Bulvár

Z mého filmového deníčku aneb inspirace pro podzimní večery s DVD

Máme tady listopad a s ním dlouhé podzimní večery, kdy se nám kolikrát nechce už nikam vycházet. Ideální představa pro mnohé bývá zavrtat se do teplé deky s dobrou knihou. Další alternativou může být sledování filmu z DVD. Nabídka je v současnosti velmi bohatá, takže na své si přijdou všichni milovníci filmu. A navíc ušetříte za vstupenky do kina...

Ať už se budete dívat na film s rodinou, přáteli, nebo v klidu sama, přinášíme vám několik zajímavých tipů na „prověřené“ snímky.

Čtyři pokoje

Povídkový film s hvězdným obsazením jako například Valeria Golino (Rain Man, Žhavé výsřely), Madonna (ano, ta Madonna), Jennifer Beals (Flashdance), Antonio Banderas, Bruce Willis a Quentin Tarantino (správně, ten režisér - Kill Bill, Hanebný pancharti, atd.) je dílem čtyř režisérů. Jednotlivé povídky spojuje místo (hotel) a také hlavní hrdina - poslíček Ted.

Za samostatnou zmínku stojí právě představitel Teda Tim Roth. Jeho poslíček totiž zažívá první noc v práci - ve čtyřech pokojích hotelu - velmi znepokojivé věci. Není asi překvapením, že se tento muž objevuje i v dalších filmech kultovního režiséra. Každý máme své oblíbence, s kterými spolupracujeme nejraději...

 • Z celého snímku je znát, že se jeho tvůrci při natáčení náramně bavili a užívali si bizarnost děje.

Pokud vám tedy Čtyři pokoje unikly v době jejich vzniku - devadesátá léta, berte je jako příjemné ohlédnutí za obdobím před dvaceti lety. Letí to letí... Pro mladší ročníky pak doporučuji jako zajímavou exkurzi do ne tak dávné filmové minulosti...

 • Co k tomu? Červené víno může být...

Annie

Máte rádi muzikály a šťastné konce? Pak vás potěší snímek Annie (rok vzniku 2014, na DVD od letošního roku).

Příběh je prostý: malá holčička Annie, kterou rodiče jako malou opustili s příslibem, že se pro ni jednoho dne vrátí, se snaží stůj co stůj najít ke své rodině sama cestu. A protože nesmí zůstat jedno oko suché, vstupuje do pohádky dospělý hrdina, který během děje projde přeměnou z bezohledného podnikatele v dobráka se srdcem na dlani. A toto kouzlo - ano, hádáte dobře, způsobí právě andílek Annie.

Proč vám nabízím takovou průhlednou kýčovitost? Protože si myslím, že právě v lehce depresivním podzimním období, kdy mnohým vadí nedostatek světla, příběh s dobrým koncem potřebujeme.

Jo a taky tam má úžasnou a neobvyklou roli Cameron Diaz. Nebudu prozrazovat. Podívejte se.

 • Co k tomu? Mandle v hořké čokoládě pro jednou výživový poradce odpustí...

Andula vyhrála

Třetí tip je jistota. Snímek, který už v mém dětství spadal do kategorie „pro pamětníky“ (rok vzniku 1938) prostě nestárne. Funguje zaručeně na špatnou náladu a vykouzlí úsměv na tváři i toho největšího morouse.

V hlavních rolích filmu podle povídky (Olga Scheinpflugová) úžasná Věra Ferbasová a miláček Hugo Haas. A ačkoliv je možná příběh na první pohled stejně prostoduchý jako ten výše (dobře situovaný starý mládenec se snaží s pomocí svého věrného sluhy unikat námluvám, do kterých ho tlačí jeho panovačná matka, tak dlouho až se chytne do vlastní pasti), užíváme si každou minutu.

 • Co k tomu? Na mlsání nebude čas ani pomyšlení. Navíc by vám při smíchu mohlo zaskočit...

Tak ať se vám líbí. Příjemný podzimní čas.

Přečtěte si také:

   
11.11.2015 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] chanahd [*]

  Z toho znám jen Andula vyhrála. Filmy pro pamětníky mám ráda. Čtyři pokoje mě lákají, vypadá to zajímavě.

  superkarma: 1 19.11.2015, 09:14:14
 2. [3] bobani [*]

  Ale proč ne ? Kromě hororů , sci fi a krváků se ráda podívám na každý dobrý film .

  superkarma: 1 11.11.2015, 09:32:46
 3. avatar
  [2] margot [*]

  ale ano, když je správná nálada a zalezu do pelechu, mám ráda i takové kousky, u kterých můžu vypnoutSml16

  superkarma: 1 11.11.2015, 09:11:48
 4. avatar
  [1] luneta [*]

  to nejsou filmy pro mě

  superkarma: 0 11.11.2015, 08:43:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme