Bulvár

Za devatero...

Za devatero lesy, za devatero pralesy, za devatero horami, za devatero velehorami, za devatero kopci, za devatero vrchy, za devatero řekami, za devatero potoky, za devatero studánkami, za devatero jezery, za devatero moři, za devatero vodopády, za devatero ostrovy, za devatero poloostrovy, za devatero fjordy, za devatero propastmi, za devatero údolími, za devatero roklemi, za devatero kaňony, za devatero nížinami, za devatero loukami, za devatero stepmi, za devatero lesostepmi, za devatero tundrami, za devatero pouštěmi, za devatero polopouštěmi nebylo žádné království a vůbec, ale vůbec nikdo tam nežil. A pokud nezemřeli, nežijí tam ani po smrti. A to je konec pohádky.

Teď se hezky vraťte ke své práci. Blíží se konec roku, uzávěrky, šéf vás honí a vy přece nemáte čas na nějaké čtení. A ještě k tomu pohádky, kde se nic neděje. Nikdo nezabije draka, vlka ani nevyloupe oči zlaté panně. Vodník nezakváká, hejkal nezahejká. Smolíček nebude shánět zlaté parohy a Jeníček s Mařenkou nepolezou po stromech, aby spatřili v dálce světýlko. Maruška taky nepoběží k Měsíčkům pro jahody a ježibabu si nikdo neupeče na lopatě.

Jsou tu Vánoce, sedněte si před bednu, před sebe nasypte do mísy cukroví, nalejte si vaječňák a dívejte se na pohádky televizní. Vím, že jste každou z nich viděli nejmíň padesátkrát, ale to nevadí. Po svátcích si můžete říct, jaké to bylo hezké pokoukání.

 

Takže, jezte, pijte a koukejte na bednu. Buďte konzumní! Těch pár kilo navíc? To se zhubne! Když tak vyrazíte na výlet – můžete začít v lese, pak přejít do pralesa, vylézt na horu, potom velehoru, překročit vrch, přeplavat řeku, přebrodit potok, přeskočit studánku, přeplout moře, sjet vodopády...

   
23.12.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] narciska [*]

  lady07: super!!

  superkarma: 0 26.12.2005, 16:49:41
 2. avatar
  [6] papajjja [*]

  svetluszka: no,tak tos mě dostala

  superkarma: 0 23.12.2005, 20:47:48
 3. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Aja: Egi má jednu skvělou pohádku před spaním:
  Byl jeden král, a s tím jsme zatočili. A teď už spi, nebo zatočím aj s tebou!

  superkarma: 0 23.12.2005, 19:32:52
 4. avatar
  [4] Aja [*]

  Jeden náš hlídací dospělý kamarád, když nám vyprávěl pohádky, ať už o čemkoliv, vždycky končil ...a víš,Ájo, jak to dopadlo? Ten drak tu princeznu fakt sežral!

  superkarma: 0 23.12.2005, 08:36:31
 5. avatar
  [3] svetluszka [*]

  Felina: ...já to poslala do redakce....

  superkarma: 0 23.12.2005, 08:34:12
 6. avatar
  [1] svetluszka [*]


  Za devatero lesy, za devatero pralesy, za devatero horami, za devatero velehorami, za devatero kopci, za devatero vrchy, za devatero řekami, za devatero potoky, za devatero studánkami, za devatero jezery, za devatero moři, za devatero vodopády, za devatero ostrovy, za devatero poloostrovy, za devatero fjordy, za devatero propastmi, za devatero údolími, za devatero roklemi, za devatero kaňony, za devatero nížinami, za devatero loukami, za devatero stepmi, za devatero lesostepmi, za devatero tundrami, za devatero pouštěmi, za devatero polopouštěmi .......bydlela jedna stará babička. Jednoho dne si posteskla " Ku**a, proč zrovna já musím bydlet tak daleko...... "....

  superkarma: 0 23.12.2005, 07:27:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme