Slečně Radce je osmadvacet. Její přítel Matěj nemá dokončenou střední školu a pracuje jako řidič v jedné distribuční firmě. Ale vypadá to na vyhazov a Matěj to moc neřeší. Radka je z jeho přístupu v rozpacích...

Když je vám osmadvacet, už docela silně pošilháváte po kočárcích a říkáte si, kdy se ten váš konečně rozhoupe. Slečna Radka je právě v tomhle věku a miminko by moc chtěla, jenže si není jistá, jestli si ho může se svým nezodpovědným přítelem dovolit.

Radka a Matěj

grlMám přítele. Dali jsme se dohromady přes seznamku a je o dva roky mladší než já. Docela nám to klape. Přítel je na jednu stranu dobrák, ale na druhou stranu je trochu lehkovážný. Ve třeťáku se vykašlal na školu, moc jsme o tom nemluvili, ale myslím, že to bylo kvůli jeho otci. Takový ten mladický vzdor. Tak začal pracovat jako řidič. Sem tam si přivydělal pro různé firmy, ale nic stálého. Až se mnou si našel pořádnou práci - musela jsem ho k tomu trochu dotlačit.

Teď to ale vypadá - už tam pracuje rok a půl - že distribuce, kde dělá, pomalu krachuje a snižují se stavy. Vyhazov je skoro jistý, ale přítel to nijak neřeší. Kdykoli se ho zeptám, zamluví to, říká, že se přece může živit jako před tím a že z „kšeftů“ je peněz dost a bude mít aspoň víc času.

Přemýšlím, jestli to má cenu. Jestli takhle smýšlející člověk jednou uživí rodinu, až budu já na mateřské. Abyste si to nevykládali špatně, přítele miluji, ale musím přece myslet i na to, jak to bude dál. Žít z mateřské a nárazových peněz, to snad ani nejde.

Při tom je přítel moc šikovný, je to kutil. U mých rodičů je hodně vysoko, hlavně u mamky, vždycky jí něco opraví, na rozdíl od táty. Kdykoli jdeme k našim, tak je tam pro něj nějaký úkol a on to má za hodinku hotové.

Moc ten jeho přístup nechápu a bojím se ho. Z lásky se přece nenajíme. Poslední dobou hodně uvažuji o rozchodu.

Čtěte také...

Reklama