.

Za dědou se jezdilo trabantem

Cestování

Za dědou se jezdilo trabantem

Milá redakce!

Myslím, že hodně záleží na tom, KAM odcházíme nebo odjíždíme. Pokud jedeme do nemocnice, kam máme nástup kvůli nějaké operaci, netěšíme se tolik, jako když jedeme k moři nebo na prázdniny k dědovi a babičce.

Nikdy jsem se např. netěšila z odjezdu na letní tábor. Musela jsem to absolvovat dvakrát a pokaždé velmi nerada. Nervózní z představy nového prostředí a děcek, které neznám, a ještě k tomu mi bývalo v autobuse špatně. Součástí mé cestovní výbavy bývaly teda igelitové sáčky... Nebudu zacházet do podrobností, prostě hrůza a děs!

Nejzajímavější byly odjezdy na prázdniny k babičce a dědovi. Jelo se autem - přesněji řečeno, trabantem. :-) Bylo napínavé sledovat otce, jak se snaží nacpat do auta všechna zavazadla, krabice, nás všechny a psa.

Několikrát všechno přerovnával a uspořádával, dokud nebyl využit sebemenší kousek prostoru a my všichni v autě. Pokaždé se mu to povedlo, i když ze začátku se zdálo, že to nepůjde a že něco nebo někoho budem muset nechat doma. :-) Pak zasedl poslední volné místo, sedadlo řidiče, a jelo se. Pamatuji se, jak jsem se tísnila na zadním sedadle vedle krabice s televizorem, na klíně psa, kterému v autě taky bývalo špatně, takže zastávky bývaly časté a příjemné, vyvenčili jsme se, nadýchali čerstvého vzduchu, občas udělali co bylo nutné, a pokračovalo se v cestě.

Dnes už to tak napínavé není. Cestujeme hlavně vlakem, takže s sebou vezeme jen to, co uneseme, je to klidnější, ale na ty cesty přecpaným trabantem vzpomínám ráda.

Zdraví Lenka


Dobrý den, Lenko.

Řeknu vám rovnou – Jé trabant! Co my se jím najezdili… To byly časy. A jak si dvoutakt hezky smrděl, když byla zima… A toho bílého dýmu… :) Vzpomínám na to rád, stejně jako na jezevčici Zuzinku, která jezdila na jeho zadním okně. To už je let! :)

A co vy? Jak odjíždíte? A hlavně čím? Redakce@zena-in.cz!

   
20.06.2007 - Zahraničí - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Amálie [*]

    Trabuko bylo kdysi moje první auto. Když mi jednou naměřili 130km/h, sami policisté nevěřili svým očím a nechali mě jet.

    superkarma: 0 20.06.2007, 12:29:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme