Ačkoli má čtenářka Pajda sama noční můry poměrně často, rozhodla se napsat o jedné, která se zdá její známé. Proč? Myslím, že to pochopíte, je totiž opravdu kuriózní - velký a děsivý šedý pes...

Své zkušenosti s nočnímu můrami má také čtenářka Pajda..


U nás v rodině jsou noční můry celkem běžné. Částečně jako předzvěst zlého, částečně jako následek nevhodných kreseb v dětských knížkách - obzvlášť vynikaly Pohádky bratří Grimmů. Takže jedny jsou celkem nezlikvidovatelné a stálé, druhé časem pominuly samy - jakmile člověk dospěl natolik, aby namísto strašné obludy viděl jen velmi špatně nakreslený obrázek podprůměrného patlala.

Ale vím o noční můře, ke které se váže i krásná historka. Mívá ji jedna moje známá, takto majitelka velikého šedého psa. Opakovaně se jí zdává, že na ní pes skočí, postaví se jí na prsa a za strašných zvuků zaútočí. Nedivím se, protože vím, jak to celé vzniklo.

Podle popisu to muselo být opravdu strašlivé, protože pes je něco jako proslulé psisko baskervillské a v noci, kdy jeho šedostříbrná barva vypadá jako temně šedá, je opravdu strašný na pohled. Stačí, když si sedne vedle vás a zavrčí... tak tenhle pes mé známé náhle uprostřed noci skočil na postel, opřel se jí svou vahou 65 kilo o prsa a začal vydávat strašlivé temné zvuky, doprovázené úděsných vrčením a sípáním. Pes vrčel, sliny tekly, paní si pomalu rozmýšlela, kde nechala závěť, když v tom se pes rozkašlal, vyzvracel vršek od Pepsi Coly a odešel spokojeně spát... od té doby se jí o tom čas od času zdává. A její další pes prý bude čivava.

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. 11. 2012: Noční můry

  • Trpíte nočními můrami?
  • Jaká byla ta vaše nejhorší?
  • Přichází vaše noční můry zcela nečekaně, nebo se vám zdají pravidelně při nějaké příležitosti?
  • Už se nějaká vaše noční můra splnila i v reálu?

Své příběhy mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 20. 11. 2012 do 15.00 hodin. Za příspěvek můžete získat dvě zajímavé a tajemné knížky. První z nich je Černá kniha církve od Micheala Hebeise (Knižní klub) a druhá Dänikenův Prorok minulosti (Knižní klub). Abyste ale měla šanci na získání tohoto pěkného dárku, musí být váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

knihakniha

Reklama