Vztahy

Za vraždu milenky 14 let


Za vraždu milenky Marcely Sekáčové odsoudil pražský vrchní soud lékaře Vladimíra Mikuše k čtrnácti letům vězení. Potvrdil tím prvoinstanční rozsudek ze září tohoto roku.

Nad Mikušem již jednou soud vynesl verdikt šesti let vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti. Jeho čin tehdy nebyl kvalifikován jako vražda, protože tělo ženy se do tehdejšího rozsudku nepodařilo objevit.

Odvolací senát Vrchního soudu v Praze ale v červnu rozsudek zrušil a vrátil případ k novému projednání. Tělo Marcely Sekáčové totiž několik dní před zahájením odvolacího jednání vyplavila Orlická přehrada.

 

Milenecký pár se znal z práce. Mikuš podle nepravomocného rozsudku svou bývalou milenku vylákal loni v únoru na schůzku a odvezl na blíže neurčené místo.

Tam po ní vystřelil z plynové pistole v úmyslu snížit její obranyschopnost. Svázal jí ruce a nohy drátem, přelepil ústa a nos lepicí páskou a přetáhl jí přes hlavu igelitový pytel. Pitva prokázala, že se Sekáčová udusila.

Lékař ji pak měl zabalit do několika dalších pytlů a vložit do předem připravené plastové bedny, do které vyvrtal otvory a zatížil ji kameny, aby lépe klesala ke dnu. Bedna se ale po více než roce objevila na hladině, kde ji našli rybáři.

 

Po zmizení Sekáčové před rokem a půl se slehla zem i po Mikušovi. Policejní vyšetřování ukázalo, že odcestoval do Německa, kde byl ale na žádost českých úřadů zadržen.

Mikuš od začátku trvá na své nevině a proti rozsudku se odvolal. Proti dnešnímu verdiktu je možné už jen dovolání k Nejvyššímu soudu.
   
10.12.2008 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] gerda [*]

  Každá vražda je strašná, ale když zavraždí lékař a nadto ještě rafinovaně lže, pak už nevím, jak to nazvat. Co asi říkají jeho pacienti?

  superkarma: 0 11.12.2008, 06:26:00
 2. avatar
  [3] mam-ča [*]

  Fajn, za vraždu 14 let, a k tomu bych mu napařila dalších 20 let za znečišťování životního prostředí mrtvolou ve vodní nádrži.
  Hajzl. Na to, že je doktor, mohl vymyslet aspoň humánnější způsob vraždy.

  superkarma: 0 10.12.2008, 21:57:58
 3. avatar
  [2] wich [*]

  Strašné.

  superkarma: 0 10.12.2008, 18:39:17
 4. avatar
  [1] Mischela [*]

  za tak hnusnou vraždu jen 14 let? to je teda málo

  superkarma: 0 10.12.2008, 18:22:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme