.

Z mariny do okolí Lipna

Cestování

Z mariny do okolí Lipna

 

Turistické terény Šumavy a okolí Lipenské přehrady jsou nejen krásné a pro rodiny s dětmi jako dělané, ale i náročné. Proto je důležité, abychom si mohli dopřát po túře pěší, cyklistické či vodácké dostatek pohodlí a relaxace. My i děti. Znáte je, ony nejlépe relaxují při hře. Jedním ze zajímavých míst, které nám poskytne dostatek klidu, odpočinku, relaxace i možností, jak zabavit děti i sebe, je výjimečná marina Landal Marina Lipno.

 

Ta nám nabídne komfortní a útulné apartmány v různých variantách od menšího studia pro dva až po prostorný byt s pěti ložnicemi pro velikou rodinu. Obývací pokoj je stejně jako ten náš doma vybaven satelitní televizí, rozkládacím gaučem a křesílky s konferenčním stolkem a dále jídelním stolem a židlemi. Otevřená kuchyně nás hýčká sklo-keramickou varnou deskou, horkovzdušnou troubou, kávovarem, ledničkou a myčkou nádobí. Nezapomenutelné večery v kruhu rodinném můžeme trávit na balkoně nebo terase, které jsou součástí každého apartmánu. O pobíhající děti se opravdu nebudeme muset bát, po marině se nejezdí autem, ale je zde centrální parkoviště. Více na www.landal.cz

 

 už se vrátíme znaveni z výletu do Českého Krumlova, který se jako památka UNESCO řadí k nejkrásnějším historickým městům světa, nebo z výletu do bližšího pozoruhodného hradu Rožmberka, který se nachází na skále tyčící se 30 m nad řekou Vltavou, či ze zámku Hluboká nad Vltavou – kopie Windsdorského zámku, určitě nám přijde vhod relaxace v místním bazénu s vířivou masáží. Děti zmizí v brouzdališti a my si konečně otevřeme oblíbený časopis a vyluštíme si křížovku.

 

Všichni máme obavy, aby o dovolené nepršelo. Co potom s dětmi? V Marině Lipno se bát nemusíme. Když bude den, dva pršet, aspoň se osvěží vzduch a bude se lépe dýchat. My si zatím skočíme do sauny nebo na masáž, ti aktivnější si zahrají tenis nebo stolní tenis, nebo si dojedou na bowling. A děti nám prostě zmizí v partě kamarádů na krytém hřišti nebo v dětském koutku. A přijdou, až jim vyhládne.

A zlobit jistě nebudou, zvláště když jim slíbíme, že až vyjde sluníčko, půjdeme s nimi na výlet na Medvědí stezku a k Schwarzenberskému plavebnímu kanálu, nebo do Vyššího Brodu sledovat odvážné vodáky spouštějící se na kánoích a raftech do vln místního zpěněného jezu. Nebo do Lipna nebo do Rožmberka do cukrárny na skvělou zmrzlinu. A pokud umíme plachtit, půjčíme si v Marině Lipno plachetnici, třeba Jolu, a pak bude celé Lipno naše.

 

 

Šumava a Jižní Čechy, kraj po staletí spravovaný lidmi v souladu s nároky přírody, svou krásou překvapí každého návštěvníka. Kdo přijede za historickými památkami, pochopí, jak osvícené a bohaté musely být šlechtické rody a jak vynikající umělci a řemeslníci zde žili. Zanechali zde totiž budoucím generacím nespočet kulturně historických památek jako doklad bohaté a mnohotvárné historie - starobylá města, plná života a kultury, majestátní gotické kostely, zasněné renesanční zámky, kláštery, památky lidového stavitelství, zajímavé technické stavby včetně důmyslných rybničních systémů.

   
23.07.2007 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Martina59 [*]

  Co apartmá lipno?

  superkarma: 0 18.03.2013, 15:20:35
 2. avatar
  [4] Vivian [*]

  440 euro za týden a osobu v nejlevnějším apartmánu? To už bych snad rovnou jela někam k moři, a ne na Lipno, proboha

  superkarma: 0 23.07.2007, 15:06:39
 3. avatar
  [3] sharonka [*]

  Byli jsme na Lipně loni v létě - bohužel jsme chytli zrovna nejdeštivější týden v srpnu, takže jsme nestihli pochodit všechno, co jsme naplánovali. V Landal Marina jsme byli v aquaparku - na dvě hodiny, ale bylo to dost dlouho, protože je to malé a děti to už nebavilo. Jinak je Landal Marina krásná na procházku, ale ubytovaná bych tam být nechtěla, chata nebo chalupa poskytuje mnohem víc soukromí.

  superkarma: 0 23.07.2007, 13:21:50
 4. avatar
  [2] artepa [*]

  jo jo, jeli jsme okolo loni. Moc se nám líbila místní pláž u Lipna a tak jsme tam chvíli zůstali. Když jsme vešli do recepce abychom si koupili pohled začala na¨nás baba mluvit německy a když jsem řekli že jsme češi, tak nám súsměvem oznámila, že mají zavřeno, že je polední pauza.
  V tu ránu jsme byli pryč, protože manžel měl tendeci ji přetrhnout vejpůl

  superkarma: 0 23.07.2007, 07:20:32
 5. avatar
  [1] Evikus [*]

  Možná kdybych dala dohromady víc platů a odpustila si na pár měsíců jídlo tak bych se tam vypravila
  http://www.landal.cz/db/pdfs/data/id/filename/Preisliste_CZ.pdf

  superkarma: 0 23.07.2007, 06:50:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme