Reklama

Máte také ráda "sekáče"? Tak si nenechte ujít příspěvek od čtenářky Reanty P, za který děkujeme.

Hezký den, redakce, jak to tady čtu, musím přispět svou čerstvou troškou do mlýna.

Z jakéhosi úchylného důvodu mám celkem ráda sekáče.  V rámci mých skromných časových možností je mám "obšlehnuté" a rozdělené do kategorie TOP, Ujde, a Nouze.Tyto kategorie tvoří nejen kvalita zboží, ale také prodavačky.

Prodavačky v sekáčích mají dvojí druh zákazníků. Obyčejní průchozí, příchozí a odchozí, se kterými prohodí pár slov, ale jinak patří do kategorie první.

A zákaznice dobré, jimž je dobré občas strčit něco pod pult nebo udělat nějakou nadstandartní službičku (třeba půjčit vyzkoušet domů)

Patříte-li do kategorie třetí, patrně to svědčí o docela dobrých vzájemných vztazích. Sympatie tedy netřeba řešit.

Shodneme se jistě, že nemáme rádi prodavačky typu Vlezlice Podbízivé. Jeden takový sekáč je v mém okolí a když tam jdu tak dvakrát či třikrát za sebou, obyčejně mám od ní tak na půl roku či na rok pokoj.

"Jé, vy jste tady dlouho nebyla, a nezhubla jste?"

No nevím, nezhubla, naopak, pravda, tři kila se asi v zimní bundě ztratí, nicméně mám už delší dobu pocit, že to ta dobrá žena povídá všem v rámci vlichotky. Jenže ona se poptá, co sháníme, slovíčko "podívám se jenom" nějak nerespektuje a začne nabízet.  Novinky, starší šunty, to, co je přesně pro váš typ a nejhorší jsou věci "které se teď hodně prodávají..." Navíc nemá cenovky, ceny dělá od oka a podle druhu zákaznice či jak, do tohoto jsem nepronikla... No prostě když mám odejít s prázdnou, musím se vyzbrojit trpělivostí, neústupností a pak odcházím s pocitem sobce sobeckýho a navíc nevycválanýho a vybíravýho, co neví, co roupama...

A včera jsem shodou náhod byla v sekáči zvláštním.  Novém, hezkém, jednoznačně TOP. Voňavé zboží z butiků, outlet, prvotřídní výběrový sekáč. A prvotřídní i prodavačka. Strávila jsem tam asi půl hodiny, přičemž jsem se dozvěděla  postupně částečně chtěně, částečně odposlechnuto s jinou zákaznicí třetího typu, pravidla parádní sekáčové prodavačky.

- zboží přebírám, pořád je nové, staré a neprodejné posílám zpátky

- zákaznicím neradím, nevyndávám zboží, když chtějí něco a nevědí co, každý má jiný vkus a oni si pak báby myslej, že jim něco vnucuju

- můžete klidně odejít s prázdnou, takových je plno, aby jim to nebylo blbý, něco si koupí a druhej den to vrací, že jim to nesedí

- všechno si zkoušejte, zkoušejte, ono to vypadá jinak, než na ramínku, co na tom, že je to za pár korun a "nadomasetotřebahodí"

- oblečení musí na první pohled sedět, jak se na sebe kouknete do zrcadla a nezajiskří to - nekupujte to!

 A perlička na závěr, sedmý smysl žen:

- některý ženský mají čuch, neomylně si koupí několik kousků přesně toho, co já bych si vzala taky hned, a co jsem dala na krám dneska ráno.

 Zdravím a hodně podobných prodavaček přeji! RenataP

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá RenatoP, vy to teda máte zmáknuté :-)