Jacob’s Creek a sýry 

Dávat dohromady sýry s vínem je trochu jako představovat své kamarády – doufáte, že spolu hned začnou vycházet, ale jste trochu nervózní, že to také nemusí vyjít. O to větší pak máte radost, když se seznámení vydaří. Trochu překvapivé pak může být, pokud se do sebe rovnou zamilují. Za úsilí to stojí: úspěšné „spárování“ sýru s australským vínem víc než zdvojnásobí potěšení, které by obě dobroty poskytovaly zvlášť. Jak na to?

 

Je to stejné jako s lidmi: základní trik je dát podobné k podobnému. A případně občas zariskovat a doufat, že protiklady se přitahují. Pomůžeme vám do začátků, ale pamatujte: chuť i vkus je záležitostí vysoce individuální a navíc – pravidla jsou tu od toho, aby byla porušována. Nejbezpečnější volby nemusejí být těmi nejzajímavějšími a odvážný experiment by se časem měl stát součástí vašeho zážitku s kvalitními sýry a vínem Jacob’s Creek. Takže všechna doporučení berte s rezervou, případně udělejte pravý opak, a hlavně pamatujte na to, že váš styl a vkus také hrají svou roli!

 

Jacob’s Creek Chardonnay

Svěží kyselinka australského Chardonnay se velmi ráda přátelí s kyselinou mléčnou v sýrech, stejně jako si k sobě bez problémů nacházejí cestu krémovitost sýru a tohoto vína.

Bezpečná volba: středně vyzrálé, měkčí sýry.

Zajímavý experiment: brie nebo mladý, nevyzrálý cheddar, parmazán.

 

Jacob’s Creek Semillon Chardonnay

Toto víno je živé, kombinuje chuťové stopy po vyzrálém ovoci se suchým, minerálním vyzněním. Na jednu stranu je obtížnější nalézt zcela jednoznačného „přítele“ mezi sýry, na druhou stranu verzatilita vína skýtá téměř neomezené možnosti při objevování nových kombinací.

Bezpečná volba: sýrové omáčky.

Zajímavý experiment: aromatický kozí sýr, roquefort, niva.

 

Jacob’s Creek Grenache Shiraz

Grenache je většinou součástí cuvée s jinými odrůdami, jimž dodává alkoholickou sílu a bohaté kořeněné aroma. Hledejme proto mezi ostřejšími, štiplavými, silně aromatickými sýry.

Bezpečná volba: měkké vyzrálé sýry, kozí sýr, romadúr.

Zajímavý experiment: pivní sýr.

 

Jacob’s Creek Shiraz Cabernet

Toto víno díky Shirazu volá po co nejvyzrálejších měkkých sýrech, které už mají „na kahánku“.

Bezpečná volba: vyzrálý camembert, jakýkoli zralý sýr s plísní na povrchu, hermelín těsně před (nebo těsně po) doporučeném datu spotřeby.

Zajímavý experiment: vyzrálý leicester (k dostání v Tescu), jemný ovčí sýr, ale i kvalitní gouda a u nás oblíbené „archivní“ sýry typu eidam.

 

Jacob’s Creek Chardonnay Pinot Noir

Suchý sekt dobře „funguje“ s některými druhy měkkých sýrů.

Bezpečná volba: kozí sýr, sýry s bílou plísní na povrchu, i méně vyzrálé – např. „obyčejný“, nedozrálý hermelín.

Zajímavý experiment: romadúr, olomoucké tvarůžky (ovšem dobře zvažte, koho z přátel si k takovému experimentu přizvete).

 

Dobrou chuť !!!

 

 

A nezapomeňte, o vína Jacob´s Creek můžete soutěžit ZDE !

Reklama