Zabouchnuté dveře a klíče uvnitř. Stojíte jako opařená, rudá vzteky na svou blbost. Jako naschvál nemáte nic kloudného na sebe, jste v bačkorách a pochopitelně bez mobilu. Komu se tohle nikdy nestalo?

Zvoní mi telefon. Neznámé číslo. „Svobodová,“ představím se trochu komisně a s lehkou otázkou v hlase. „Ahoj mami, to jsem já, Míša, volám ti od paní sousedky, zabouchla jsem si dveře. Nemohla bys mi přivézt klíče?“ „No, to bude trochu problém.“ Ten den jsem měla zrovna editaci a zajet z redakce do Ďáblic a zpátky by mi trvalo nejméně dvě hodiny. Zavolám druhé dceři Nikole, ta to má blíž. Asi tak za hodinu se Míša ozvala už ze svého mobilu, že je vysvobozena. Nikola zareagovala pohotově a poslala klíče kurýrem. Taky mě to mohlo napadnout.

Teď už jsem se jí mohla zeptat, jak se to přihodilo. Docela jednoduše. Šla si pro nějaké prádlo na sušák, co máme na chodbě, a než si stačila uvědomit, že jsou otevřené dveře na balkon, PRÁSK a stála na chodbě v ponožkách a jen tak v tričku a kalhotkách. Po prvním návalu vzteku a bezmoci začala přemýšlet, co dělat. Jak se dostane do bytu? Přeleze z balkonu na balkon? To je blbost, na to si naštěstí netroufla.

klíč

Vzpomněla si na paní sousedku- „pejskařku“, se kterou se „kamarádíme“ od doby, co jsme se nastěhovali. Ještě že byla doma. Když u ní zazvonila v prádle a ponožkách, hned jí byla jasné, která bije. Vzala ji k sobě, uvařila kafe, půjčila telefon a teplý svetr.

Vytočila moje číslo, které si pamatovala jako jediné. Já bych v její situaci byla asi v koncích, protože ani jedno neznám nazpaměť.

Ještě „lepší“ příhoda se zabouchnutými dveřmi se stala mé kamarádce. Šla mě vyprovodit ke dveřím,  popadla svazek klíčů a zabouchla. Ve vteřině jí došlo, že to nejsou klíče od bytu, ale od kanceláře. „A do pr…“ zaklela. Pak si vzpomněla, že náhradní klíče má (pro jistotu) u kamarádky, která bydlí nedaleko ve vedlejší čtvrti Prahy, a druhé až u táty v Roudnici.
„A máš na ni číslo? Je neděle, co když nebude doma?“
„ No jo sakra, nepamatuju si ho. Zavolám tátovi do Roudnice, mám ho v seznamu.“

Půjčila jsem jí mobil. Tatínek to dlouho nebral. Že bych to nějak popletla? Konečně. „Prosím tě, najdi číslo na Báru.“ Fajn, vypadalo to slibně. Voláme Báře.

A sakra, Bára je nedostupná. Jedeme směrem k jejímu domu a voláme. Když se konečně dočkáme spojení, dozvíme se „jobovku“. Je na Moravě u rodičů a přijede až pozdě v noci. Tak co teď? Podívala se na mě psíma očima a mně bylo jasné, že si uděláme výlet do Roudnice. 

Celá tahle sranda se zabouchnutými dveřmi mě stále celé nedělní odpoledne. Ale co bych neudělala pro svou kamarádku. Určitě by to samé udělala pro mě.

  • A co vy, milé ženy-in?
  • Máte také nějakou příhodu se zabouchnutými dveřmi? Jak se vám to přihodilo?
  • Co jste v tu chvíli dělala? Měla jste vztek, nebo jste zachovala chladnou hlavu?
  • Kdo vám pomohl?
  • Dostala jste se díky tomu do nějaké šlamastiky? Měla jste doma zapnutou žehličku, jídlo na sporáku, nebo dokonce malé dítě za dveřmi?
  • Co děláte pro to, aby se vám tahle zdánlivě neškodná nehoda nestala? Umíte si poradit a dveře otevřít i bez klíče?

Napište nám, na vaše příhody, zkušenosti, ale i rady se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměníme luxusní toaletní vodou značky Dolce&Gabbana

toaletní voda

Reklama