Holčičky se za brýle bvětšinou stydí a dělají všechno možné, aby se jich zbavily. Stejně si počínala i čtenářka s nickem Lenulalubiny. Ale jednou přišla na to, že je vžděčná za to, že vidí tak, jak vidí. Kdy nastela ten zlom, se dočtete v jejím příspěvku.

Brýle nosí má mamka, sestra i já. Zatímco sestra je nosí odmalinka, já jsem je začala nosit až ve čtvrté třídě základní školy. Bylo to strašné pro holku, přijít najednou do třídy plné dětí brýlatá.

A tak jsem se snažila své brýle všemožně skrývat.  Na tom, že je nosím, jsem později i profitovala. Např. jednou jsem brýle „prodala“ klukům, kteří s nimi experimentovali, za lízátko a tři bonbóny. Samozřejmě, že si maminka pro brýle ke klukům zašla a já musela lízátko a bonbóny vrátit. Ale ty už byly v bříšku. Maminka jim je dala za mě a já byla týden bez sladkostí.

Jindy jsem brýle schválně rozbila, abych se jich na chvilku zbavila. Dnes ale v brýlích spatřuji krásný módní doplněk. Snažím se je ladit s oblečením. Na sport mám krásné plastové, hranaté, s kamínky.

A ještě něco: Víte, kdy jsem si začala vážit svých brýlí v dětství? Když jsem šla jednou s maminkou po ulici a opět, jako vždy, jsem se styděla za své tehdy dost mohutné obroučky. Máma mi vyprávěla, jak brýlky musím nosit, abych měla zdravé oči. Tomu jsem samozřejmě nevěřila, když máma byla už velká a brýle měla taky. A najednou jsem viděla muže také s brýlemi.

Byl to ale slepec a jeho tmavé brýle mě vyděsily. Koukala jsem na ty brýle a na jeho bílou hůl a začala si vážit toho, že vidím, jak vidím.

S pozdravem lenulazlubiny

Ano, nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř...

Co vy a brýle, milé ženy-in?Jjaký k nim máte vztah? Nosíte jeuž od malička, nebo na vás teprve čekají? Děsíte se chvíle, až vám začně slábnout zrak? Nebo to berete s humorem a uděláte si z brýlí módní doplněk? Uvažovala jste někdy o operaci očí?

Napište nám na dnešní téma na: redakce@zena-in.cz

 

Reklama