.

Z vířivky za bílými tygry

Cestování

Z vířivky za bílými tygry

Naši mužští partneři znají Liberec především kvůli tomu, jak úspěšně hájili české barvy ve fotbalu.
Ovšem rodiny s dětmi sem láká něco úplně jiného - ZOO, ve které žijí unikátní bílí albínští tygři, půvabná botanická zahrada a možná vůbec nejskvělejší vodní park v České republice.

Pobyt v Liberci stojí za to spojit s návštěvou zdejšího aquaparku.
První tematický vodní svět v Centru Babylon byl otevřen před více než dvěma lety. Na ploše přes 5 000 metrů čtverečních - ve třech vzájemně propojených obřích halách - se nacházejí četné bazény s tobogány, vodními masážemi, skluzavkami a relaxačními místy, kde si lze jen tak sednout do vody a poslouchat relaxační hudbu. Celý areál vodního světa je navíc velmi členitý. V Centru Babylon se prostě plave mezi jednotlivými bazény podzemními jeskyněmi širokými tak na dva tři plavce. Kličkuje se kolem míst s proudy, které vám příjemně masírují tělo. Nebo se hoví ve vířivkách s tak teplou vodou, že potěší tělo i mysl.

Voda v aquaparku je navíc příjemně teplá, takže sem klidně můžete jít i s malými dětmi. Speciálně pro ty je tady řada lákadel jako například speciálně vyhřívané brouzdaliště nebo vodní děla, kterými po sobě mohou pálit jako vojáci u Verdunu. Atrakcí číslo 1 jsou ale samozřejmě tobogány. Ty jsou ve vodním světě hned čtyři.
Jeden je určen pro nejmenší děti, na ostatních sviští i dospělí. Především sešup v černém tobogánu - v černočerné tmě je docela velkým zážitkem. Adrenalin v žilách zase proudí při jízdě tzv. space-ballem. To je krátký a strmý tobogán, který vás vyplivne do trychtýřovité nádoby, ve které se pak chvíli točíte kolem dokola. Nakonec propadnete do bazénu a můžete začít nanovo.....

Ve vodním parku lze klidně strávit celý den. Samozřejmě, že jen málokdo se vydrží ve vodě louhovat celé hodiny, ale na to pochopitelně projektanti mysleli, a tak do parku zabudovali řadu odpočíváren a barů se židlemi nebo lehátky. Ceny na barech a v občerstveních jsou přitom velmi příjemné.
A zajímavé je, že se tu neplatí českými korunami, ale tzv. babylonskými babkami a čtvrťáky. Ty si jednoduše rozměníte u vchodu.

Pokud už jste dostatečně vylouhovaní, doporučujeme vám návštěvu liberecké botanické zahrady a ZOO.

Botanická zahrada byla založena už v roce 1876 a dnes čítají její sbírky tisíce druhů rostlin. Některé na světě přežívají už jen díky péči botaniků z Liberce.
Botanická zahrada je velmi vkusně řešená. Sestává z komplexu skleníků, které na sebe volně navazují. V každém skleníku je flóra z jiné části světa. Například v "australském" skleníku najdete jen rostliny z Austrálie, včetně tak kuriózních rostlin, jako je Klokaní pracka.

Součástí botanické zahrady je i malé akvárium s mořskou havětí. Za sklem se prohánějí rejnoci, malí žraloci i pestrobarevné ryby z korálových útesů.

Další příslušníky říše zvířat pak naleznete v liberecké ZOO.
Ta je také poměrně stará, založena byla už v roce 1906.
Dnes se pyšní především tím, že chová unikátní bílé tygry.

Udělejte si výlet do Liberce, budete mile překvapeni. Sama jsem tam s rodinou byla.
Byli jsme v Centru Babylon, pro děti i pro nás to byl nezapomenutelný zážitek. Navštívili jsme i botanickou zahradu i ZOO.

Kdy přijít a za kolik:

Zoologická zahrada: Od dubna do října je otevřeno od 8 do 18 hodin, v listopadu až březnu je otevřeno od 8 do 17 hodin.
Vstupné je příznivé, pro dospělé 60 Kč, pro děti 35 Kč.
Hned vedle ZOO je skvělá rybí restaurace, ve které podávají báječné rybí pokrmy za rozumné ceny. Vím, o čem mluvím, protože jsme ji navštívili a speciality jsou opravdu výborné.
Bližší informace o ZOO se můžete dozvědět na: www.zooliberec.cz

Botanická zahrada: Během letního času je otevřeno od 8 do 18 hodin a během zimního času je otevřeno od 8 do 16 hodin.
Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 10 nebo 25 Kč podle věku.
Bližší informace o botanické zahradě se můžete dozvědět na: www.botanickazahradaliberec.cz

Centrum Babylon: Otevřeno denně od 10 do 22 hodin.
Vstupné je rozčleněno podle výšky (malé děti to mají nejlepší), dne a doby pobytu.
Bližší informace o Centru Babylon získáte na: www.centrumbabylon.cz

             
   
08.07.2003 - Doma - autor: Martina Imrichová

Komentáře:

 1. [13] Martina59 [*]

  Vířivé vany mi docela pomohli od stresu a když se k tomu připojí domácí sauna je to bomba

  superkarma: 0 12.05.2013, 15:06:13
 2. avatar
  [12] Simba [*]

  Zvažovali jsme jestli Liberec nebo "jen" mnohem menší Jičín. Nakonec jsme se nechtěli někde mačkat v davu, tak jsme si vybrali Jičín. Sice menší, ale vířivky super, bezény fajn, a možnost hned vyjít z bazénu na travnatou plochu s lehátky a slunit se ... super.

  superkarma: 0 25.11.2003, 09:49:49
 3. avatar
  [10] koule [*]

  My uz jsme Babylon nastivili dvakrat. Maly se vic libili ty kolotoce. Aquapark neni spatny, ale ze by tam byla tepla voda, to se rict neda, asi jsme trosku z hyckany aquaparkem v Nemecku, kde je doopravdy hodne tepla voda. Ale presto az opet pojedeme do Liberce, tak tam Babylon nastivime. Ze ZOO nevim, byli jsme tam letos v dubnu poprve a male se tam moc nelibilo. Dokonce se i rozbrecela, kdyz videla tu velkou kovovou klec z opicemi. Akorat ji potesila masinka.

  superkarma: 0 08.07.2003, 23:35:28
 4. avatar
  [9] Lubar [*]

  Máme u Liberce chaloupku a už několikrát jsme do Babylonu vyrazili, ale vždycky jsme odešli s nepořízenou (- pominu-li výtvarný obchůdek v pasáži, kde jsem utrácela dost peněz), ty davy tam mi přišly k nepřežití. Ale už se moc těším, až bude Aquapark v Průhonicich, snad tam půjde vychytat dobrou hodinku.

  superkarma: 0 08.07.2003, 19:13:18
 5. avatar
  [8] Susina [*]

  Ťapina: tak to jsi měla štěstí, protože naši příbuzní, co žijí v Liberci říkali, že ty návaly jsou tam normální, hlavně v létě, bratranec tam dělal brigádu a říkal, že je tam jen o trošku míň lidí ve všední den, ale o víkendu děsně narváno.. Upřímně řečeno, fakt dám radši přednost malému koupališti, byť bez megaatrakcí a tobogánů - o dovče chci klid, randálu a spousty lidí si užijeme přes rok v Praze..
  mezi náma - když přijdeš v pět nebo v šest s malým dítětem - jak dlouho tam asi pobudeš, stojí to za to?? Těžko tam s tříletým dítětem budeš do deseti večer, než zavřou.. Je mi celkem jedno, kolik to stojí, jednou to přežiju, nám prostě vadí ty davy.. a jestli v Babylonu nejsou schopni mít víc pokladen, aby to rychlejc odsejpalo, tak fakt už mě tam neuvidí...

  superkarma: 0 08.07.2003, 10:13:48
 6. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Susina: Už jsem to u nějakého článku psala, ale ještě jednou pro ty, co to nečetli. Byli jsme v Babylonu a přišli jsme tam zrovna ve zdánlivě nešťastnou dobu. V pět hodin a od šesti je podstatně zlevněné vstupné (doufám, že jsem ty časy nepopletla). Takže dilema: Čekat hodinu, nebo zaplatit víc? Mě se čekat nechtělo, tak jsme zaplatili víc a v celém komplexu tu hodinu plavalo asi deset lidí, fakt nekecám, všude prázdno, jako bysme si to předplatili jenom pro sebe. To teda fakt stálo za to. Po šesté hodině se to tam začalo plnit, ale nijak dramaticky - hlavní nápor je asi dopoledne.
  Druhý den mě bolely svaly jako z posilovny - z těch schodů, co jsem vyšlapala tolikrát na všechny tobogány

  superkarma: 0 08.07.2003, 09:49:08
 7. avatar
  [6] Susina [*]

  příští týden jedeme na dovču do Janova nad Nisou, takže do Liberce kousek. Strašně se těšíme zase do ZOO, byli jsme tam několikrát, je úplně super. Ani jsem nevěděla, že jeden z těch bílých tygrů umřel... Zato Babylon?? Tam jsme byli jednou, naprosto nás otrávily ty fronty ráno u dvou!! pokladen, před kterými stála strašná spousta lidí, čekali jsme asi třičtvrtě hodiny. Našeho Ríšu i nás prostě otrávil ten děsný kravál, milion lidí všude, děsně draho, vůbec jsme už pak neměli chuť jít plavat. Ríšovi se jen líbil ten dětský koutek, kde mohl lízt po sítích a ječel štěstím, že leze dva metry nad našima hlavama. Ještě se nám líbilo to Sluneční městečko, nebo jak se to jmenuje - tam byl relativně klid. Ale do Babylonu už určitě nepůjdeme, to radši vyrazíme na Ještěd, do Janova do sklárny nebo do Horního Maxova na chov jelenů.. Prostě ani my, ani náš pětiletej skřítek tyhle megaparky nesnášíme..

  superkarma: 0 08.07.2003, 09:45:25
 8. avatar
  [5] zn0uz4 [*]

  Sam.. no nevim :) po tom, co tam nasli toho utopenyho.. me by se tam moc nechtelo :)))

  superkarma: 0 08.07.2003, 09:35:57
 9. avatar
  [4] Sama [*]

  Miky: plavat v Babylonu? Byla jsem tam s dětmi ve všední den, ale i tak plavat prostě nešlo. Teplá voda? Musela jsem se jít ohřát do vířivky. ZOO - to ano a nejhezčí je v zimě, botanická je krásná, ale děti kromě akvárií moc nebere. Jestli Ti můžu poradit - aquapark v Děčíně mi přijde o moc lepší a praktičtější - v létě dokonce můžeš střídat venkovní bazény s vnitřními atrakcemi - pravda - tobogány mají jen 3 :-)

  superkarma: 0 08.07.2003, 08:21:28
 10. avatar
  [3] Janinas [*]

  Babylon v Liberci jsme navštívili s celou rodinou loni o dovolené. Opravdu je to skvělý zážitek, v naší republice nevídaný. Měla jsem velkou radost a děti také. Letos se tam chystáme také a už se moc těším. Je to opravdu vkusně udělané celé městečko, kde se dá odpočívat a relaxovat, i když venku prší nebo je zima. Dneska jsem v rádiu slyšela, že se něco podobného staví na okraji Prahy, ale asi 10x větší. To bude skvělé, protože Liberec je od nás opravdu daleko a nemůžeme tam jezdit tak často. Je to náročné i finančně, protože 4člennou rodinu vyjde takový výlet asi přibližně na 1000,- Kč.

  superkarma: 0 08.07.2003, 07:35:08
 11. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  Miky.. ehm..
  a) ceny v jidla v Babylonu nejsou zrovna nijak prijemne, po zjisteni, ze se plati babkami a ctvrtaky, kde babka je tusim 50,- a ctvrtak 1/4 z 50... (je mozne je babka je 100,- a ctvrtak pak 25,-..)
  b) tvuj "space-ball" se jmenuje Tornado, a cerny tobogan pak Galaxie..
  c) co se bilych tygru tyce - neni to tak davno, tak jeden z nich jim uhynul, takze se navstevnici potesi mozna jen z jednoho ... viz http://www.zooliberec.cz/zooliberec/aktuality/2003/uhyntygra.html
  ...
  apropo - to je cestopis nebo 'komercni clanek' ? :P

  superkarma: 0 08.07.2003, 01:10:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme