.

„Z toho snu snad zešílím! Děsí mě i přes den,“ svěřuje se Magda

Magie

„Z toho snu snad zešílím! Děsí mě i přes den,“ svěřuje se Magda

Pamatujete si po probuzení své sny? Paní Magda (41) by ráda odpověděla, že ne, ale opak je pravdou. Už měsíc ji noc co noc pronásleduje ta samá noční můra, která jí nahání husí kůži nejen v noci.

„Nikdy jsem nebyla ten člověk, který se ráno probudí a bezpečně ví, co se mu zdálo. Kolikrát jsem si až říkala, že snad ani žádné sny nemám. O to víc mě teď děsí ten, co se mi zdává s naprostou pravidelností den co den, a to už skoro měsíc. Když jsem se z něj probudila poprvé, celá zpocená, nepřipadal mi nijak důležitý. Jenže s každou další nocí, kdy se jeho děj s naprostou přesností opakuje, mě stále víc a víc straší i ve dne,“ svěřuje se Magda, která na něj nepřestává myslet. Dokonce už zvažuje, že kvůli němu zajde ke kartářce, byť na výklady karet nevěří.

sen

Magdin sen se odehrává ve stále stejném prostředí a s totožným scénářem: „Je ráno a já spěchám do práce. Procházím parkem a potkávám ty samé lidi. Zdravíme se, s někým prohodím pár slov a pokračuji. Koukám na hodinky a zbývá pět minut do osmé. Je jasné, že přijdu pozdě, a tak přidávám do kroku, až skoro běžím. Když ale přecházím poslední silnici, která mě dělí od našich kanceláří, slyším šílené skřípění brzd a pak už jen cítím obrovský náraz. Chvíli nevím, co se stalo, ale pak se na sebe najednou dívám zhora. Moje tělo leží na asfaltu, celé zkrvavené a polámané, bez jediné známky pohybu. Sbíhají se lidé, přijíždí sanitka a lékař mě oživuje. Po nějaké chvíli se ale zvedá a říká, že je to bez šance, prý jsem mrtvá. A sen končí tím, že přijíždí černý pohřebák, v téhle chvíli vždy procitnu,“ vypráví chvějícím se hlasem Magda s tím, že se už bojí večer usnout. A nejen to.

„Připadám si už jako psychopat. Mám strach přecházet silnice, vždy se snad desetkrát rozhlédnu. Na přechod vstupuji zásadně až ve chvíli, kdy široko daleko nejede žádné auto, takže tam někdy stojím i pěkných pár minut. Připadá vám to přehnané? I mně by připadalo! Jenže to člověku prostě nedá. Myslím si, že by z toho zešílel i ten největší racionalista!“ dodává Magda.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

   
25.04.2017 - Příběhy - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] cherinka [*]

  Mně se zdálo, že jsem na pařbě s E. I. Sml58(ne, není to E.T.Sml57) A chci, aby se mi zdál ten se znova! A niiiic, i když na to myslím pořád, celé dny. Mám jít ke kartářce nebo k psychologovi? Sml32

  superkarma: 0 25.04.2017, 23:50:30
 2. [9] Boros [*]

  Jo, k psychologovi, to jo, ale víte, jaké mají čekací lhůty? I ti, co jsou za peníze a ne jen na pojišťovnu. V každém případě se objednat.

  superkarma: 0 25.04.2017, 21:53:02
 3. avatar
  [8] Myškomedvídek [*]

  Sml57

  superkarma: 0 25.04.2017, 19:25:31
 4. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  měla by zajít k psychologovi Sml22

  superkarma: 0 25.04.2017, 16:59:03
 5. [6] MARIE MATEJKOVA [*]

  Nesledovat večerní televizní zprávy. Dívat se spíše na odpočinkové pořady,nečíst na noc detektivky. Když nepomůže,zajít k psychologové.

  superkarma: 0 25.04.2017, 14:11:34
 6. avatar
  [5] enka1 [*]

  Říkávalo se, že komu se o své nebo jiných smrti zdá, že bude dlouho žít.Sml16

  gerda — #2 Navíc v TV jsou zprávy tohoto typu takřka na denním pořádku .....

  superkarma: 0 25.04.2017, 12:01:26
 7. avatar
  [4] ModráKočka [*]

  Málokdy je toto předzvěst smrti, spíš jak píše kyka - je to volání duše o řešení něčeho jiného, velmi naléhavého v životě.

  Dobrá kartářka je kolikrát lepší než špatný psycholog - pokud to není šarlatánka typu "tohle se stane a vlak přes to nejede" a bere karty jako analýzu podvědomí, tak jí může velmi dobře pomoci rozklíčovat, co jí právě ten sen má říct a nasměrovat, společně pak mohou najít ten problém, který ji v noci takhle hnisá ven.

  Mám z toho dojem, že ta paní potřebuje prostě jen něco za sebou nechat, uzavřít nějakou kapitollu svého života, nechat něco ve svém životě "zemřít", a vydat se nově.

  superkarma: 0 25.04.2017, 10:26:44
 8. [3] bobani [*]

  místo ke kartářce by si měla zajít k psychologovi

  superkarma: 0 25.04.2017, 09:48:04
 9. avatar
  [2] gerda [*]

  No, pokud má ta slečna v hlavě v bdělém stavu svůj sen, pořád na něj myslí a před spaním se bojí, aby se jí nezdál, tak je normální, že se jí zdát bude. Měla by se umět odpoutat a myslit na něco jiného. Tu špatnou myšlenku prostě přebít jinou. Kvůli tomu nemusí chodit za kartářkou. Pokud, tak radši k psychologovi.

  1. na komentář reaguje enka1 — #5
  superkarma: 0 25.04.2017, 09:09:07
 10. avatar
  [1] kyka [*]

  Myslím, že žádný sen končící smrtí smrt nepřinese. Ale máte asi v životě nějaký problém, který je tak naléhavý, že Vás vlastní mozek prosí takto opakovaně a intenzivně, abyste jejj vyřešila...

  superkarma: 1 25.04.2017, 08:02:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme