přečtěte si příběh ze základní školy, kde „chození naostro“skončilo řešením na sociálce. To je vzpomínka, kterou dnešní téma vyvolalo u čtenářky s nickem Ondrašek 74

Zdravím všechny čtenářky a osazenstvo redakce! Vždycky mě zvedne ze židle informace, že novináři přistihli nějakou populární osobnost, samozřejmě že ženu, tzv. naostro a nezapomenou přidat fotografii. Když si člověk vezme lupu a pustí fantazii na ty nejvyšší obrátky, někdy by mohl dojít k závěru, že daná osoby si nevzala spodní prádlo, ale jak říkám, jde spíš o fantazie.

Proč to vůbec někoho vzrušuje? Copak je někde dané, že musíme nosit spodní prádlo vždy a za každé situace? Já osobně ho tedy nosím, ale pamatuji si na jednu příhodu ze ZŠ. Ten den mělo proběhnou očkování, už ani nevím, proti čemu to bylo a v jakém věku. No, nebyli jsme ale ještě „vyspělí“.

Přišla paní doktorka se sestrou a postupně jsme chodili k tabuli, stáhli kalhoty a spodní prádlo a včelka zasáhla naší sedací část. Jedna holčina, neustále nechtěla jít, ale nakonec došlo i na ní. Stáhla si kalhoty a ouha, ono pod nimi neměla nic! Nebylo to tenkrát in a tak to řešila sociálka, že dítě nechodí do školy dostatečně a vhodně oblečené. Tenkrát to s mou spolužačkou nevypadalo moc dobře, umřela jí maminka a otec na všechny děti nějak nestačil. Postupně se sice zaučil, ale vždy byla tato rodina považována za sociálně slabou a byla pod dohledem sociálky.

Dneska by byla spolužačka považována za jdoucí s módou, obdivována a zkrátka in. Ne vždy však chození naostro bylo chápáno tak, jako nyní.

Ondrašek74

Milá Ondrášek74, myslím, že chození naostro je straší, než si myslíme. Spodní prádlo je poměrně moderní vynález a na vesnicích bez něj chodily ženy snad ještě na začátku 20.století

Text nebyl redakkčně upraven

Máte také nějakou příhodu s chozením naostro? Týká se vás nebo někoho známého? Napište nám na adresu:redakce@zena-in.cz

Reklama