Vědci prý rozluštili jedno z tajemství lidské sexuality. Sexualitu lidí by údajně měla ovlivňovat struktura mozku, především oblast kolem nosu, která je u homosexuálů jiná než u heterosexuálů.

Nejnovější studie ukázala, že mají lesbičky podobný mozek jako heterosexuální muži, zatímco gayové mají mozek podobný heterosexuální ženě.

Je známo, že větší mozek u mužů a vyšší podíl šedé hmoty u žen je způsoben částečně působením pohlavních hormonů během děložního vývoje. Tyto hormony přitom také určují sexuální orientaci.

Vědci z University College London skenovali pomocí magnetické rezonance mozky osmdesáti mužů a žen, z nichž šestnáct tvořili gayové a 15 lesbičky.

Autoři studie v jejím závěru uvedli, že u homosexuálních žen byla šedá hmota kúry kolem nosu strukturně stejná jako u mužů. Právě oblast kolem nosu je přitom zodpovědná za sexuální chování člověka. V jiné studii pak švédská výzkumnice Ivanka Savicová požádala 12 gayů, 12 heterosexuálních žen a 12 heterosexuálních mužů, aby přivoněli k potu různých mužů.

Švédka zjistila, že přední část mozku jak u heterosexuálních žen, tak u gayů reagovala silně, zatímco heterosexuální muži reagovali na pot stejného pohlaví velmi slabě.

Reklama