... svěřuje se čtenářka Jana. Proč? To už si můžete přečíst v jejím dnešním příspěvku k dennímu tématu.

Čtenářku Janu potkala v životě velká ztráta, více vám už ale prozradí sama...


Dnes je velice smutný den i ta sváteční nálada jakoby se trochu ztratila.
Napíši velice krátce, protože sleduji pohřeb pana prezidenta. Velice se mi líbily staré dokumenty ze života pana prezidenta a musím říci, že jsem změnila svůj názor na paní Havlovou. Ať člověk chce nebo ne, přece jen mě informace v tisku a televizi ovlivnily. To je špatné, já to vím, proto mě překvapila láska, která z jejich vztahu byla patrná. Jsem hrdá na to, jak důstojný a klidný byl průvod Pražanů.

Vánoce nemám ráda, protože mě v životě potkala ztráta, kterou si ponesu celý život. Snad právě proto mám z vánoc až panický strach. Neodsuzuji ten chaos okolo, ale závidím rodinám, kde se rozzáří na štědrý den očička dětí. Závidím dárky pro první lásky, dárky do nového bytu a to mládí, které si nepřipouští dopředu žádné starosti, jen moře lásky.
Jediné co mi vadí, je ten konzum, který zde vládne. To nejdražší a nejlepší, aby lidi koukali a bezohlednost lidí v obchodech. Je to někdy až davové šílenství.
Ve vašich příspěvcích se objevila nejenom radost, ale i smutek. I to nám život připravil. Kolik lidí nemá radost z Vánoc, protože jim někdo odešel, prosí za zdraví svých nejbližších. Proti tomu jsou naše slzy nad zlomeným nehtem nebo spáleným plechem tak malicherné.
Když se zamyslíte , že existují lidé , kteří nemají kam jít a budou na ulici a ne vždy vlastní vinou. Staré opuštěné lid za kterými nikdo nepřijde, děti které nebudou trávit svůj čas s rodiči, protože jsou v nemocnici nebo v dětském domově. Také jsem viděla ve včerejším vysílání televize, záběry psích útulků. Bylo mi smutno. Rozmyslete si prosím takovéto dárky, když toho pejska vlastně nechcete. Není nic smutnějšího než osamělost.

Prožijte svátky v radosti a ve zdraví, ale vzpomeňte i na ty, co takové štěstí nemají.

Jana

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama