Bulvár

Za Lucii Bílou v Carmen zaskočí Dasha

Konec spekulací! Hudební divadlo Karlín konečně odtajnilo obsazení nově vznikajícího muzikálu Carmen. Spolu s Lucií Bílou, která ztvární hlavní roli, studuje tuto postavu i zpěvačka Dasha. Za Lucii Bílou ale zaskočí jen v případě, že bude mít Lucka nějakou mimořádnou akci.

Ředitel divadla Egon Kulhánek slíbil, že na devadesát devět procent prý uvidí diváci v roli svůdné, temperamentní krasavice Carmen českou slavici. Přesto nemusí Dasha vůbec truchlit, že by si v muzikálu nezahrála.

Současně totiž získala i druhou hlavní roli Kataríny, ve které bude alternovat s Markétou Poulíčkovou. "S Lucíí Bílou nejsme konkurentky, je to pro mne obrovská výzva a jsem velice šťastná, že ji budu moci, když to bude potřeba, zastoupit," říká Dasha a odmítá jakékoliv spekulace o vzájemné nevraživosti obou hlavních protagonistek.

Muzikál Carmen, jehož autorem hudby je americký skladatel Frank Wildhorn a autorem libreta další renomovaný broadwayský tvůrce Norman Allen, bude mít v prvních říjnových dnech světovou premiéru v Praze. Slibuje velkolepou podívanou, skvělé kostýmy z dílny osvědčené návrhářky Andrey Barthy a vynikající hvězdné obsazení.

Roli Garcii získal manžel Lucie Bílé Václav "Noid" Bárta, a vůbec to údajně nebylo proto, že je manželem největší hvězdy chystaného muzikálu. Roli studuje i nejobsazovanější muzikálový herec Martin Pošta, tetu Kněz si zahraje nositelka Thálie Pavla Břinková a Barbora Rajnišová, Zunigu Lukáš Kumpricht a Tomáš Trapl a starostu Medúzu Jiří Korn a Josef Šlágr.

V současné době se v Karlíně už naplno zkouší deset hodin denně. "Nejnáročnější jsou taneční čísla, druhý den ráno nemohu vůbec vstát z postele," konstatovala zpěvačka Dasha. "Tančím strašně ráda, ale v předchozích muzikálech jsem měla role, kde jsem téměř vůbec nehýbala, takže jsem moc ráda, že došlo ke změně."
   
31.07.2008 - Kultura - autor: Korzo

Komentáře:

 1. [3] Gabee [*]

  Dasha je úžasná!!! viděla jsem ji párkrát. naposledy v muzikálu Angelika. Naprosto sqělá :-) a nejlepší!!! jiné alternace jsem viděla na DVD, ale ona je nej ...nejkrásnější a nejpřirozenější Angelika s nejkrásnějším hlasem :-)

  superkarma: 0 01.08.2008, 06:58:02
 2. avatar
  [2] shb [*]

  jo to jsem četla včera v blesku, o tý Dashe jsem slyšela už hodněkrát, je asi dobrá - pohybuje se na scéně tak cca 10 let a nechtěla být komerční tak odmítala nabídky klasickejch velkejch producentů u kterých by se musela podřizovat...moje krevní skupina to ale není

  superkarma: 0 31.07.2008, 11:20:02
 3. avatar
  [1] rek11 [*]

  Dasha je vyborna zpevacka a neni to prvni muzikal,ve kterem alternuje Lucku

  superkarma: 0 31.07.2008, 09:15:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme