšíří také o profesionální diagnostiku, měření krevního tlaku a cholesterolu a následné vypracování tréninkových plánů.Během víkendů bude možné využít rozsáhlejší nabídky organizovaných cvičení. „V případě, že se jednotlivec rozhodne pro cvičení v posilovně, měl by se nejprve poradit s profesionály, kteří mu připraví program přímo na míru,“ říká k tomu fyzioterapeut Tomáš Pindur a dodává: „Pro první hodiny je vhodné využít služeb profesionálního trenéra, který každému názorně předvede jednotlivé série a naučí ho správně cvičit. Zároveň je vždy fundovaným pozorovatelem, který má cvičícího neustále pod dohledem.“

Zajímavě se rozšíří se také nabídka spa centra. To nabídne spolu se saunovým světem názorné ukázky líčení a účesů ve spolupráci s profesionálními stylisty, také přednášky o zdravém životním stylu a setkání s lékaři.

Pravidelně se zde budou konat speciální ceremoniály doprovázené ochutnávkou nápojů a ovoce. I zde se budou moci návštěvníci zúčastnit přednášky odborníka na téma vhodnosti a doporučených způsobů saunování.

Reklama