Čtenářka eli.emanuela nám poslala příběh svých bratrů, kteří odešli z Prahy do Brna, a tam se jim daří dobře!

Ráda bych se s vámi podělila o příběh mých přátel.

Tři bratři z Prahy. Žili tam, ale dva mladší bratry zájmy a práce zaváděli na nejrůznější místa celé ČR. Při cestách ten nejmladší potkal dívku z Čech, která studovala v srdci Moravy - v Brně.

Přestoupil z Karlovy univerzity na Masarykovu a se slečnou tak na sebe měli mnohem víc času. Po čase si našli byt do pronájmu a pak se i vzali. V dnešní době oba žijí v Brně, pracují tu, on si ještě doplňuje vzdělání.

Prostřední bratr si vzal za ženu cizinku, která ale žila v Praze. Práci měl částečně v Brně, takže věčně cestoval z Prahy do Brna a zpět. Nakonec se s celou rodinou (ta paní měla 2 děti z předchozího manželství) rozhodli přestěhovat do Brna.

Jen nejstarší bratr zůstal v Praze. S mladšími sourozenci si moc nerozumí. Ti dva mladší spolu vychází skvěle, i jejich ženy si rozumí. Přijde mi zajímavé, že opustili Prahu, o které jsem já, holka z Moravy, vždy slýchala jako o studnici pracovních příležitostí. (A také jsem viděla hodně přátel odjíždět za prací do Prahy.)

Obě rodiny jsou tu šťastné, našli si tu přátele, cítí se být Brňáky, ne Pražáky. Dokonce přejali i některá v Brně typická slova typu šalina místo tramvaj. A nikdy jim nikdo nedal najevo, že jsou „naplaveniny“. Myslím si, že v Brně se to tak neřeší. Možná, že tu svou roli sehrála i věčná „rivalita“ mezi Brnem a Prahou - možná, že Brňákům lichotí, že Pražáci dali přednost Brnu před Prahou. Kdoví... :) Hlavní je, že tu jsou šťastní a že zapadli.

eli.emanuela

text nebyl redakčně upraven


Díky eli.emanuelo za zajímavý příběh. Mně do prahy přivedla práce, ale kdykoliv jsem byl v Brně, bylo mi tam dobře. Takže vašim bratrům rozumím. A kdyby bylo Brno někde hodně na severu a vysoko v horách, kdyby to byla samota, uvažoval bych o něm jako místu na stáří… :)

Dnešním tématem dne je: jste tam, kde žijete, „naplaveniny“, nebo starousedlice.

  • Jak jste se přizpůsobila novému prostředí?
  • Dával vám někdo „sežrat“, že jste odjinud?
  • Vadí vám přistěhovalci?

Jedna z vás bude za příspěvek  odměněna třemi výbornými čokoládovými bonboniérami. Klasickou, čokoládovou i kokosovou Tatianou od Figara

coko

Stačí přispět na tento e-mail:

redakce@zena-in.cz

a máte velkou šanci.

Reklama