Domácnost

Za 22 tisíc před revolucí

Já měla svatbu před 17 lety, tehdy ještě na sklonku před revolucí, takže, na tu dobu se nám to zdálo dost, ale o 2 roky více by to bylo mnohem více. Bylo 26 lidí, se vším všudy to stálo asi 22 000 Kč.

Byla jsem ale v naprosté pohodě, oba jsme si to s mužem platili z dřívějších úspor, od nikoho jsme si peníze nebrali, ale také nám do toho nikdo nesměl mluvit - koho pozvat - koho ne. Bylo to hezké, ráda vzpomínám. Jen, nejsem příznivec pití a před obřadem jsem si musela s každým připít na to, aby nám to dlouho vydrželo. Už jsem měla maličko vypito a slabé okénko, tak když se s mužem škádlíme, tak mu z legrace říkám, že jsem měla „okno“, že ani nevím, jestli jsem u obřadu řekla „ANO“.

Ale mám se dobře, vydrželo nám to, jsem spokojená, nechtěla bych žádnou změnu.
Mějte se hezky.
 
Miroslava Šimková


Dobrý den, díky za příspěvek.
Jak tak na to koukám, je všechno přesně jak má být, a to je asi to nejdůležitější. 22 tisíc sice nebylo málo, ale pokud to celé vedlo k všeobecné spokojenosti, nelze asi vůbec nic namítat. A máte pravdu, dneska by to bylo daleko dražší.:)

   
09.10.2006 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Hanela [*]

  ...tím šetřením myslím, že bychom neměli žádnou spotřebu. Vlastně ještě déle

  superkarma: 0 09.10.2006, 11:30:25
 2. avatar
  [1] Hanela [*]

  vdávala jsme se před 18 roky, ale na svatbu za 22 000,- bychom při tehdejších platech museli šetřit asi půl roku. Je pravda, že jsme oba ještě studovali VŠ, tak nám svytbu platili rodiče, ale když jsme za půl roku pak nastoupila, měla jsme 2000,- plat

  superkarma: 0 09.10.2006, 11:29:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme