Novinky

Z jedné třídy – tři manželské páry

Čtenářka Datura se s spolužáky z gymnázia schází pravidelně a nyní se dověděla zajímavou novinu. Děkuji Vám Daturo za příspěvek!

Dobrý den, maturovali jsme před 45 letry. Bylo nás ve třídě 35 a dvě třetiny z nás odcházely na vysoké školy. První sraz jsme si udělali hned po pěti letech.  Tehdy se nás sešlo málo. Paradoxně dorazili ti, co to měli nejdál, místní nedorazili. Prvotní neúspěch nás ale neodradil a scházeli jsme se každých dalších 5 let. Bohužel, nikdy nepřišel žádný kantor, byli hodně staří už když nás učili, nikdo z nich už nežil. Naše třídní zemřela při autonehodě. 

Když se nám všem blížily šedesátiny, dohodli jsme se udělat velkolepý mejdan u spolužačky, která bydlela ve velké usedlosti na venkově. Hrozně jsme se těšili, ale pár měsíců před plánovanými oslavami Magda zemřela na rakovinu. Všechny nás to hodně sebralo. Znáte to, jak se začne kácet ve vlastním lese ..... 

Taky nám došlo, že naše řady budou postupně řídnout. A tak jsme zkrátili dobu mezi jednotlivými srazy na dva roky. Loni to bylo bezvadné. Poprvé mezi nás přijela spolužačka, která už plno let žije v USA, dorazil i spolužák, kterého jsme my holky na gymplu měly hodně rády. A taky nás čekalo překvapení. Dva z naší třídy, kteří se kdysi na škole hodně milovali, potom se rozešli, každý měl svou rodinu, se teď na stará kolena oba rozvedli a vzali se spolu. V naší třídě tak vznikla už třetí dvojice manželů, ty první dvě hned na gymplu a jsou spolu dodnes. 

datura

Další setkání nás čeká příští rok, už se těším a vůbec mi nevadí, že já na vysokou nešla, ono to není ani vidět, že je někdo primář, soudce nebo makléř v Americe, všichni jsou fajn, jako bývali kdysi na gymplu. 

Zdraví Datura  
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:  TŘÍDNÍ SRAZY

 • Chodíte na třídní srazy?
 • Jak se na nich cítíte?
 • Poznáváte své spolužáky?
 • Co říkáte svým školním láskám, když „zestárly“…
 • Neříkejte, že jste na nich nikdy nezažila nic vtipného
 • Nebo smutného?

Na vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kolem 16. hodiny jednu z vás za příspěvek odměním. Nejspíše krásnou květinou.

Hezký den…

   
06.06.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [8] marde [*]

  Také máme jedny třídní manželeSml22

  superkarma: 0 06.06.2013, 17:33:20
 2. [7] dadma [*]

  Když ty lidi známe ze školy ať základní a nebo střední,tak ať dělají jakékoliv povolání,tak je tak nevidíme.Kluky vidím jak se dívali mladé učitelce zrcátkem pod sukni a my holky  jak jsme si povídaly o všem možném a taky jsme se někdy rozhádaly.Pamatuji se jak jeden spolužák a jedna splužačka měli vždy z domova nachystanou velkou svačinu.Byli z vesnice, jedináčci a staraly se babičky.Chtěli jsme ochutnat a vždy jsme jim půlku snědli.

  superkarma: 0 06.06.2013, 17:02:57
 3. avatar
  [6] datura [*]

  Hanula — #2 my jsme se opravdu měli a máme rádi Sml16

  superkarma: 0 06.06.2013, 15:15:16
 4. avatar
  [5] dasena [*]

  V naší třídě byl taky jeden pár, ale odešli do AnglieSml22

  superkarma: 0 06.06.2013, 15:04:27
 5. avatar
  [4] terezalah [*]

  to je úspěch :))

  superkarma: 0 06.06.2013, 15:03:20
 6. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  Každá setkání po mnoha letech udělá radost.Sml16

  superkarma: 0 06.06.2013, 14:10:48
 7. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16krsná fotka - jste na ní všichni tak optimističtíSml67

  1. na komentář reaguje datura — #6
  superkarma: 0 06.06.2013, 14:07:04
 8. avatar
  [1] lenig [*]

  krásná fotka, fakt..a hezky napsané Sml67Sml59

  superkarma: 0 06.06.2013, 13:55:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme