Děkujem za příspěvek čtenářce s nickem TanaM. Z každé země si vžydycky něco přivezla, ale jak se dočtete z jejího příspvěku, skoro nic jí nezůstalo. V současnosti se omezila pouze na vzpomínky a nic už domů nevozí. Ano sobě, ani příbuzným.

Dobrý den... suvenýr z  dovolené  může  být živý. Pak  to  je památka na celý  život,  v podobě  roztomilého robátka...Taky může být  suvenýr z   dovolené   neživý, hmotný, .... a  to je opravdu o čem psát. Ze svých cest jsem si donesla několik krásných suvenýrů.

Z  Mexika v  roce 1990, jsem  si přivezla přenádherné pončo  z vlny.Mexické pončo mě stálo rovných 200  dolarů. Bože na  nebesích, ....  to pončo jsem musela  po roce   vyhodit, protože po čase jsem  začala objevovat  větší výskyt molů ve skříní.- tedy hmyzu  křídlatého z čeledi motýlovití .  Ve Wiki  jsem  se  dočetla, že tento druh motýlů  molovitých je celosvětově  hojně  rozšířen. No  nic, i ručně  tkaná originální taška s mexickým motivem  zdobila  můj šatník  několik týdnu a pak  taky putovala ke kontejnerům.
- Z Indie   jsem si dovezla asi 5 kusů  sárí, hedvábné, bavlněné , viskózové, ručně tkané.... Sárí - to je  6 metrů dlouhý kus  látky, krásně zdobený,někdy ručně vyšívaný. Při úklidů   domácností jsem  zjistila, že  sárí vůbec nikde  nevyužívám a tak jsem tyto látky  rozstříhala a udělala přenádherné orientální závěsy, přehozy. -

Z Holandská  jsem si přivezla malé suvenýry v podobě  botiček,  klíčenek a ty jsem většinou darovala svým  známým.

Z   Chorvastska jsem si převezla pár kamínků, které  taky  skončily  v koši.. Od  určité doby  vyzrálosti si nosím jen  pěkné vzpomínky na  dovolenou ve svém srdci. Už nebrousím po tržištích, po krámcích, po slevových akcích. Vše je  dostupné tady, a  myšlenka, že  se vracím z  dovolené s plným  kufrem nepotřebných  věcí, mě děsí.  Taky už nikdo  nečeká, že bych  přinesla  nějaký   dárek, jako třeba   šišku uheráčku, a koření z maďarských lázní. Uherák si dopeřeju na VÁNOCE z  velkostánku nadnárodní společnosti  Tes company.... i ze  zárukou.

 A  tak   na   závěr ,posílám  fotku  toho nádherného  sárí z  Indie. Hedvábí je ještě po  10 letech stále nádherné. 

sárí

Tana M

Hedvábí má tu výhodu, že zůstává dlouho krásné, ale potřebuje určitou vlhklost a ne moc světla. Jinak zteří a rozpadne se jako pepír. Mám doma nejméně sto let staré hedvábné secesní šaty, ale jsou tak křehké, že by se do nich už nedalo obléknout.

Co si nejraději vozíte z cest vy, milé ženy-in? Jsou to suvenýry, nebo spíš praktické věci? Co nejdražšího jste si kdy v cizině koupila? Co nejzvláštnějšího jste si přivezla? Kam „úlovky“ z cest ukládáte?

Napište nám na dnenší téma „Co jste si přivezla z dovolené“ na: redakce@zena-in.cz

Reklama