přečtěte si zajímavý příběh o nošení čepic. Kdysi zapřísáhla odpůrkyně čepic čtenářka s nickem hubajda se díky nalezenému psu z útulku naučila nosit čepice a potvrdila pořekadlo: „Nikdy neříkej nikdy“

Čepici nosím moc ráda, ale za mého mládí to tak nebylo. Živě si však vybavuji svá pubertální léta, kdy se nošení kulicha rovnalo té největší potupě, jaká se může mladé dívce stát, a často mi hlava po cestě do školy zmrzla tak, že jsem se nemohla šklebit nad tím, jak měla maminka zase pravdu.

Říkávala jsem, nikdy čepku nosit nebudu, vypadám jak blbec, jak šel čas a já dospěla, změnila jsem názor. Jednoho krásného podzimního večera došla dcera domů se psem a že prý ho má z útulku. Hned jsem jí řekla, že to nejde, že máme doma kočičku a že by to byla pohroma pes a kočka v malém bytě. Pejsek moc smutně koukal a já řekla, dobře, necháme si ho. První co bylo, šel do vany. Po vykoupaní hodně prokoukl. Druhý den jsem šla koupit šampon na blechy a další přípravky. .Pejsek dostal jméno Don a byla to kolie. Jenže pejsek není kočička, která má doma záchod a nebo jen tak vyběhne ven. Pejsek se musí venčit a to za každého počasí.

Nastala zima a já chodila venčit. Jenže mě byla děsná zima a tak jsem si vzala od dcery čepku a bylo mně jedno, zda vypadám jak blbec. Hlavně že mně bude teplo. Od té doby si kupuji různé čepice a jak se trochu ochladí, tak si nasadím čepku. Bez té bych nešla ven.

Mohu říct že mě naučil nosit čepku náš Don. Je to 5 let, co Dona nemáme. Měl rakovinu nosní přepážky, ke konci se hodně trápil a přestával vidět, tak jsme ho nechali uspat. Moc nám schází, to ale už odbíhám od tématu .Myslím si že čepice je pro zdraví vlasů, hlavy a uší velice prospěšná. Nejvíce tepla právě odchází hlavou a také se člověk nejvíce nachladí od hlavy a nohou. Čepice, šály a rukavice jsou opět v kurzu a proto je noste a chraňte si své zdraví.

Hezký zbytek dne  hubajda

Milá hubajdo, díky za osvětu a hezký příběh

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s čepicemi vy, milé ženy-in?

  • Nosíte je, nebo se jim stále vyhýbáte?
  • Dáváte přednost sportovnějším typům, nebo spíše ženštějším? Nosíte klobouky?
  • Vyrábíte si čepice sama, nebo si je kupujete?
  • Jste zapřisáhlá odpůrkyně čehokoliv, co se nosí na hlavě? Kde jste k čepicím získala takovou nechuť?
  • Co nosíte místo nich?
  • Když už vám nic jiného nezbývá, jaký typ čepice jste ochotna akceptovat?
  • Už se vám někdy „frajeřinka“ nevyplatila?

Napište mi na dnešní téma. Na vaše příspěvky, ale i fotky vašich čepic se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama