Úvahu k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Pavla. Pozastavuje se nad vánočními komerčními hody a tím, zda za ni mohou obchodníci, nebo nakupující...

Přečtěte si zajímavou úvahu čtenářky Pavly k dnešnímu tématu...


Dobrý den.

Vánoce jako takové mě neštvou, a ani mi nepřijdou negativní... Je to pro mě čas příjemných setkání, krásných vůní... a tak nějak k sobě mají všichni blíž. Ale co mě velmi zlobí, to je tlak obchodníků... Je mi jasné, že chtějí vydělat, ale je to opravdu přehnané... Začínají s Vánoci velmi brzo... Copak je na Vánoce v říjnu někdo zvědavý? Copak sváteční výzdoba nemá být sváteční a ne pomalu čtvrtletní? Každý z nás si „děláme svátky“ po svém,každý máme své rozložení všech více či méně pozitivních úkolů. A tlak z obchodů na mě působí akorát stresově a pořád si říkám,že určitě něco nestíhám,a že už jsem měla začít atd... A ze svátku se stávají komerční hody a pomalu bitky v obchodech.Myslím,že tohle nikdo nemá zapotřebí a je mi jasné, že to není jen o obchodech, ale i o zákaznících... Stejně protivný je i „tlačené“ vánoční kouzlo z TV obrazovek, které se ztrácí pod návalem reklam a návodech na „nejlepší Vánoce“... Nevím jak Vy, ale pro mě jsou ty nejlepší Vánoce ty, které jsem zažívala jako malá a dnes se samozřejmě snažím dělat svátky příjemné a pohodové pro mě i pro partnera... Je to takový mix... něco z mých dětských Vánoc, něco z jeho... A doufám, že až budeme mít jednou děti, budeme jim umět vykouzlit kouzelné Vánoce i ve světe reklam, a vánočních výzdob od října... jak říká mamka: Vánoce jsou několik týdnu lítaní, shánění, uklízení, pečení, balení atd... aby si pak člověk mohl užít Štědrý den, koukat na pohádky a přežírat se... a na to kouzlo Vánoc se v tom zmatku nějak zapomíná... Ale naštěstí si pořád tak nějak dovedeme najít čas na milované a milující osůbky:) Ale do jaké míry si za to můžeme sami a do jaké míry nám to kouzlo bere svět obchodníku, reklam a médií?

Pavla

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama