Styl

Za neupravené vlasy bych dávala pokuty!

Rozhovor s kadeřnicí Dášou Bajerovou o tom, proč na sebe ženy v kadeřnickém křesle prozradí téměř vše a kadeřník musí být současně tak trochu i psychologem, i o tom, co máte udělat se svými po létě vysušenými vlasy.

hair

S kadeřnicí Dášou jsem se seznámila přes kamarádku, která mě pokaždé překvapí nějakým novým účesem. Extravagantním, ale nesmírně slušivým. Ona je přesně ten typ, který podobné úlety umí a může nosit. Člověk by řekl, že navštěvuje nějaké nóbl vlasové studio, kde pracují samí mladí kreativci, kteří na nás zkouší všelijaké experimenty, ale když vidíme účet, protočí se nám panenky.

Chyba lávky, kamarádka si našla kadeřnici, která je neméně kreativní a peněženku vám rozhodně nezruinuje. Řekla jsem si, že už potřebuji kadeřnici jako sůl. Nechám se ostříhat, a při té příležitosti Dášou Bajerovou vyzpovídám. Vždyť kadeřnice je něco jako zpovědník, okamžitě k ní pojmeme důvěru a bavíme se s ní, jako bychom ji znaly léta. Takže první otázka se přímo nabízela.

Čím si vysvětlujete, že jakmile žena usedne do kadeřnického křesla, řekne vám na sebe všechno?
Já nevím (směje se), možná je to tím, že jsou před námi tak trochu obnažené. To nemyslím doslova samozřejmě, ale musí k nám mít důvěru, dotýkáme se jich, myjeme jim vlasy, masírujeme hlavu. Možná je to uvolní a přijdou na jiné myšlenky. Asi to tak bylo vždycky, že se v kadeřnictví probralo kde co. Muži, děti, práce, domácnost. Ale pokud nezačnou hovor samy, na nic se jich nevyptávám.

Kadeřník musí být i dobrý diplomat. Když za vámi přijde žena s obrázkem účesu, který vůbec nesedí jejímu typu, kvalitě vlasů apod. Jak z toho vybruslíte?
Snažím se to s ní probrat a v klidu vysvětlit, co by to obnášelo. Co je v mé moci a co ne. Pokud trvá na svém, musím ji upozornit na rizika. Je to její hlava, ona se bude muset o účes starat a udržovat ho. Já jenom stříhám a barvím.

Už některá váš účes reklamovala?
To se mi naštěstí nestalo.

Vidím, že rozhodně nepatříte mezi tzv. kovářovy kobyly...
To byste se někdy divila. Sebe člověk odkládá až na poslední místo. Napřed zákazníci, rodina a pak teprve já sama. Ale snažím se vypadat dobře, je to moje vizitka.

Zkoušíte experimenty i na sobě?
Mám ráda změnu, to nepopírám, ale zase tak moc neexperimentuju.

Trpíte profesionální deformací a sledujete účesy žen na ulicích?
To by snad nebylo ani možné nesledovat. A můžu vám říct, že se mi někdy otáčí nůžky v kapse. Někdy by měly ženy dostávat pokuty za to, že se na ně musíme dívat. Už je to podstatně lepší, ale pořád mají velké rezervy. Mám pocit, že o sebe stále málo dbají.  Zvláště mladé maminky na mateřské. Jako by si říkaly, že už mají chlapa jistého a nepotřebují o sebe pečovat. A to je strašná škoda.

A nebude to třeba tím, že šetří?
To bych neřekla. Vídám ženy, které mají dlouhé umělé nehty, které také nejsou zrovna nejlevnější, ale vlasy neupravené. Já bych na to šla spíš obráceně.

Co říkáte radikálním změnám image?
(Úplně se rozzářila.) To mě baví, já ráda experimentuji, a když je zákaznice odvážná a chce jít do toho, jsem ve svém živlu.

Většinou mají ženy představu, ale když to nechá zákaznice na vás?
V každém případě mi musí vysvětlit, co od účesu očekává, kolik času mu je ochotná věnovat, jak razantní změnu chce. Pak jí řeknu, jakou mám  představu já, a nějak to skloubíme dohromady. Třeba jako teď s vámi. Původně jste to chtěla nechat delší, v podstatě jen oživit původní střih, aby účes nestál moc práce, protože nemáte čas. A to si trochu protiřečilo. Kratší účes má vždycky větší švih a nepůsobí tak unaveně. Já jsem vám řekla svůj návrh, a nakonec jsme se shodly.

Stříháte i muže?
Samozřejmě. Muži sem chodí dost často. A to byste nevěřila, jak odvážné účesy si nechají někdy vytvořit. Třeba můj osmnáctiletý syn je úplný maniak. Už odmalička. Vždycky se vyřádíme na konci školního roku, aby moc neprovokoval. Pro vysvědčení si jde s obarvenou hlavou, letos jsem mu udělala geparda a přes prázdniny to odroste a do školy jde zase jako spořádaný chlapec.

Máte většinou pravidelné zákaznice. Jak přistupujete k úplně novým?
Vždycky je jednodušší stříhat někoho, koho už znám. Takže k nové zákaznici přistupuji velmi obezřetně a snažím se ji nejprve poznat.

Jak se máme starat o vlasy teď v zimě?
Vlasy jsou po létě hodně vysušené, takže je potřeba jim dodat hydrataci. Zvláště konečkům. Ty jsou nejvíc namáhané a oslabené. Už v běžné síti se dají koupit profesionální přípravky, které je vrátí do kondice.  

Účes byl hotov k mé spokojenosti a na Dášu už čekala další zákaznice. Příště si možná troufnu na větší odvaz, teď už vím, že jí můžu věřit. Díky za super účes a za rozhovor a připište si mě ke stálým zákaznicím!

   
21.10.2010 - Vlasy - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [55] Anime Otaku [*]

  Jak si tu pročítám diskuzi ta je asi opravdu málo dobrých kadeřnic. Já mám kadeřnickou historii docela krátkou. Nejdřív mě stříhala moje mamka (a uměla udělat skoro cokoli) ale pak jí začaly hůř sloužit oči a bolet ruce od počítače a tak mě sestra mého přítele objednala ke své kamarádce kadeřnici. Velice brzy se z ní stala i moje kamarádka, ona si vždycky poslechne jak bych si to přestavovala a řekne mi na to její názor (když si myslí že by mi třeba nešel ten účes ke tvaru obličeje nebo by se to výrazně třískalo s mým šatníkem). Jo a k tomu zkracování taky občas odcházím s vlasy kratšími než byla moje představa, ale není to tím že by ráda stříhala, ale tím že mám třeba poničené konečky vlasů mnohem víc než je to na první pohled vidět. Jo a šampony taky kupují od ní - ty profesionální protože ne většinu normálních šamponů z drogerií jsem alergická a ty na které nejsem patří do vyšší cenové kategorie. Takhle si u ní kupuji velká balení šamponu který mi nevadí a protože je s pumpičkou snáz odhadnu dávkování a s šamponem zbytečně neplýtvám. Jedno litrové balení mi vydrží tři čtvrtě roku až rok v závislosti na aktuální délce vlasů.

  superkarma: 0 24.10.2010, 07:29:24
 2. avatar
  [54] Sonne [*]

  átéčko — #24 Sml30 Sml67

  superkarma: 0 22.10.2010, 12:48:08
 3. avatar
  [53] kareta [*]

  Anai — #52 však to by byla škoda takovou hřívu ostřihatSml22

  superkarma: 0 21.10.2010, 18:22:25
 4. [52] Anai [*]

  kareta — #48 Jo, pro okolí, ale já jsem stará konzerva: musím mít vlasy trošku dlouhé (nejlíp to mikádo, sestříhané nesnáším - depka z dětství) v takovém stavu, abych ráno hrábla na vteřinu hřebenem a bylo to dokonalé.... a kupodivu to funguje, jen když chodím sama k sobě s vlasama... Sml30

  1. na komentář reaguje kareta — #53
  superkarma: 0 21.10.2010, 18:14:47
 5. [51] orchie [*]

  valentina — #22 v makru mají od lorealu exert profesional a za sebe můžu říct že jsem prodávala 7 let profi věci, byla jsem z toho hin ale ono v drogerii je už spoustu dobrejch věcí a ne že jen u kadeřnic

  superkarma: 0 21.10.2010, 17:03:16
 6. avatar
  [50] Altamora [*]

  Mám svoji kadeřnici už asi dvacet let. Před deseti lety jsem vzdala pokusy o změny, moje vlasy na to zkrátka nemají. Účes nechávám zcela na ní, někdy je to dobré, jindy je trochu poznat, že je unavená. Nepřemlouvá mě k melírům a podobným věcem, které se mi nelíbí. Ráda si s ní povídám, semeleme páté přes deváté. Nejraději k ní chodím, když mě bolí hlava z únavy. Pod jejíma rukama mě bolet přestane. Má je takové hebké a příjemné. Ale znám i kadeřnici, ze které mě hlava rozbolela, protože s ní zacházela jako se stojanem na paruky, ruce neohrabané,  při stříhání ofiny mě škrábla, bála jsem se o ucho. I když výsledek byl dobrý, víckrát jsem k ní nešla.

  superkarma: 0 21.10.2010, 16:34:37
 7. [49] Rikina [*]

  Ále - mě to nebaví. Když už jednou za čas musím do kadeřnictví, musí to být takové, kde jdu kolem dveří, když mě to napadne, vlezu tam a vezmou mě hned, bez objednávání a čekání. V křesle zarytě mlčím, a doufám, že to nebude trvat déle než 20 minut, až půl hodiny. Ozvu se jen, když kadeřnice bere do ruky podezřele vypadající nádobky, a hlásím důrazně, že nechci, ale opravdu nechci žádný lak, tužidlo, gel, ani jiný styling. Chci ostříhat a pryč. I tak tam nechám vždycky nejmíň o stovku víc, než jsem měla v úmyslu, do kadeřnictví, kde se účes počítá na tisíce korun českých nejdu ani omylem. Nepamatuju se, že bych byla dvakrát v tomtéž kadeřnictví, takže nějaké bližší poznávání se s kadeřnicí rozhodně nehrozí, to může bejt ta paní z článku klidná. Sml24Sml57

  superkarma: 0 21.10.2010, 16:03:02
 8. avatar
  [48] kareta [*]

  Anai — #45 hm, ty máš takový háro, že to žádná kadeřnice zkazit nemůžeSml67Sml29

  1. na komentář reaguje Anai — #52
  superkarma: 0 21.10.2010, 14:54:41
 9. avatar
  [47] fructia [*]

  Anai — #45 Ten šampon s hennou používáš i na barvené vlasy? Pokud ano, ráda bych to vyzkoušela, když mi napíšeš, o který přesně jde Sml16

  superkarma: 0 21.10.2010, 14:51:18
 10. avatar
  [46] migulka [*]

  Já ke kadeřnici nechodím za celý můj život jsem tam byla jen 3x a to jsem hned doma rozčesala ,tak se stříham sama a když to už moc potřebuji tak si udělám medový zábal ,přidám žloutek a trochu olivového ileje a vlasy jsou zas jak ze škatulky....ráda chodím upravená,proto si raději přivstanu .......Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 21.10.2010, 14:45:07
 11. [45] Anai [*]

  Pavlína3 — #35 Tak jsem ráda, že nejsem se svou "nenávistí" ke kadeřnicím sama! Ano, rády stříhaj a dělaj si co chtěj! Nerespektují přání klientky. Jinak dobrou zkušenost mám s maskou a šamponem s henou - drogerie TETA, firmu nevím, ale stojí to ke 200, velmi kvalitní. Zkouším i gestil wonder (byčí žlázy).

  1. na komentář reaguje Fructia — #47
  2. na komentář reaguje kareta — #48
  superkarma: 0 21.10.2010, 14:43:34
 12. [44] Anai [*]

  átéčko — #24 Sml52Sml52Sml52Sml67

  superkarma: 0 21.10.2010, 14:41:28
 13. avatar
  [43] kareta [*]

  hm...české kadeřniceSml3

  superkarma: 0 21.10.2010, 13:48:51
 14. [42] Bébina [*]

  jastura — #37 To uvidime, az se to v breznu narodiSml58.

  superkarma: 0 21.10.2010, 13:00:37
 15. avatar
  [41] peetrax [*]

  Zrovna dnes jsem vylezla po čtyřdenním ležení k doktorce. Kdyby dnes paní viděla moje vlasy, aby by to s ní fláklo a mně by to bylo úplně fuk. Jistě by si myslela, že jsem velká šmudla s velkými rezervami.

  superkarma: 0 21.10.2010, 12:56:27
 16. avatar
  [40] Pentlička [*]

  S kadeřnicí nevykecávám, kromě o vlasech a svém účesu. Je to asi 26tiletá kočenka, nevím, co bych jí asi tak svěřovala. Ale stříhá celkem dobře a není drahá (220 za střih a 420 za střih a barvu). Mám jemné a ne moc kvalitní vlasy, takže nějaké experimentování s účesy nehrozí. Barvím se většinou sama a stříhat se chodím 1x za 3 měsíce. Vlasy si myju obden, protože se mi hodně mastí. Komu se nelíbím, ať si trhne nohou.

  superkarma: 2 21.10.2010, 12:47:54
 17. avatar
  [39] fructia [*]

  Bébina — #36 Jsi asi chovnej kus Sml54

  superkarma: 0 21.10.2010, 12:34:44
 18. avatar
  [38] RenataP [*]

  [28] tak to souhlas. Jen asi dvakrát jsem přistoupila na mektání, protože mi byla kadeřnice sympatická... ale rušilo mě to.

  Já tam chodím odpočívat a jsem divný patron, protože chci držet hubu a užívat ticha....

  superkarma: 0 21.10.2010, 12:32:15
 19. [37] jastura [*]

  Bébina — #36 asi se hold dobře hodíš k chovu Sml32

  1. na komentář reaguje Bébina — #42
  superkarma: 0 21.10.2010, 12:19:38
 20. [36] Bébina [*]

  Fructia — #32 Asi rok jsem pouzivala Matrix Biolage za tri stovky a vysledek zadny. Nejlepsi vlasy jsem mela vzdycky jen po kvalitnich samponech pro zvirata, ktere pouzivaji chovatele vystavnich jedincu.

  1. na komentář reaguje jastura — #37
  2. na komentář reaguje Fructia — #39
  superkarma: 0 21.10.2010, 12:16:32
 21. avatar
  [35] Pavlína3 [*]

  Návštěva kadeřnice je pro mě za trest. To už je lepší zubař. Zatím jsem nenašla žádnou, která by mě ostříhala dle mých představ. Jedna mi z vlasů na ramena udělala delšího ježka, protože ráda stříhá a bude to vypadat dobře...  jiné ujela ruka a z původních 3 cm ustřihla asi 8. A další mi ustříhla culík a pak se divila, že tam jsou zuby.Sml38 Jinak mám od přírody docela dobrou kvalitu vlasů, takže stačí umýt, vyfénovat, občas vyžehlit a je hotovo.

  A o těch speciálních přípravcích ... jeden díl Černých ovcí byl o testech regeneračních šamponů a stejné hodnocení měl šampon od Loreal - Intensive repair a nějaký z Lidlu, takže o té značce to taky vždycky nebude.

  1. na komentář reaguje Anai — #45
  superkarma: 1 21.10.2010, 11:45:19
 22. avatar
  [34] Juana [*]

  U kadeřnice jsem nebyla snad 8 let, stejně  mne žádná nedokázala pořádně ostříhat. Vlasy mi zarovnává manžel, stejně nosím pořád mikádo, a ony ty kadeřnice stejně pokaždé jednu stranu udělaly jinak dlouhou než druhou, takže proč jim platit za něco, co zvládne manžel zadara. Sml30 Barvím se doma už 20 let a vlasy rozhodně zničené nemám - a to je mám jemné. Kupuju si obyčejný šampon na jemné vlasy u Lidla za tři pětky a dělá mi stejnou službu jako značkový za stovku, rozdíl v tom fakt nevidím. Možná naopak - poslední dobou se mi vlasy míň mastí. Jo a myju si je třikrát týdně.

  superkarma: 1 21.10.2010, 11:45:11
 23. avatar
  [33] Lilinka [*]

  Dante Alighieri — #29 Bébina — #28  Souhlasím s váma holky. Taky si nerada povídám. Já mám problém jen tak konverzovat s někým, kdo je pro mě cizí. Ta kadeřnice, co jsem u ní byla naposledy měla snahu zpočátku konverzovat, ale pak to asi vzdala a bavila se s kolegyněmi. To mi vyhovuje.Sml67

  superkarma: 0 21.10.2010, 11:30:07
 24. avatar
  [32] fructia [*]

  Taky mám raději profesionální vlasové šampony a kondicionéry než ty z drogerie. Také ráda používám Panthenol z lékárny - v létě u moře jsem ho používala každý den a vlasy se mi za celý pobyt u moře nezničily. A naučila jsem se vlasy mít obden, nemastí se mi a naopak se mi zpevnily a jsou hezčí.

  1. na komentář reaguje Bébina — #36
  superkarma: 0 21.10.2010, 11:23:01
 25. avatar
  [31] heligona [*]

  Dante Alighieri — #29 Nevidím důvod se s kadeřnicí bavit o něčem jiném, než úpravě vlasů. Když to řeknu blbě, tak tam jsem kvůli střihu a barvě a ne si poplkat Sml68

  Jediný kadeřník, s kterým jsem ochotna konverzovat o životě, dovolené  apod. je ten, kterého znám už přes pět let a to ještě jenom když na to mám náladu. Jinak klidně budu držet pusu celou proceduru.

  superkarma: 0 21.10.2010, 11:08:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] átéčko [*]

  Dante Alighieri — #29 To je fakt ZLO, když člověk slyší, jak někoho pomlouvají, tam bych podruhé nešlaSml22

  superkarma: 0 21.10.2010, 10:55:51
 2. avatar
  [29] Dante Alighieri [*]

  Bébina — #28 Někdy se taky dopředu bojím toho, že "budu muset" s kadeřnicí rozprávět. Taky to nemám ráda, ale mám pocit, že se to tak nějak "sluší". 

  Když mi bylo cca 15, tak jsem v kadeřnictví nemluvila vůbec. Pak jsem potřebovala udělat účes na ples, ale moje kadeřnice Šárka tam ten den nebyla, tak jsem se chtěla domluvit s jinou. Máma tam zavolala a ta Šárčina kolegyně mě odmítla učesat, že prý pořád mlčím a tvářím se jak bubák!!!!! Sml31 Už jsem tam nikdy nevkročila, hodná Šárka mohla poděkovat této krávě. Myslím si dokonce, že mě ta kráva určitě pomlouvala, protože jsem kolikrát byla svědkem toho, že při mé návštěvě se tam pomlouvaly jiné zákaznice.

  1. na komentář reaguje átéčko — #30
  2. na komentář reaguje heligona — #31
  3. na komentář reaguje Lilinka — #33
  superkarma: 0 21.10.2010, 10:53:54
 3. [28] Bébina [*]

  Nesnasim kadernice, kosmeticky atd., co musi neustale neco mektat. Nevim, proc bych mela neco vypravet uplne cizi osobe. At dela svou praci, mlci a necha me premyslet. Ja trpim z kadernic fobii, protoze me zadna za cely muj zivot neostrihala tak, jak bych chtela. No on ten muj vysneny uces asi ani neexistuje, protoze jediny styling, ktery opravdu zvladnu je vyfenovt vlasy v predklonu a nesnasim, kdyz mi vlasy lezou do obliceje. Taky mam pocit, ze kadernice jsou prilis drsne a po jejich navsteve mam vlasy poskozene. To nekolikaminutove drbani hlavy a pak fenovani, kdy mi malem spali hlavu. Dekuji nechci, ke svym vlasum se chovam nezne a kdyz si je susim, tak studenym vzduchem.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #29
  2. na komentář reaguje Lilinka — #33
  superkarma: 0 21.10.2010, 10:47:33
 4. avatar
  [27] átéčko [*]

  oalison — #25 Moje kamarádka je trenérka fittnes a cvičí několikrát týdně aerobik, zumbu... musí mít krátké vlasy a má štěstí, že se jí trošku vlní. Opravdu nemá moc času na úpravu, ale upravená je vždycky.

  Máš pravdu, život nestojí na vlasech. někdy se snažíš a prostě to upravit nejde.

  superkarma: 0 21.10.2010, 10:47:19
 5. avatar
  [26] oalison [*]

  átéčko — #24 Jo a ještě "květáková" úpravaSml30

  superkarma: 0 21.10.2010, 10:43:31
 6. avatar
  [25] oalison [*]

  Jako instruktorka pilates, musim vypadat upraveně, ale každý den si činčat a vyfoukávat vlasy to bych zešedivěla, obzvlášť když ráno pospíchám do práce. Tak mám polodlouhý vlasy a když nestíhám, nahodim culík a je toSml16 Už léta si nechávám dávat blond barvu, ale protože mám citlivou kůži na hlavě, musim to nechat co nejdýl to jde, naštěstí moje přírodní barva je taky blond i když ne tak hezká jako po barvení... Ale moh by si někdo zkusit říct že nevypadá upraveně, když už odrosty jsou většíSml57Sml30 Život přece nestojí a nepadá na vlasechSml16

  1. na komentář reaguje átéčko — #27
  superkarma: 0 21.10.2010, 10:42:44
 7. avatar
  [24] átéčko [*]

  Anai — #14 Po klimakterické červené přichází fialová, odstín "čekání na smrt"Sml24

  1. na komentář reaguje oalison — #26
  2. na komentář reaguje Anai — #44
  3. na komentář reaguje Sonne — #54
  superkarma: 0 21.10.2010, 10:31:17
 8. avatar
  [23] ToraToraTora [*]

  RenataP — #12 Tak toho jsem si všimla Sml67Sml30

  superkarma: 0 21.10.2010, 10:12:48
 9. avatar
  [22] valentina [*]

  Dante Alighieri — #21 nemyslim Elseve, myslim tu profi řadu, co je normálně jen v kadeřnictví.

  1. na komentář reaguje orchie — #51
  superkarma: 0 21.10.2010, 10:02:27
 10. avatar
  [21] Dante Alighieri [*]

  valentina — #19 Tak holt máš kolem sebe okruh upravených známých. Sml16 Ale já poslední dobou opravdu vidím to, co jsem popsala. Jinak moje kamarádky jsou taky upravenými maminkami... Jaký L´Oreál myslíš? Elséve? Pokud jde o SP Professionnel, tak nic neříkám. Sml30

  1. na komentář reaguje valentina — #22
  superkarma: 0 21.10.2010, 09:58:13
 11. avatar
  [20] Rybulka [*]

  Já měla perfektní kadeřnici (i když to nebylo zadarmo), ale odešla mi na mateřskou...Sml15

  Jinak souhlasím s macamala, vlasy musí být hlavně čistéSml22

  Dano, neměla byste fotečku Vašeho nového účesu?Sml58

  superkarma: 0 21.10.2010, 09:38:18
 12. avatar
  [19] valentina [*]

  Dante Alighieri — #18 to teda nevím, kam chodíš koukat na ty maminy od kočárků, ale nemám mezi svými kámoškami ani jedinou, která by šla byť jenom na hřiště ve vytahaných teplákách a mastných vlasech...Sml23, naopak, většina z nich je i nalíčená, normálně učesaná a navštěvuje pravidelně kadeřníkaSml30

  a LOreal jde dnes koupit už i v MakruSml58

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #21
  superkarma: 0 21.10.2010, 09:17:39
 13. avatar
  [18] Dante Alighieri [*]

  Já jsem začala chodit ke kadeřnici v cca 14 letech a tu svou pravou jsem našla až teprve před dvěma lety. Je opravdová profesionálka, mám díky ní luxusní vlasy. Kvůli domácímu barvení jsem si je totiž úplně zničila. Teď už se nebarvím, pouze jednou za tři měsíce melír a hlavně profesionální vlasová kosmetika, ta je snad nejdůležitější. Už nikdy bych si nekoupila nic v drogerii. Takže nesouhlasím s kadeřnicí výše, že kvalitní přípravky se dají koupit v běžné síti. To určitě! To už si rovnou můžete koupit jar na nádobí, vyjde to nastejno...

  Vím, že tady je všeobecná nevraživost proti těm, co si dovolí říct něco proti lidem na ulici, ale přesto svůj názor řeknu: souhlasím s tím, že mnoho žen o vlasy (ani o zbytek) nedbá a často právě maminky s malými dětmi jsou ty, co byť jen na minimální údržbu úplně kašlou a vypadají s prominutím jako cuchty. Možná o sebe nedbaly už před porodem, to nevím. Ale pravda je, že po lidech okolo dost koukám a 70% matek s kočárkem je nenalíčená, případně má odrosty, mastné vlasy, k tomu tepláky, vytahanou mikinu... Nestěžuji si, jen popisuji, co vidím kolem sebe.

  1. na komentář reaguje valentina — #19
  superkarma: 0 21.10.2010, 09:04:26
 14. [17] macamala [*]

  Nejlepší vlasy jsou čisté a hlavně umyté vlasy. Když vidím některé pány, ale i dámy - omastek na hlavě, v tom lupy, tak je mi šoufl.

  Je pravda, že těm, co vstávají brzy ráno, se nějaký styling dělá špatně. Ale umýt vlasy je základ.A to se může udělat při večerní hygieně.

  superkarma: 0 21.10.2010, 08:56:35
 15. [16] ozón [*]

  Jo já už jsem za zenitem - táhne mi na 60 ale nepřipouštím si to!

  superkarma: 0 21.10.2010, 08:55:17
 16. [15] Anai [*]

  Chtěla jsem napsat: STARŠÍ české ženy - o mladých pod 40 to zpravidla neplatí!!!!

  superkarma: 0 21.10.2010, 08:44:51
 17. [14] Anai [*]

  Eva_Fl — #1 Přesně, já taky a už rok a půl jsem žádné nenavštívila: stříhám a barvím se sama (a tak hrozné to není - viz moje aktuální foto z akce na parníku) a především napravuju pořád škody, které na mě před tím časem dvě kadeřnice den po sobě napáchaly! V té době jsem se barvila sama, stříhání už dva roky kvůli profesnímu zaměření vizážistky nechávala na kadeřnici - někdo se to povedlo víc, někdy méně (to jsem ráno bývávala zoufalá, než to trošku dorostlo), vždy polodlouhé vlasy. Tehdy před svatbou syna jsem chtěla být dokonalá a barvu nechala na kadeřnici, které jsem věřila, dělala nám školení kadeř. minima a její názory a i ona sama se mi líbily. Skutečnost byla taková, že jsem "vyfasovala", jak jsem někde četla "klimakterickou červenou", vyzdobenou proužky v barvě ohně - vše dva dny před akcí. Večer jsem byla zoufalá, navíc i střih nebyl podle mého přání (miluju mikáda a kadeřnice mě nutí do sestříhaných vlasů), druhý den jsem byla na nehtech a přítomná kadeřnice nabídla, že dílo zkázy "vylepší"... jo, vylepšila, ale finále bylo takové, že za 2500 jsem sice nevypadala dle zdání jiných nejhůř (já se necítila) a hlavně, z vlasů byl chemlon... dodnes pomocí těch nejdražších či přírodních prostředků trávím doma hodiny v maskách a konečně se to zlepšuje. S kadeřnicemi spolupracuju, ale myslím, že už nikdy žádné věřit nebudu.... Sml15Sml15 Vidí padesátnici a automaticky stříhají co nejvíce a barvu dávají takovou, jaká je těmito věkovými kategoriemi nejspíš nejvíc žádaná - přitom málokomu sluší, stejně jako vystříhané kratičké vlasy... bohužel, české ženy nemají ani v tomto bodu moc vkusu a hlavně osobitosti - cizinky jsou na tom lépe.

  1. na komentář reaguje átéčko — #24
  superkarma: 0 21.10.2010, 08:42:58
 18. avatar
  [13] Eliana [*]

  ozón — #10 ..ty v Pardubickcých salůnech rozhodně :-). Já chodím jednou ročně a pak to akorát obulím..kámoška mě vloni překecala do nějakého super kadeřnictví..tak jsem vyplajzla majlant, vypadala strašně a ta super kvalitní barva byla po třech umytích v háji..takže barvu už jen doma, konečky po poslední zkušenosti taky :-(. Navíc ty služby jsou masakr cenově, ikdyž kolikrát dámy z města jezdí na vesnici k nějaké slečně, co to má doma v jedné místnosti a ty jsou dobré kouzelnice...a cenově příjemné. Vlastní zkušenost nemám, jsem srab.

  superkarma: 0 21.10.2010, 08:35:16
 19. avatar
  [12] RenataP [*]

  ozón — #10 buď anebo je maj vyloženě přestajlovaný Sml52

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #23
  superkarma: 0 21.10.2010, 08:33:31
 20. avatar
  [11] maje [*]

  ozón — #8 já chodím k pánské holičce. stejně mám ježka - na tom není co zkazit. jen mě zarazilo, že za stejný účes dám u pánské holičky 90,- a u kadeřnice jsem platila 290,-.Sml80 takže a) je zbytečné vyhodit navíc 200,-, když je stejně většinou nemám, b) efekt je úplně stejný

  superkarma: 0 21.10.2010, 08:31:29
 21. [10] ozón [*]

  Ještě dodatek - holky všimly jste si , aspoň já mám tuto zkušenost, že nejhorší vlasy mají právě ty kadeřnice ?

  1. na komentář reaguje RenataP — #12
  2. na komentář reaguje Eliana — #13
  superkarma: 0 21.10.2010, 08:28:37
 22. avatar
  [9] paníliška [*]

  Ty neupravené vlasy ale taky můžou být vizitkou špatné kadeřnice. Hlasuji pro pokuty i pro ně. Sml24

  superkarma: 0 21.10.2010, 08:28:21
 23. [8] ozón [*]

  Jasně, je známo , že vlasy jsou korunou krásy.Ale když zaplatím 700.-Kč za melír na krátké vlasy a 360.- za obyčejné ostříhání, tak jsem se definitivně rozhodla , že se barvit budu sama a se stříháním konečků mi eventuelně pomůže snacha.Potrpím si na svůj vzhled , pravidelně jsem kadeřnici navštěvovala,ale protože jsem se hodně zadlužila úvěrem , nemůžu si zkrátka takovou pálku dovolit zaplatit. A to nebydlím v Praze , ale v menším městě. Dnes už jsou takové možnosti , že i laik by to měl zvládnout. Tak mi holky držte palce. 

  1. na komentář reaguje maje — #11
  superkarma: 0 21.10.2010, 08:26:10
 24. avatar
  [7] DanaD [*]

  Heather — #5 jsi muj clovek.. taky pro probehnuti mlhou vypadam jak z Afriky...  pro me je dulezite mit vlasy  umyte  a na nejake to vysedavani  u holice me neuzije...

  superkarma: 0 21.10.2010, 08:22:24
 25. avatar
  [6] maje [*]

  já si myslím, že jsou v životě důležitější věci, než neustále upravené vlasy. taky se mi stane, že se objednám a čekám třeba 3 týdny, než mě holička vezme. do dnes jsem si myslela, že je důležitější, jaký člověk je a jak se chová, než jaké má zrovna vlasySml24

  superkarma: 4 21.10.2010, 07:58:04
 26. avatar
  [5] Heather [*]

  Paní je chytrá jak stádo vopic…Sml80 Kdyby vstávala ráno před pátou, moc by se jí „vystajlovaný“ účesy upravovat nechtělo. Zvláště kdyby už o půl šesté utíkala na vlak, což většinou v tuhle hodinu padá mlha nebo mží a s vlasy to dělá svoje, mluvila by jinak… Nosím většinou účesy, které práci nedají a i tak vypadají upraveně (např. teď mám mikádo, které ráno rozčešu a jdu, vypadá pořád stejně). Jenže jakmile mi vlasy trochu přerostou a momentálně nemám čas ani prašule na kadeřnici, ranní vlhko mi je po cestě do práce zkroutí všelijak, takže by nějaké vyčesávání a upravování stejně nemělo smysl (nemluvě o tom, že v pět ráno stejně na to nemám čas ani pomyšlení)... Sml80

  1. na komentář reaguje DanaD — #7
  superkarma: 1 21.10.2010, 07:57:02
 27. avatar
  [4] Eliana [*]

  Já jsem strašná smolařka, naposledy jsem vlezla do salůnu a dva měsíce se schovávám jak se to nepovedlo, jen protože paní kadeřnice věděla svoje...říkám, že když mi to hodně zkrátí (z dlouhých jsem šla původně na vlasy po ramena a skončila na krátko), že jsem od přírody kudrnáč....ne ne to se jako takhle a todle, nechám vám to po ramena...hm skončila jsem na krátko...každé umytí a následné natahování kudrnáče na hlavě mě stojí nervy, když to vzdám nebo je vlhko je ze mě pudl......letos se těším na Vánoce, protože to už konečně odroste do nějaké formy a půjde s tím něco dělat....

  superkarma: 0 21.10.2010, 07:52:41
 28. avatar
  [3] bubidani [*]

  ja nevim proč lidi soudí ze vzhledu, když se paní tolik příčí se na ty neupravené vlasy dívat, tak ať na ně nezírá... někdo prostě nemá čas furt lítat po nějakých salonech Sml80

  superkarma: 0 21.10.2010, 07:29:19
 29. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Já jusem optimistka. Žen, co by kašlaly na své vlasy ubývá...jen je ještě spousta těch, co nosí něco, co je sice in,a le vůůůbec jim nesluší. Ráda si nechám poradit.

  superkarma: 0 21.10.2010, 07:21:26
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Zisi, jestli neco fakt nenavidim, je to navsteva kadernictvi.

  1. na komentář reaguje Anai — #14
  superkarma: 0 21.10.2010, 02:00:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme