.

Z veterinářů se stávají nedobrovolní samaritáni. Lidé jim dluží desetitisíce

Novinky

Z veterinářů se stávají nedobrovolní samaritáni. Lidé jim dluží desetitisíce

Pořídit si domácího mazlíčka je snadné, ale ne všichni majitelé počítají také s tím, že jeho chov stojí nemalé peníze. Zvláště pokud onemocní. Proto se stává, že řada lidí zůstane veterináři dlužna. A nejde přitom jen o stokoruny!

Typickým dluhem u veterináře je částka do 10 tisíc korun. „Část lidí, kteří dluží veterinářům, má skutečně problém s tím, aby několikatisícové částky zaplatili, protože mají nízké příjmy. Další skupinou jsou pak ti, kteří po ošetření příslušnou částku „zapomenou“ poslat,“ řekl Tomáš Medřický, zakladatel služby ePohledávky.cz. Právě ta pomáhá zvěrolékařům s vymáháním dluhů.

veterinar

Zdroj foto: Shutterstock

„Existují takzvaní dlužníci veterinářů z povolání, kteří neplatí za služby zcela cíleně. Ti mají ve velkých městech, kde je hodně ordinací, pro své zvíře zajištěnou bezplatnou péči. Než totiž obejdou všechny ordinace ve městě, uplyne pěkných pár let,“ upozornil Tomáš Medřický.

A tak se veterináři ocitají v začarovaném kruhu. Profesní řád Komory veterinárních lékařů České republiky jim totiž ukládá povinnost „poskytnout první pomoc v kteroukoli dobu. V době své nepřítomnosti na provozovně nebo záznamovém zařízení uvést zastupujícího kolegu nebo pracoviště, který se zastupováním souhlasí“.

„Veterináři jsou ochotni vyjít vstříc lidem, kteří třeba při akutním ošetření zvířete nemají u sebe dostatek hotovosti. Po lékařském výkonu jim například dají podepsat uznání dluhu. Jenže někteří majitelé zvířat se jim pak odvděčí tím, že se nemají k zaplacení,“ dodal k praktikám některých zákazníků Tomáš Medřický.

   
19.04.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  Chodila jsem k veterináři s penězi, ale asi 2x jsem platila kartou.

  superkarma: 0 20.04.2016, 13:04:25
 2. [5] Rikina [*]

  Za 25 let jsem se nikdy nesetkala s tím, že by veterinář pracoval "na dluh" - vždycky si to nechali zaplatit okamžitě, hotově na dřevo. Bez výjimky. Většina z nich řekla předem - udělám to a to, bude to stát tolik. Zaplatíte to? Prima, jdeme na to. Nemáte na to, smůla. Nikdy jsem nepotkala veterináře ochotného smlouvat o nějakých splátkách nebo dluzích. A myslím si, že tak je to správné. Je to služba, za kterou se platí, a jak praví známé úsloví "když chci mít opici, musím mít i na banány". Jinde by se taky s člověkem nebavili, kdyby chtěl nějakou službu nebo zboží zadarmo.

  superkarma: 0 20.04.2016, 00:05:06
 3. [4] dadma [*]

  Mě se ani nikdy nestalo ,že bych nemusela hned po výkonu zaplatit.A že ke konci života našeho pejska šlo o tisíce.Nikdy by mě nenapadlo ,když žádám vyšetření či ošetření ,že nebudud platit. Věřím ,že lidé nemají třeba kolik tisíc na operaci,tak si s veterinářem domluví splátkový kalendář. Ale musí počítat s tím a zaplatit. I když na druhou stranu někteří veterináři mají taky pěkně vysoké ceny ,že ti platící pokryjí i ty neplatící. Raději bych se sama uskrovnila,než abych neposkytla pomoc svému pejskovi či kočce.

  superkarma: 0 19.04.2016, 23:23:51
 4. avatar
  [3] Mariena47 [*]

  Nikdy by mě ani nenapadlo nezaplatit.Peníze sebou nenosím,ale mám kartu.A snažím se o pejska pečovat,aby nebyl problém.Vím,že veterina je dost drahá,ale přece jenom mě zaskočilo,když mi moje fenka uzmula jehelníček se spoustou špendlíků,všechny do jednoho vytahala a potom začala chroustat skleněné hlavičky.Tlamičku jsem jí vyčistila,ale přece jenom jsem neměla jistotu,že některý špendlík nespolkla.Na veterině jsem za rentgen vysolila 900 kč,naštěstí to bylo v pořádku a pan doktor mi vysvětlil,že kdyby některý spolkla,tak se nic nestalo,cestou ve střevech by se něčím obalil a normálně vyšel ven.To mi ovšem řekl až po rentgenuSml30 Stejně bych ji nechala zrentgenovat,abych měla jistotu.Ale pár dnů jsem jí to vyčítalaSml30

  superkarma: 0 19.04.2016, 18:06:19
 5. avatar
  [2] gerda [*]

  Loni na podzim jsem zaplatila za noční pohotovost víc jak 1000 korun najednou, šlo o eutanazii. Naštěstí jsem s sebou ty peníze měla, ale nečekala jsem takovou paletu. Ale byli jsme jinde, než obvykle chodívám. Jinde bohužel neordinovali a když člověk přijde v jednu v noci, pak musí jistěže uznat, že si připlatíSml80. Moje veterinářka má ceny lidové, ale zas nepracuje nonstop. V rozpočtu se musí najít peníze na očkování, mimořádné události pro případ nemoci - s tím se prostě předem počítá. A kdybych neměla hotovost, vím, že za ta léta mi moje veterinářka uvěří, že jí to přinesu vzápětí a zvíře mi ošetří. Radši se sama omezím, ale to zvíře si prostě samo nepomůže.

  superkarma: 0 19.04.2016, 17:36:21
 6. avatar
  [1] Jennyho [*]

  Mě by ani nenapadlo jít se psem k veterináři bez peněz Sml80

  Ani by mě nenapadlo, že se toto stává a že lidé veterinářům v mnoha případech nezaplatí. Já rozumím tomu, že někdo peníze nemá na rozhazování. Ale snad když si pořizuju např. psa, tak musím počítat s tím, že se může stát, že bude muset jít na nějakou i dražší operaci.

  Upřímně někteří lidé by se měli zamyslet nad tím, zda si psa vůbec pořizovat. Pak se akorát může stát, že ho zanedbávají a nebo když už je potřeba ho dát na nějakou operaci, tak jim ani není blbé, že na to nemají Sml80 já bych se upřímně za to dost styděla, kdybych na veterině řekla, že bohužel nemám peníze.. Ale psa jsem si v klidu pořídila.

  superkarma: 2 19.04.2016, 16:54:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme