Pokud máte rádi zříceniny a hrady, mám tu pro vás tip na krásný podzimní výlet. Do konce října je o víkendech otevřená zřícenina hradu Michalovická Putna. Najdete ji na okraji Mladé Boleslavi na kopci nad řekou Jizerou.

Zřícenina je vidět už zdálky, když přicházíte z města údolím podél říčky Jizery. Na konci vás čeká cesta do kopce až k samotnému hradu, ale výšlap stojí za to. Z hradu zbylo sice jen pár zdí a jedna kamenná válcová věž, které se říká Putna (a podle ní je nazvaná celá zřícenina), ale zato si můžete prolézt celé okolí zříceniny a po strmých schodech vylézt nahoru na věž, odkud je nádherný výhled na Jizeru i celou Mladou Boleslav. Rozhledna byla na věži zřízená v roce 1911.

Přečtěte si také:

Michalovickou Putnu jsem donedávna neznala. Když jsem k ní přicházela, připadalo mi, že její věž je trochu šikmá. A není to jen zdání - věž je na jedné straně roztržená a naklání se. A říká se mnoho historek, proč tomu tak je, například to prý zavinili hledači pokladů v 19. století, kteří u ní kopali, nebo se roztrhla při kopání železnice na konci 19. století, mohlo se uvolnit také její podloží. Nejpravděpodobnější je ale tvrzení, že to způsobil výbuch střelného prachu už v 18. století.

Jak to na zřícenině vypadá, se můžete podívat v naší FOTOGALERII:

Otevírací doba:

  • duben až září 10.00–17.00 (otevřeno denně mimo pondělí)
  • říjen 10.00–17.00 (sobota, neděle, svátek)
  • listopad až březen ZAVŘENO

Kde zříceninu najdete? TADY:

map

Další tipy na výlet:

Reklama