S manželem jsme měli jedno dítě a další jsme už neplánovali. Byli jsme oba hodně pracovně vytížení (budovali jsme firmu) a domluvili jsme se, že u toho zůstane.

Marek měl všechno, nač si vzpomenul. Dnes, s odstupem času vím, že jsme mu tak kompenzovali to, že na něj věčně nemáme čas. Tehdy se o něj starala babička, ale zřejmě to nebyla ta správná společnost.

Chytli jsme se za nos, teprve tehdy, když za námi přišla sousedka, která bydlela ve vedlejším domku a zrovna se starala o malé miminko.

To byly Markovi čtyři roky. Dodnes nevím, jak to dělal, ale začal nám tajně brát peníze, a to tak šikovně, že jsme na to s manželem vůbec nepřišli. A když se to sečetlo, nešlo zrovna o malou částku. Marek dohromady „nakradl“ něco přes sedm tisíc!

Když usoudil, že by to mohlo stačit, vydal se k plotu sousedního domku a poctivě čekal. Dokonce jsem ho tehdy chvíli pozorovala z okna a přemýšlela, co ho tam tak zaujalo. Že by vodotrysk v zahradním jezírku? Kdeže…

Marek byl trpělivý a dočkal se. Když vyšla na zahradu tamní paní domu, slabounkým hláskem ji volal tak dlouho, až ho zaslechla a došla k plotu. Tam na ni vyrukoval se svou nabídkou. Koupil by od ní její malou holčičku, a hned se vytasil s penězi.

Šokovaná maminka úplně neodmítla, aby Marka neranila. S holčičkou v kočárku obešla dům, a zatímco ji Marek fascinovaně pozoroval a pohupoval, zašla i s penězi k nám domů. Nesmírně nás to překvapilo.

Sousedka si samozřejmě Barunku odvezla s sebou domů, ale našemu synovi dovolila, aby ji navštěvoval a vozil po dvoře. A my se s manželem rozhodli vše napravit.

Dneska už má svoji roční „Barunku“ – vlastně Terezku, abych byla přesná. A já nosím pod srdcem dalšího člena rodiny. Dohodli jsme se, že s identifikací pohlaví počkáme až do porodu a necháme se překvapit.

Helenka (z Aše)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

Reklama