.

Za krásami naší země

Cestování

Za krásami naší země

Ahoj všem,
poslední roky se každý rok vydáváme za krásami naší země. Můj manžel na takové akce moc není a táta nebyl také. A tak jsme s mamkou v tomto směru spoustu let trochu "strádaly". Mamka před pěti lety náhle ovdověla, a tak jsme po roce (když jsme se trochu vzpamatovaly ze šoku) popadly naše dvě dcerky a začaly jezdit.
V roce 2002 jsme vyrazily k Lipenské přehradě. Měly jsme v plánu Hlubokou a Český Krumlov, ale jeden den jsme přijely a druhý den začalo pršet - začátek povodní. Bylo to dost hrozné. My byly v bezpečí, ale vůbec jsme netušily, jak pojedeme domů, do Prahy. Jakýmkoliv směrem byly zničené mosty nebo silnice. Nakonec jsme se, sice komplikovaně, ale přece jen, domů dostaly. To nás ovšem neodradilo, a tak naše toulky po Čechách pokračovaly.
V roce 2003 jsme byly u Orlické přehrady a zavítaly na Zvíkov, Orlík a Blatnou. Navštívily jsme Bechyni a známí nás nasměrovali na Stádlecký kamenný most přes Lužnici. Je zajímavý tím, že stál úplně jinde, ale musel ustoupit jinému mostu. Tak ho šikovní lidé kámen po kameni rozebrali a postavili u Stádlece.
Loni jsme zamířily k Jindřichovu Hradci. Odtud jsme opět vyrážely na prohlídky hradů a zámků. Kamenice nad Lipou, Červená Lhota a Jindřichův Hradec a jako novinku jsme si "daly" Chýnovské jeskyně. Ke konci prázdnin jsme byli na pár dní u druhé babičky na Moravě a při zpáteční cestě jsme přemluvily manžela a zajely se podívat na Moravský kras. Propast Macocha  a Kateřinská jeskyně nás uchvátily. I manželovi se to líbilo, a tak jsem já i dcery kuly železo, dokud bylo žhavé, a za týden už jsme jely do Koněpruských jeskyní.
Letos máme v plánu zavítat do Volyně, rodiště mé maminky. Navštívíme Lnáře, Helfenburg, Strakonice a Hoštice (známé z trilogie Slunce, seno ....) a Kratochvíli. Jako zajímavost si letos dopřejeme prales Boubín.
Víte, vůbec nemám potřebu jezdit po světě, protože si myslím, že u nás je tolik krásného, že by to člověk měl postupně poznávat.
Spousta lidí ví, kde leží Kanárské ostrovy nebo Maledivy, ale kde co leží v Česku, nevědí. A jelikož mám doma jednu čtvrťačku a druhá bude od září prvňáček, myslím, že poznatky z našich cest zužitkují i ve škole.
Přeju všem krásné léto
Peguša
 

Každý si asi představuje letní cestování trochu jinak.
Někdo sní o cestě k moři, jiný o túrách někde v horách a můj malý synoveček byl kdysi nejspokojenější, když ho babička v létě přenášela v kbelíku z domu k zahradnímu bazénku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky věrné čtenářce a stálé přispěvovatelce Peguše, a rovněž posílám pozdrav tetě Aleška, která neuvedla svůj nick.

 

Už nám to utíká, do víkendu zbývá jen pár hodin...

 

   
29.04.2005 - Zahraničí - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] peguša [*]

  medved: Svět je určitě krásný, to máš pravdu. My však víkendy trávíme na chatě, kde si rejpám v kytičkách a to mě moc baví. Proto si každý rok dopřeju několik dní a vyrazíme za poznáním.
  Ráda bych si někdy do budoucna dopřála nějaký poznávací zájezd za hranice. Takové to v noci jet a spát a ve dne courat po památkách. Lákají mě Benátky nebo Paříž či Londýn. Jenže to zatím s dětmi absolvovat nemůžu. Jsou přece jen ještě malé a bylo by to pro ně fyzicky náročné. Další, pro mě, potíž je jazyková bariéra. Máti i já jsme diabetičky a nevím, jak bychom to vyřešily se stravováním. Jídelní lístek bych si těžko přelouskala. Tady se všude domluvím. Ale třeba se jednou odvážíme a vyrazíme.

  superkarma: 0 01.05.2005, 17:32:16
 2. avatar
  [2] medved [*]

  me tak trochu pripada, ze cechy jsou dost male resp. vzdalenosti jsou tak male, ze dovolena v cechach je sice OK...ale pekna mista clovek stihne (kdyz chce) klidne na vikendovych cestach...a svet je tak veliky a krasny, ze na dovolenou je lepsi jet do ciziny, aby to clovek vsechno stihal

  superkarma: 0 29.04.2005, 16:18:18
 3. avatar
  [1] marcellina* [*]

  Pegušo, taky jsme ted "staro nove" objevili krasy nasi vlasti, takze pres rok delam vyletky po cele nasi zemi jen vikendove, ale jinak si kazdej rok vysetrime z dovolene nejakej ten tyden a travime ho "u nas". Letos se chystame znovu na Sumavu, samozrejme se sportovnim nacinim, dale mame zalusk na Jizerky a vubec skoro nezname zapadny Cechy

  superkarma: 0 29.04.2005, 15:07:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme