Je krásné pozorovat, kterak se z „šedých myšek“ vyklubou pod mou rukou nádherné labutě, a říkám si, že skutečně platí úsloví, že neexistují ošklivé ženy, že každá z nás – vás – je prostě krásná, nejkrásnější, protože ojedinělá.

Milé čtenářky, jak víte, pracuji jako nezávislá kosmetická poradkyně a vizážistka. Přiznám se, že zvláště to druhé patřilo k pěkné řádce mých vysněných povolání, nesmírně mě baví a jsem vděčná náhodě, která přispěla k možnosti rekvalifikace „na stará kolena“.

Naprostý originál (snad až na jednovaječná dvojčata). A to je na tom to nejhezčí. Často stačí úplně maličko „přišmrncnout“ na vhodném místě, a je to.

Přináším vám ukázky proměn, které jsem dělala již dávno, ještě jako nezkušená vizážistka, která absolvovala jen pár školení, co na ně říkáte?

eva ea

Eva

p d

Petra

st st

A takhle vypadá proměněná naše recepční Stáňa:

Jsem zastáncem názoru, že „méně je více“, co vy na to? Někdy přijdou ženy (však jste mohly sledovat Jarní, Podzimní a naposledy Letní proměny) úplně přírodní, zcela nenalíčené. Ty se zpravidla cítí nejlépe právě v naprosto přirozeném make-upu.

Lecky naopak přijdou dámy výrazně nalíčené, ale podle mého ne úplně na správných místech. Když jsou to mladičké dívky, tak to „projde“, horší je neodborně zmalovaná žena zralého věku. Souhlasíte se mnou?

Tyto ženy nalíčím víc, aby se cítily dobře, ale snažím se jim vysvětlit, jak na to, aby byly sice výrazné, ale aby make-up působil elegantně a zajímavě.

Mám to štěstí, že 90 % žen (za pět let je jich pěkná řádka, průměrně dvě týdně) ochází ode mě spokojených, ba nadšených, a nemohou se odtrhnout od zrcátka – nejraději by si jej vzaly s sebou.

Z toho mám obrovskou radost. Ta  vyváží oněch 10 % nespokojených dam. Jak se říká, „není člověk ten, co by se zavděčil lidem všem“.

Proto se budu těšit na všechny vaše názory a postřehy týkající se tématu – i ty hodně, hodně negativní a kritické!

Anai

Reklama