Dnes tak stojím v metru, čekám na vlak a sleduji metrovision. Pro mimopražské: velkoplošné video s novinkami ze světa i z domova, které krátí cestujícím dlouhou chvíli. A najednou mě zaujme zpráva, že za obezitu může virus. „Panebože, co je to zase za kachnu," pomyslím si, to si musím přečíst," když v tom blik - no show a přijíždí vlak.
Vrtalo mi to hlavou cestou do redakce. To by byla bomba, už by mi alespoň ženské nenadávaly, že píšu módu jenom pro úzký okruh, pro ty hubené. Štíhlé bychom byly všechny. Tedy jenom ty, které by chtěly. A těch já osobně moc neznám. A tak jsem si řekla, že vám o tom něco napíšu. Našla jsem pochopitelně podrobnější informace:

Takže dozvěděla jsem se, že:
Adenovirus-36, tak se ta potvůrka jmenuje, byl dlouho známý jen jako původce respiračních a očních infekcí. (Zvláštní, kdo by si to také dával do souvislosti, že).
Obezitologové z Pennington Biomedical Research Centre zhodnotili výsledky epidemiologické studie a pojali podezření, že by mohl hrát nějakou roli i v případech obezity. Ze studie vyplynulo, že 30 % lidí s nadváhou je infikováno adenovirem-36. U štíhlých lidí to bylo jen 11 %.

Autoři studie rozhodně netvrdí, že by se tomuto viru dala přičíst na vrub celá epidemie obezity, která se v současnost šíří zejména Spojenými státy. (A u nás zejména o vánočních svátcích.)
Virus však zřejmě patří k faktorům, které ke vzniku obezity silně přispívají, a tak by se teoreticky mohl stát cílem terapie.

Ale než se celý výzkum dovede do zdárného konce a dojde se k nějakým konkrétním výsledkům, raději bych se budu držet osvědčeného: „Nežer a hýbej se!"

Co tomu říkáte, milé ženy-in?
Nebylo by to prima, kdyby se obezita dala léčit třeba jako chřipka?
Chtěla byste se toho dočkat?
Nebo si myslíte, že je to utopie?
Napište nám svůj názor

Reklama