Neznám nikoho, kdo by si z dovolené nepřivezl alespoň nějakou maličkost. Suvenýry už moc neletí, dnes si vozíme kamínky, mušličky, místní speciality, bižuterii a my ženy samozřejmě hadříky.

Florencie

Uznejte, že v takovém počasí se nadalo dělat nic jiného než nakupovat

Když jsme plánovali cestu do Itálie, slíbila jsem si boty nebo kabelku. Nakonec jsem si přivezla obojí a ještě pár hadříků k tomu. 

Nemyslete si, že jsem nějak marnivá. Za nákup bot může zakopnutí a za oblečení vlastně počasí. Celou dobu jsme měli krásně, a zrovna ve Florencii se jako na potvoru rozpršelo. Pouliční prodejci sice schovali zaručeně pravé „Rolexy“ a nabízeli deštníky, ale s díky jsme odmítli. To raději přeběhneme. A jak jsme se tak plížili podél stěn a míjeli obchody a butiky, jeden z nich mi padl do oka.

„Počkej, prosím, jen tam mrknu a hned zase půjdu!“ Povídali, že mu hráli. Měli tam nádherné věci a ještě k tomu slevy. Nabrala jsem si v rychlosti pár kousků a šup do kabiny. Všechno, co jsem oblékla, mi padlo jako ulité. Ochotná prodavačka mi snášela různé barevné varianty a já zkoušela.

Nakonec jsem si vybrala lněné planďáky v barvě mléčné čokolády, o pár odstínů tmavší svetřík z jemného úpletu a úžasný modrý top s vodou. To vše v přepočtu za nějakých 1200 Kč. No nekup to, když k tomu připočtu plus v podobě cedulky made-in Italy. Žádná Čína, ale poctivý italský design.

Během příjemně stráveného času v butiku dokonce přestalo pršet. No paráda

Nákup kabelky jsem si nechala nakonec. Vlastně na poslední chvíli. Nechtěla jsem trávit drahocenný čas prolézáním obchodů a nejhezčí měli stejně v Rivě - prvním městečku, které jsme navštívili. Tak jsme to při zpáteční cestě vzali přes Rivu. Jasně, že jsem si zaručeně NEpamatovala obchod, kde měli před týdnem kabelku mých snů. Prolézali jsme úzké uličky a obchůdky plné kabelek.

To bylo něco na mě, paní nerozhodnou. Jedna hezčí než druhá. Mám si koupit univerzální černou, netradičně barevnou, malou, velkou, takovou, nebo makovou? Byla jsem zmatená. Nakonec jsem si vybrala kabelku, která mi přišla tak akorát, a určitě jsem neprohloupila. Hodí se skoro ke všemu, hodně se do ní vejde, a přitom je elegantní. A doufám, že podobnou v Čechách nikde nepotkám.

Celou  dobu si slibuji, že s těmi svými poklady nechám nafotit, ale nějak není čas. A tak alespoň takhle z dálky.

výlet v Carraře

V novém outfitu rovnou na výlet a zapózovat. Tenhle kamínek z carrarského mramoru si asi jako suvenýr neodnesu.

Teď už, milé ženy-in, přenechávám slovo vám.

Doufám, že ukojíte mou zvědavost a pochlubíte se, co jste si koupily. Co jste si přivezly z cest a dovolených? Bylo to něco na sebe, nebo spíš pro potěchu oka a vzpomínku? Procházíte ráda stánky a necháváte se zlákat? Smlouváte? Jaký je váš nejlepší dovolenkový nákup? Vozíte něco svým blízkým?

Napište nám, pošlete třeba fotku svého prázdninového úlovku. Už se moc těším na adrese:

redakce@zena-in.cz  

Reklama