Cestování

Za tradičními i neobvyklými vánočními trhy do Hamburku a Brém

Počasí za okny nikoho nenechává na pochybách, že se nezadržitelně blíží zima. A s ní přichází také čas adventu, příprav na nejkrásnější svátky v roce a vánočních trhů. Za jedněmi z největších jezdí Evropané do německých měst, jako třeba do Hamburku nebo Brém. Právě tady totiž dýchá z nazdobených stánků ta pravá adventní atmosféra, - mrazivý vzduch prosycený vůní opékaných klobás a kořeněného svařeného vína málokoho nechá chladným. V Hamburku se ale najdou také místa, která ocení i příznivci trochu netradičnějšího pojetí vánočních svátků.

Hamburk

21. listopadu 2016 – 6. ledna 2017

Hamburk

Mezi impozantními katedrálami a pohádkovými vodními kanály se od 21. listopadu bude rozprostírat množství svátečně nazdobených stánků, z nichž se bude linout vůně svařeného vína a opékaných klobás. Návštěvníci Hamburku budou mít na výběr z množství trhů po celém městě, z nichž každý má svou jedinečnou atmosféru. Například ve čtvrti HafenCity si budou lidé moct zabruslit na připraveném kluzišti, na náměstí před radnicí se bude nad hlavami příchozích třikrát denně vznášet Santa Claus.

Každou adventní sobotu zpestří také vánoční průvody, které projdou třikrát za den městem přes Mönckebergstraße a Jungfernstieg. Procesí Santa Clausů, skřítků, elfů a sobů potěší celou rodinu a navodí nefalšovanou vánoční náladu.

Specialitou Hamburku je vánoční trh ve čtvrti St. Pauli vyhlášené množstvím veřejných domů, kterému vévodí striptýzový stan a na stancích převažují vánoční dárky nepříliš vhodné pro děti.

Kdo by hledal něco opravdu originálního, může navštívit Winter Pride, jediný vánoční trh zaměřený na gay a lesbickou komunitu. Mimo prodeje originálního oblečení a šperků zde po Štědrém dni probíhá také výměna těch nejhorších vánočních dárků.

Více na: www.hamburg-travel.com

 

Brémy

Brémy

21. listopadu – 23. prosince 2016

Lodě na řece Vezeře se pohádkově lesknou v odrazu všudypřítomných světel z přístavu, které oznamují příchod Vánoc. Zimní vzduch je nasáklý vůní čerstvě upečeného chleba a uzených ryb. Promenáda Schlachte na břehu řeky se před Vánoci úplně promění – řemeslníci, trhovci, kejklíři a pouliční baviči jsou všude kolem a člověk si připadá, jako by se vrátil v čase do středověku a skoro až čeká příjezd lodí obtěžkaných cenným nákladem. Také centrum města je ponořené do vánoční atmosféry s romantickými světly a nazdobenými stánky zasazenými mezi historické budovy.

Více na: www.bremen-tourism.de

 

Tipy

Do Hamburku se dostanete s leteckou společností Eurowings za necelou hodinku. Do Brém odsud bez problémů dojedete vypůjčeným autem, které lze za zvýhodněnou cenu zarezervovat zároveň s letenkou na www.eurowings.com.  Společnost Eurowings létá za příznivé ceny z letišť Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín - Tegel, Hamburk, Hannover, Düsseldorf a Dortmund do více než 130 destinací v Evropě, Izraeli a Severní Africe, ale i do exotických destinací jako je Dominikánská republika, Kuba, Thajsko nebo Dubaj. Se třemi tarify BEST, SMART a BASIC si můžete  sestavit individuální balíček od letu bez dalších služeb až po nejkvalitnější nabídky letů, které jsou v současné době dostupné v rámci evropských leteckých nízkonákladových spojů. Více na www.eurowings.com

   
22.11.2016 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] babytka [*]

  Syn jede se školou do Salzburku - trochu mu závidím

  superkarma: 0 22.11.2016, 18:58:57
 2. avatar
  [7] Myškomedvídek [*]

  nikdy jsem nebyla...nádheraSml67

  superkarma: 0 22.11.2016, 16:04:19
 3. [6] Nikar [*]

  My byli několikrát jak v Praze, tak v Norimberku a Regensburgu...v plánu někdy máme zkusit i Drážďany a Vídeň. Ta je ale více z ruky, stejně tak Brémy a Hamburk. Ale je to nádherné. Letos asi nikam nepojedeme a zůstaneme u nás v Chebu :-) trhy máme také moc pěkné.

  superkarma: 0 22.11.2016, 13:34:00
 4. [5] Andreadornova [*]

  Miluju vánoční trhy, ale těch lidí všude Sml15

  superkarma: 0 22.11.2016, 12:02:03
 5. [4] bobani [*]

  ani mně to nenapadne ! obzvlášť , když Praha byla vyhlášena jako celosvětově nejkrásnější vánoční město Sml49

  superkarma: 0 22.11.2016, 11:33:50
 6. avatar
  [3] koralek59 [*]

  My jezdíme do Drážďan a taky je to tam moc hezký Sml22Sml59, tohle je pro nás, poněkud z ruky, bohužel Sml58, i když je to lakavé Sml22.

  superkarma: 0 22.11.2016, 10:01:45
 7. [2] Sharka1_4 [*]

  my jezdili Dráždany a Viděň

  superkarma: 0 22.11.2016, 09:26:40
 8. avatar
  [1] luneta [*]

  jela bych do Hamburku.CHtěla bych vidět vznášejícího Santu.

  superkarma: 0 22.11.2016, 08:31:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme