Bulvár

Za nemravnosti do registru!


Anglikánská církev chce mít ve svých řadách pořádek nebo se o něj aspoň pokusit, proto se rozhodla, že zavede registr, kam se budou zapisovat všichni kněží, který žijí nemravným životem nebo jsou z něj alespoň podezřelí. Pokud se tento návrh schválí, budou obšourníci zapisování už od března příštího roku.

 

Nějak se však nemohu zbavit pocitu, že je to svým způsobem zasahování do soukromého života zaměstnanců církve a je to podle mě dost na hranici zákona. Chápu, že církev chce po svých kněžích mravní bezúhonnost, ale nemůže je přece někde vypisovat, když se jim to náhodou nepovede dodržet. Přece jenom, jsme jenom lidé a hřešit máme v přirozenosti naší povahy.

 

Dost by mě zajímalo, jakým způsobem to chtějí provádět. Na každé diecézi bude vyvěšen papír s dlouhým seznamem knězů, kteří prováděli „techtle“ a možná i „mechtle“? A za co všechno se kněz na takový seznam dostane? Jako hlavní prohřešky se uvádějí sexuální obtěžování, zneužívání děti a dokonce i cizoložství.

 

Zneužívání dětí chápu, za to bych pánům nemravům udělala mnohem víc než je jen vypsala na nějaký kus papíru. Sexuální obtěžování? No, přiznejme se dámy, že občas jsme trošku přecitlivělé a všechno si moc bereme. Navíc, anglikánští kněží nemají celibát, takže u nich to může být pouhé namlouvání partnerky. A promiňte, ale cizoložství? To je snad na svědomí každého člověka, zda si odskočí vedle k sousedům nebo ne. A kolik je potřeba důkazů na to, aby se na patřičnou listinu dostal?

 

V takovémto případě budou jasně mluvit dvě strany proti sobě a čert, aby se v tom pak vyznal. Navíc, je velmi pravděpodobné, že brzy by se na takovou listinu mohl člověk dostat jen proto, že se otočil za ženou s velkým výstřihem a krátkou sukní. Možná by si měli anglikánští výše postavení kněží rozmyslet, zda tu nehrozí velké nebezpečí toho, že by se na seznamu brzy objevili i oni. ;)

 

Co si myslíte o tomto nápadu? Jak by se vám líbilo, kdyby se vaše jméno objevilo na nějaké takové listině? Myslíte si, že na tohle má anglikánská církev právo? Je tento přístup k celé věci v pořádku? Řešila byste tyto morální přestupky nějak jinak?

   
25.10.2007 - Společnost - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. [6] Tobbi [*]

  OlgaMarie: No, kdyby se mě Její Veličenstvo zeptalo, určitě bych slušně odpověděla

  superkarma: 0 25.10.2007, 20:51:09
 2. avatar
  [5] Suzanne [*]

  OlgaMarie:

  superkarma: 0 25.10.2007, 18:58:05
 3. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Hlavou anglikánské církve je královna!Určitě ji zajímá,co si o tom myslíme.

  superkarma: 0 25.10.2007, 16:53:35
 4. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Oni to mají jako takový nějaký "profesní řád", u nás to je na svědomí každého, zda si odskočí k sousedům, u nich ne.

  superkarma: 0 25.10.2007, 16:31:37
 5. [2] gentiana [*]

  Když někdo leze do party, kde se cizoložení nemá provozovat, nemluvě o sexuálně podbarvenejch trestnejch činech, tak to, že mu někdo za cizoložení vynadá, není porušování osobní svobody nebo něco. U mě doma se nekouří a kdo to nevydrží, musí před barák - nenutím nikoho chodit na návštěvu, takže smůla. A kdyby si někdo zapálil v mojí kuchyni, tak je laskavě upozorněn a podruhé vykopnut.
  A sexuální obtěžování nebo prznění dětí není pouze nemorální, je to dokonce ilegální.

  superkarma: 0 25.10.2007, 16:30:38
 6. [1] Tobbi [*]

  Rozhodně bych nikoho nikam nezapisovala za podezření!

  "Sexuální obtěžování? No, přiznejme se dámy, že občas jsme trošku přecitlivělé a všechno si moc bereme. A promiňte, ale cizoložství? To je snad na svědomí každého člověka, zda si odskočí vedle k sousedům nebo ne."

  Nejsem věřící, ale neměl by být na pozemské zástupce Boží přísnější metr než na nás mrzké hříšníky?

  superkarma: 0 25.10.2007, 16:24:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme