Také čtenářka Bonda přispěla k dnešnímu tématu. Přečtěte si o tm, jak její syn jednou přinesl domů v krabici týden staré, slepé, nemocné, promočené, vyhladovělé, ale strašně nahlas křičící kotě...

Co vyrostlo s křičícího drobečka? Pardál! Více v příspěvku čtenářky Bondy...


Milá redakce!
Tak dneska si určitě hezky počtu, protože vím, že na Ženě-in je spousta kočkomilek. I já se teď dívám na našeho ročního pětikilového pardála a vzpomínám na to, jaký to byl nešťastný drobeček, když ho jako týden staré, slepé, nemocné, promočené, vyhladovělé, ale strašně nahlas křičící kotě donesl můj syn v krabici. Nepodařilo se mi přesvědčit ho, že kotě nemá šanci, nedařilo se to ani veterináři, který se skoro bál vzít toho zhnisaného tvorečka do ruky.
Syn si umanul, že dá kocourkovi šanci. Ale boj to byl těžký, kotě dvakrát téměř umřelo a nehýbalo se, ale po dvou hodinách se vždy zase zvedlo. Tak jsme našli ochotnější partu lékařů, kteří kotě dostali z nejhorších infekcí. Pak jsme krmili stříkačkou sušeným mlékem pro kočky pravidelně po dvou hodinách. Syn zanedbával školu, já jsem věčně chodila do práce na poslední chvíli. Náš starý dobrácký kocour uraženě zalezl pod gauč a nebavil se s námi. Pak museli opět zasáhnout na veterině, protože kotě dostalo silný průjem. Do malinké tlapičky se jim podařilo dostat infuze. Postupně se zjistilo, že má ten bobeček vývojovou vadu, zúžený jícen, takže skoro všechnu stravu vyzvracel i s krví. Museli jsme mu mixovat maso na kaši. Bylo nám doporučeno nechat kotě utratit, protože vypadalo jako ET mimozemšťan kvůli nerovnoměrnému růstu, nemělo trvalý chrup a váhu mělo mít třikrát větší.
Ale syn ho zase nedal, hledal na internetu, vyptával se kamarádů studentů lékařství. Na nedaleké klinice našel mladého veterináře, se kterým vymysleli kombinaci léků, která začala blahodárně zrychlovat trávení, aby kocourek nestačil vyzvracet to, co do sebe těžce dostal. Postupně přibíral na váze, dorůstala mu srst a užíval si života.

kočka

Pak najednou po malé dávce odčervovacího prostředku zešílel a okousal si konec ocásku, protože to černé malé zvířátko za svým zadečkem podezíral ze všech bolestí, které ho trápily. Lékaři mu pokousaný ocásek odoperovali a dali trychtýř na krk. Radili jsme se i s doktorkou Žertovou, jak kocourka zbavit té psychické poruchy, aby si nesežral ocásek. Ale kocourek si poradil sám, protože začal rychle sílit, a tím získal sebevědomí. Když mu narostly ostré zoubky, pochopil, že zvítězil nad všemi černými nepřáteli v okolí, a svůj ocásek nechal na pokoji. Postupně začal ukrádat granule staršímu kamarádovi z misky, i když pak plakal bolestí, jak ho tlačily v jícnu. Ale zřejmě právě tím si ten jícen rozšířil nakonec sám tak, že dnes může spolknout cokoliv a za chvíli asi sežere i nás jako Otesánek.
Jen s jeho výchovou máme trochu potíže, protože tím, jak byl vychován jen lidmi, je to spíš kočkopes. Když má náladu, dokáže aportovat, krást ponožky a papuče, vrčet a rvát se o ně, a schovat nám je tak, že se nedají najít. Od staršího kamaráda kocoura si občas nechá dát výchovný pohlavek, aby mu nekradl jídlo z jeho misky. Má psí nebojácnost a přítulnost a kočičí vychytralost a nezávislost. Miluje mého syna a čeká na něj u dveří, než se mu vrátí, pak ho bouřlivě vítá skokem do náruče a olizováním tváře. Pak nám předvede, jak lítá černé chlupaté torpédo, až nakonec musí dýchat jak o pes s vyplazeným jazykem. Nebojí se vůbec ničeho, pokouše každého, rve se statečně i se smetákem. Žádná moucha, můra nebo mol nemají u nás šanci, skončí v jeho tlapkách a tlamičce.
Bez našeho kočkopsa Bobiška už si nedovedeme představit náš život.
Bonda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama