Domácnost

Z juty a TwistArtu aneb zdobíme narychlo

Tak jsem se v sobotu pustila do velkého úklidu. Teda, ne že bych to přeháněla - uklízela jsem docela nedávno, ale nějak jsem přišla na to, že když venku svítí sluníčko, tak bych mohla vyprat všelijaké ty závěsy, ozdoby a parádičky, co nám visí na předsíni a jejichž hlavním účelem je sesbírat prach z celého širokého okolí. Mimo jiné jsem neuváženě sundala a namočila sovu, která visí přímo vedle zrcadla a kromě toho, že visí, taky ještě schovává ošklivý flek na zdi. A hned nato se ozval telefon. No ovšem - příbuzná z Prahy. Něco na způsob tety Kateřiny...flek by nepřežila, protože ona má všude čisto (bodejť ne, když všechen čas tráví ježděním po příbuzných), a tak mi nezbylo, než improvizovat.

Od Velikonoc jsem našla ještě asi třičtvrtě metru jutové mašle, čtyři centimetry široké, nějaký ten TwistArt a zvenku jsem si donesla větvičku. Oloupala jsem kůru a větvičku nechala oschnout.

Pak jsem se věnovala jutové mašli. Abych z ní mohla uplést copánek, bylo nutné ji zúžit. Vytáhla jsem z ní - dokud byla vcelku - tři dlouhé nitě. S jejich pomocí jsem mašli sešila přibližně na poloviční šířku, a pak ji rozstřihla na třetiny. Nahoře jsem je sešila k sobě a spletla do plochého copánku.

TwistArtové růžičky pomohly dozdobit spodek copu. Připevnila jsem je jednoduše - provlékla jsem je jutou a zelený zbytek stonku jsem roztáhla do podoby lístečků, které jsem otočila zpátky nahoru - mezi květy. Potom jsem jenom naměřila délku copu a našila větvičku zbývající jutovou nití.

Tak a ozdoba je na světě! A návštěva může přijít...a najde akorát mokrou sovu v umývadle:-)))

      
   
29.04.2003 - Dům a byt - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Irena1 [*]

  nemohly by ty fotky být rozklikávací? Tydle velikosti přerostlé poštovní známky to znehodnocujou

  superkarma: 0 29.04.2008, 23:17:54
 2. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Jé, tohle bych chtěla umět. Asi se vetřu pajdě na kursík

  superkarma: 0 24.11.2003, 20:40:34
 3. avatar
  [4] Simba [*]

  Moc pěkné pajdi

  superkarma: 0 10.11.2003, 12:30:43
 4. avatar
  [1] Lída [*]

  pajda=šikulka

  superkarma: 0 29.04.2003, 20:40:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme