Od svého spuštění 11. června 2012 navštívilo internetovou publikační platformu eBookEater.cz více než 60 tisíc čtenářů, kteří zdarma stáhli přes 28 tisíc eBooků. „Pokud budeme počítat průměrnou cenu eBooku 150 Kč, znamená to objem téměř 4,3 milionu korun, které čtenáři ušetřili. Téměř každý druhý návštěvník si stáhl dílo, což považujeme za velký úspěch,“ řekl Dominik Táborský, PR Manager projektu.

Autoři na eBookEater.cz zatím vydali 268 knih, tedy v průměru 3 knihy denně. Pro začínající talentované autory představuje eBookEater.cz zajímavý marketingový nástroj jak se zviditelnit, vybudovat si jméno, zvýšit svoji cenu a šanci vydávat knihy u velkých komerčních nakladatelství. Svá díla zde vydávají i renomovaní spisovatelé Eva Hauserová, Jiří Dědeček a Eva Brabcová.

boo

Team eBookEater.cz zdarma knihu vysází, vytvoří obálku a vydá během několika desítek hodin. Následně je dílo k dispozici desítkám tisíc čtenářů a záleží pouze na kvalitě díla a schopnosti autora získat si své publikum. „I když jsem projektu eBookEater.cz příliš nevěřila, výsledek mě mile překvapil,“ pochvaluje si jedna z úspěšných autorek Jarmila Flaková. „Vedle publikování svých především poetických děl se mi podařilo dostat se do kruhu podobně nadšených literátů, mezi nimiž jsem si po čase našla své favority a jejichž konstruktivní kritika i chvála mi pomáhají ve svém psaní postupně dozrávat.“

Denní návštěvnost projektu dosahuje 1 500 uživatelů a stále roste, stejně jako počet stažených eBooků. Team eBookEater.cz navíc usilovně pracuje na inovacích a vylepšení celé služby.                „V současné době nabízíme čtenářům všechna díla i ve formátech EPUB a MOBI pro čtečky Kindle, které doplnily stávající formát PDF. Tím umožňujeme více čtenářům číst kvalitní literaturu zdarma,“ dodává Táborský.

Více informací, včetně návodu, jak publikovat, naleznete na https://www.eBookEater.cz/

vizual2

Reklama