Čtenářka Tina5 mohla chodit jen na jeden kroužek a je ráda, že dnes se situace změnila. Její děti však musí dojíždět z malé vsi do města.

Milá redakce, nejdřív vzpomínka na své kroužky.. přihlásila jsem se do hasičského kroužku a ještě moc chtěla do kroužku praktická dívka, ale to mi bylo zakázáno, každý pionýr může chodit jen do jednoho kroužku. Kdyby
každý chodil do dvou kroužků, měli by 2x tolik pionýrů než žáků ve škole a to nešlo. Háčkovat mě tedy naučila babička, vyšívat druhá a pletení jsem odkoukala od tety.
A dnes? Dnes je situace úplně jiná, děti mají dnes, díky Pánu Bohu, velký vyběr. Naše dcery navštěvují ZUŠ a mají můj obdiv, protože bydlíme na malé vesnici, musí dojíždět, loni to vyšlo dobře, holky měly nástroj i nauku v jeden den a dobře stíhaly autobusy, letos, stejně jako první rok, musí dojíždět 2x týdně, ale snášejí to velice dobře. Škola je tu malá, třídy jsou spojené do dvou, dřív tu fungoval pouze taneční a sportovní kroužek, který byl ve stejnou dobu jako hudebka, takže se nebylo pro co rozhodovat.

Loni jsem hodně váhala, že nabídnu škole, že povedu nějaký tvořivý kroužek. Zjišťuji totiž, že když někde vytáhnu
jehlice či háček při čekání nebo třeba u ohně, hodně lidí zírá, protože to v životě nevidělo, takže to rodiče nemohou předat svým dětem, když to sami neznají, ale měla jsem malé miminko, tak jsem si řekla, že počkám ještě rok a ejhle jedna paní učitelka začala vést kroužek ruční práce.
Sice děti ještě nedržely ani háček či jehlice v rukou, ale dcerky přinesly domů krásné krabičky z pohledů..  Keramika tu není, ale škola jezdí cca 2x ročně do města na DDM do keramické dílny, kde si děti mohou něco vytvořit.
Od šesté třídy, až začnou dojíždět do města do školy, tam už bude mnohem větší výběr a jelikož s některými dětmi ze školy se potkávají v ZUŠ, dcerky vědí, že tam bude keramika, břišní tance, přírodovědný kroužek a spoustu dalších. Už si naplánovaly keramiku i břišní tance. A těší se.
Krásný den
Tina5

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Díky Tino5 za zajímavý příspěvek. Časy se mění. Dříve děti musely pracovat, později chodit do školy, a dnes je dětství mnohdy přípravkou k „závratné“ kariéře. A s tím kroužkem, který hodláte vést, vám přeji hodně štěstí.

Tento týden jsem se vracel domů taxíkem a bavil se s taxikářem. Dostali jsme se k tomu, že si stále stěžoval, jak je to tu strašné. Já se ho ptal. „Kdo to podle vás může změnit?“ Váhal, nevěděl, co říct. A já mu řekl: „Jen my. Nikdo to za nás neudělá.“ A tak je to se vším. Když přestaneme mluvit a začneme něco dělat, tak s lidmi, jako jste vy, může tahle země vzkvétat.

Dnes jsou ale tématem dne kroužky vašich dětí. Ne ty v nose a uších, ale vzdělávací, dovednostní, umělecké.

  • Vodíte děti do kroužků?
  • Je lepší dětem čas organizovat, nebo je nechat dělat, co je baví?
  • Chodila jste vy do kroužků? Nebo do Pionýra, do Sokola, nebo do Skauta?
  • Směřujete své děti kroužky za nějakým cílem, nebo je necháte, ať si vyberou samy?
  • Jste líný, nebo obětavý rodič?
  • A co si o těch „druhých“ rodičích myslíte?

Napište nám to do e-mailu:

redakce@zena-in.cz

a získejte krásnou květinu. Tu pošlu jedné z vás.

A probíhají dvě soutěže:

Jedna slovní ZDE: Soutěž o překvapení

A turnaj samolodí: Zapeklitý turnaj o 2x300 Kč

Reklama