Proč čtenářka Heather odcházela včera z obchodu, kam si šla koupit pár drobností, znechucená, to se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Co mě štve na Vánocích?

Téma zní: Co mě štve na Vánocích? Níže si můžete přečíst první čtenářský příspěvek - zaslala ho Heather...


Milé ženy-in :-)
Spousta z vás napíše určitě něco podobného jako já... Protože pokud mě něco na Vánocích štve, tak je to honba za dárky. I když to vlastně není chyba Vánoc jako takových, ale chyba lidí.
Včera jsem potřebovala pár drobností a z obchodního centra jsem odcházela znechucená, otrávená a naštvaná, protože všude byly davy, fronty a netrpěliví lidi. Koledy mohly vyhrávat z reproduktorů ostošest, ale vánoční nálada byla nijaká.
Nevím, kde se vzalo to přesvědčení, že je nutné mít pod stromkem hromadu dárků. Že je nutné mít jich co nejvíc a co nejdražší. Na co je hromada krámů, které nepotřebujeme a kvůli kterým se několik týdnů před Vánocemi stresujeme?
Bohužel v této době honu za dárky jsou vychovávány i děti a spousta z nich si nedokáže představit, že by mohla pod stromečkem najít třeba jen jeden nebo dva dárky. Viděla jsem to loni...
Na návštěvě u tchýně, kde se pravidelně schází i teta a bratranec s rodinou, dostal čtyřletý bratrancův synek pod stromeček velké auto. Od mojí tchýně, která je jeho...má tento příbuzenský vztah vůbec název? Řekla bych, že ani ne a že v ostatních rodinách si takto spříznění ani dárky obyčejně nedávají.
Hračka byla povedená, autíčko bylo skutečně vymazlené. Malý rozerval papír, auto vybalil, dvakrát objel stůl a pak řekl, že chce další dárek. Neustále to opakoval, kdy ted dostane další a bylo těžké mu vysvětlit, že má jen jeden. Bylo mi tchýně líto. Myslela si, že malého zklamala, že pro něj toho nemá víc... Já bych mu taky přidala...ale spíš pár na zadek!
Tohle dělají děti, které každý rok dostanou první poslední a kde je doma pravidelně pořádána adventní soutěž s heslem „sežeň dárků, co můžeš“.
U nás doma nejsou dárky o kvantitě, ale o kvalitě. Pro mě je důležité, aby dárek potěšil - ať už jsem obdarovávaná nebo obdarovávám. Potřebuju vědět, že dotyčnému udělá radost a bude si ho vážit stejně jako mě potěší, že někdo nad výběrem dárku pro mě skutečně přemýšlel.
Až/Jestli budu mít děti, budu je vychovávat jako vychovali rodiče mě. Nikdy jsem si v dětství nemohla stěžovat na chudé Vánoce, ale potěšila mě každá maličkost a za každý, i ten nejmenší, dárek jsem byla velice vděčná.
Vánoční soutěž v nakupování jsem zazdila už před časem. Mám radost, když přijdu na něco, čím dokážu někoho potěšit, a pak to ještě s větší radostí seženu na internetu a vyhraju si s balením. V pohodě a v klidu. Bez front a nervních lidí za zády.
Stručně řečeno - na Vánocích samotných mě neštve nic. Štvou mě jen lidi, co vánoční atmosféru ničí a někdy kazí i radost z dárku druhým. Kdo chce, ať se honí, spěchá, hroutí se. Já se ale snažím užít si ty nejkrásnější svátky v roce dle svého a na maximum. A na nějaký předvánoční stres, na ten já peču...

...peču...? No jo, peču! Své tradiční vánočky a to dneska! Jednu pro tchýni, jednu pro rodiče, jednu si necháme a jednu nesu do práce kolegům. S vámi se podělit nemůžu a tak alespoň přeju všem krásné Vánoce :-)

Heather

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama