.

Za koráby pouště

Cestování

Za koráby pouště

Podobně jako nekonečná vodní hladina oceánů fascinuje lidi odnepaměti zlatá záplava písku, které se říká poušť. Pokud chcete zažít, jaké to je, když vidíte kolem sebe jen pískové hory a nic víc, nemusíte se vydávat až do Afriky. Nejznámější z Kanárských ostrovů vám na svém nejjižnějším výběžku nabízí právě takovéhle povyražení a to navíc bez rizika, že zde bídně zhynete žízní a vedrem…
Písečné duny Maspalomas jsou jednou z nejpopulárnějších atrakcí ostrova Gran Canaria, a to rozhodně nejen proto, že se tak skvěle vyjímají na pohlednicích z dovolené. Půvabně zvlněné hradby písku ohraničené na straně moře šestikilometrovou pláží vedoucí z Playa del Inglés do Maspalomas a na straně druhé golfovým areálem „Campo Golf“ a komplexy hotelů i bungalovů lákají k návštěvě nejen turisty, kteří to sem mají kousek pěšky, ale sjíždějí se sem autem, autobusy i taxíky výletníci z celého ostrova. Je to opravdu zážitek, když se sypkým pískem brodíte do kopce a s kopce, kolem vás vítr rozfoukává milióny pískových zrníček, která vám skřípou mezi zuby :-) a vy za chvíli nevíte, kde je tomu pískovému nadělení vlastně konec. Výhodou je, že se tu opravdu můžete jen těžko ztratit, protože od vody například k hotelu Riu (to je ten s bílým plůtkem, u kterého se dají pořídit tak báječné fotky) je to jen pár kilometrů. Procházka po pláži je krásná v kteroukoliv denní či noční dobu, do vln si nikde tak krásně nezaskáčete, k dispozici jsou vám nuda i nenuda pláže a pravidelně rozeseté stánky s občerstvením. Vděčným cílem procházek je maják (Faro), který je zbudován na nejjižnějším cípu ostrova Gran Canaria, příjemně se dá utrácet v obchodní zóně městečka Maspalomas nebo v místních hospůdkách.
A protože k pravé poušti patří také velbloudi, určitě si nenechte ujít vyjížďku na některém z nich nebo dokonce výlet s návštěvou velbloudí farmy (jsou tam i mláďátka!) a se stylovým občerstvením. Více informací obdržíte od delegáta vaší cestovní kanceláře nebo v recepci hotelu.

Na Kanárské ostrovy se můžete vydat s CK Canaria Travel, více na www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.  
   
21.03.2003 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [3] vládík [*]

    Jaro je na Kanárech opravdu nejkrásnější ... na velbloudech jsme tam jezdili asi před 5-ti lety, krmili jsme se tam s jablky, říkali nám, že mají velbloudi dlouhou paměť ma ty, kteří na ně byli hodní. Loni jsme se za nimi zase vypravili, velbloudky ale přestěhovali a nepřemluvili jsme paní, aby nás za naším kamarádem pustila v mimopracovní dobu

    superkarma: 0 21.03.2003, 11:49:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme